Sobota, 30.09.2023, Imieniny: Wera, Zofia, Honoriusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2023/2024

Piłka Nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Drużyna z Austrii pierwszym przeciwnikiem szczypiornistek Kram Startu Elbląg w europejskich pucharach

20.07.2016, 15:00:05 Rozmiar tekstu: A A A
Drużyna z Austrii pierwszym przeciwnikiem szczypiornistek Kram Startu Elbląg w europejskich pucharach
REKLAMA

Austriacki zespół UHC Müllner Bau Stockerau będzie rywalem szczypiornistek Kram Startu Elbląg w trzeciej rundzie europejskich rozgrywek Challenge Cup. Elbląski zespół w listopadzie czeka więc ponad 900-kilometrowa podróż do Austrii na mecz z czwartą drużyną tamtejszej ligi.

Podopieczne trenera Andrzeja Niewrzawy zamierzają w tym sezonie europejskich pucharów wypaść nie gorzej niż przed rokiem, kiedy dotarły aż do półfinału rozgrywek Challenge Cup. Start po wyeliminowaniu drużyn ze Słowenii i Turcji, odpadł dopiero w rywalizacji z późniejszym ich triumfatorem hiszpańską Rocasą Gran Canaria.

Z tego też powodu, w tym sezonie elblążanki były w Challenge Cup zespołem rozstawionym. Z góry wiadomo więc było, że w swoim pierwszym meczu trafią na drużynę teoretycznie słabszą. We wczorajszym losowaniu par trzeciej rundy tych rozgrywek Kram Start trafił na austriacki zespół UHC Müllner Bau Stockerau. W zeszłym sezonie Austriaczki, podobnie jak elbląski zespół, zajęły w swojej lidze czwartą lokatę. Drużyna ze Stockerau - 15-tysięcznego miasta oddalonego o około 30 km na północ od Wiednia, ma już na swoim koncie występy w europejskich pucharach. Po raz ostatni grała w nich w sezonach: 1997/98, 1998/99 i 1999/2000. Austriaczkom tylko raz w udało się przedostać do kolejnej rundy. W pozostałych przypadkach ich start w rozgrywkach pucharowych kończył się po pierwszym dwumeczu.

W potyczce z UHC Müllner Bau Stockerau piłkarki ręczne Kram Startu będą więc faworytkami. Pierwszy mecz rozegrany zostanie w Austrii 12 lub 13 listopada. Rewanż zaplanowano tydzień później 19/20 listopada w Elblągu.

Na kogo trafi Kram Start w kolejnej rundzie? Tego jeszcze nie wiadomo. Po zakończeniu trzeciej rundzie nastąpi losowanie par 1/8 finału. Warto dodać, że Kram Start jest jedyną drużyną z Polski w tych rozgrywkach.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2932770252228