Sobota, 3.06.2023, Imieniny: Leszek, Anatola, Tamara
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2022/2023

Piłka Nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Piłka ręczna

»   PGNiG Superliga Kobiet

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Puchar Europy w Nordic Walking odbył się w Bażantarni. Do rywalizacji stanęło ok. 650 zawodników

19.09.2015, 21:30:09 Rozmiar tekstu: A A A
Puchar Europy w Nordic Walking odbył się w Bażantarni. Do rywalizacji stanęło ok. 650 zawodników
Fot. Adrian Sajko

Ok. 650 osób wzięło udział w Pucharze Europy w Nordic Walking, który dziś (19.09.) po raz pierwszy odbył się w Elblągu. - Zgłosiło się dziesięć krajów. Wśród zawodników znaleźli się m.in. Chińczycy - mówił Olgierd Bojke, prezes Polskiej Federacji Nordic Walking.

Zawodnicy pochodzili z różnych stron świata.- Byli m.in. Rosjanie, Białorusini, Niemcy, Słoweńcy, Austriacy, Szwedzi  i oczywiście Polacy - wymieniał Olgierd Bojke. - Puchar Polski jest już bardzo zdefiniowaną imprezą. Wiemy, że w granicach 700 osób przyjdzie na taką imprezę. Od pięciu lat udaje nam się utrzymać progres. Na przyszły rok planujemy tysiąc zawodników.

Jak Polska Federacja Nordic Walking ocenia Puchar Europy zorganizowany w Elblągu? - Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że jest to bardzo udana imprezę  - przyznaje Olgierd Bojke. - Osobiście jestem z niej bardzo zadowolony. Wszystkie założone cele zostały zrealizowane. Zostało przygotowane bardzo fajne miasteczko, logistycznie wszystko zostało dopięte na ostatni guzik.

Zawodnicy wiele dobrego mówili na temat trasy, z jaką przyszło im się zmierzyć w Bażantarni. - Opinie pozytywne dotyczące trasy z uwagi na jej walory krajobrazowe, urok tej trasy, ale z drugiej strony była to trasa wymagająca. W niektórych momentach były bardzie ciężkie podejścia - zauważa Olgierd Bojke. - Niektóre porównania były takie, że są to Bieszczady Północy w Elblągu.

Poza urokliwymi widokami zawodnicy mieli  zamówioną pogodę. - Na tej skomplikowanej trasie, gdyby padał deszcz to byłby horror. Ominęła nas ta "przyjemność". Do tego niespecjalnie dokuczał nam upał - dodał prezes Federacji. - Warunki trzeba przyznać, że były optymalne.

Organizatorzy dopilnowali, aby trasa była specjalnie oznaczona. - Korzenie zostały pomalowane sprejem, niebezpieczne miejsca oznaczone, dystanse zostały oznakowane, zostały także zapewnione punkty z wodą i pomocą medyczną. To wszystko zostało zrealizowane, więc zawodnicy mogli czuć się bezpiecznie na tej trasie pomimo jej trudności - zauważył Olgierd Bojke.

Jaki dystans mieli do pokonania zawodnicy? - Trasa miała 5 km, czyli ci który startowali na 5 km pokonywali raz tą pętle, ci, którzy szli na 10 km, dwukrotnie, a osoby, które były na półmaratonie czterokrotnie plus musieli dwa razy  wykonać malutką pętle w okolicach polany w Bażantarni - tłumaczył prezes Federacji.

Jak zaznaczył Olgierd Bojke, w Pucharze Europy, wygrali wszyscy.

Każdy z uczestników miał inny cel. Byli tacy, którzy startowali, aby zrobić jak najlepszy wynik sportowy, czyli przejść najkrócej przy pomocy odpowiedniej techniki cały dystans. Byli też tacy, którzy mieli cele osobiste - nie mogli się ścigać z czołówką, ale mogli poprawić swoje rekordy życiowe. Była też taka kategoria uczestników, którzy chcieli po prostu przejść taką trasę pierwszy raz w życiu. Każdy miał inny cel i  każdy usiłował go zrealizować. Jeśli mu się udało to jest zwycięzcą

- wyjaśniał.

W Pucharze Europy można było się zmierzyć w 48 kategoriach (po 24 dla każdej płci). Wyniki są dostępne na stronie.

Gospodarzem spotkania był Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Jest to piękny początek. Mamy wspaniałe miejsce w Bażantarni, pogoda dopisała, widzimy, że przyszło dużo osób, w tym Elbląski Włóczykije, które liczą blisko 100 osób. Sądzę, że ta impreza sportowa, którą rozpoczęliśmy powinna być w naszym mieście kontynuowana. Będę o  to zabiegał, bo to wspaniała promocja miasta

- przyznał..

Pomysłodawczynią idei, by Puchar Europy w Nordic Walking odbył się w Elblągu była wicewojewoda Grażyna Kluge. - To trwało niespełna rok. Rozmowy rozpoczęliśmy po Pucharach ubiegłorocznych - zaznaczyła. - To wielka promocja dla miasta i regionu. Jestem przekonana, że kolejna edycja w przyszłym roku będzie jeszcze lepsza, a ta jest wspaniała.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Galeria / Puchar Europy w Nordic Walking odbył się w Bażantarni ( zdjęć 312 )
Dodano: 2015-09-19 |  Fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ gratulacje
  Niedziela, 20.09

  Piękna impreza!. Brawo !

 2. 2
  0
  ~ all
  Poniedziałek, 21.09

  co to za ustrojstwo na zdjęcju nr 38 ?

 3. 3
  0
  ~ jacek
  Poniedziałek, 21.09

  i znowu te piękne mordeczki z um

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.510232925415