Niedziela, 2.06.2024, Imieniny: Marianna, Marzena, Erazm

Piłkarki ręczne Startu Elbląg przegrały z Samborem Tczew

15.08.2014, 21:19:29 Rozmiar tekstu: A A A

Turniej o Puchar Prezydenta Elbląga, którego inauguracja przypadła na dziś, 15 sierpnia, dla piłkarek ręcznych Startu Elbląg jest ostatnim tak poważnym sprawdzianem przed rozgrywkami Superligi Kobiet, której otwarcie zaplanowano na 3 września. Dziś, w pierwszym spotkaniu w ramach elbląskiego turnieju, zawodniczki Startu zmierzyły się z  Aussie Sylex Samborem Tczew i niestety musiały uznać wyższość swoich rywalek przegrywając spotkanie 26:27 (13:16).

W trzydniowym turnieju w Elblągu (15-17 sierpnia) bierze udział pięć drużyn, gospodynie EKS START Elbląg, Mistrz Polski MKS Selgros Lublin oraz MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski, UKS PCM Kościerzyna i Aussie Sylex Sambor Tczew.

Ten ostatni zespół dla zawodniczek z Elbląga okazał się być rywalem równorzędnym: Aussie Sylex Sambor Tczew to zespół, który w poprzednim sezonie uzyskał awans do Superligi Kobiet.

Obie drużyny spotkanie rozpoczęły od spokojnej gry punkt za punkt, z niewielką przewagą na korzyść Samboru. W 22. minucie meczu Start notuje piękną akcję przy rzucie wolnym: Sylwia Lisewska rzuca do Joanny Wagi, która zamienia go na wyrównującą bramkę  (10:10). Warto dodać, że pozyskana z AZS Koszalin Sylwia Lisewska, zanotowała doby występ na boisku, zdobywając dla Startu najwięcej bramek - w całym meczu 6.

Mimo dobrej obrony bramkarki Eweliny Kędzierskiej, w końcówce meczu nasze rywalki wykorzystując błędy Startu odskakują na trzy punkty: elblążanki od 25 minuty meczu zdołały zdobyć tylko jedną bramkę, a straciły ich aż pięć. Pierwszą połowę spotkania Sambor kończy przy stanie 16:13.

Po przerwie Startowi ani razu nie udało się wyjść na prowadzenie: elblążanki przez kolejne 30 minut musiały za to gonić trzy bramkową stratę do swoich rywalek. Bardzo skutecznie w bramce Samboru broniła Marta Wiercioch. Ładniejsze akcje na boisku w tej części spotkania to m.in. dwie kontry Sylwii Lisewskiej i Joanny Wagi, które na 10 minut przed końcem spotkania dały Startowi pierwsze wyrównanie (23:23). Ostatnie minuty gry były bardzo wyrównane; zawodniczki rzucały punkt za punkt, chociaż elblążanki grały w osłabieniu: na ławkę kar powędrowały odpowiednio Aleksandra Mielczewska i Sylwia Lisewska - ta ostania zdołała jeszcze zdobyć kolejną, wyrównującą bramkę i na kilkadziesiąt sekund przed syreną doprowadzić wynik do remisu 26:26.

Gdy wydawało się, że mecz skończy się przy takim stanie, w ostatniej akcji faulowana została jedna z zawodniczek Sambora. Sędzia podyktowała rzut wolny, który wykorzystała Tatiana Bilenija; przedzierając się przez mur elblążanek ustanowiła wynik tego meczu na 27:26.

EKS Start Elbląg - Sambor Tczew 26:27 (13:16)

Start Elbląg: Kędzierska, Borkowska - Lisewska 6, Szymańska 4, Sądej 3, Waga 3, Jędrzejczyk 3, Cekała 2, Żakowska 2, Aleksandrowicz 1, Kołodziejska 1, Wolska 1, Klonowska, Grzyb, Mielczewska, Karwecka.

Aussie Sylex Samborem Tczew: Kordunowska, Wiercioch – Belter 4, Łukasik 4, Bilenia 4, Pasternak 3, Olszowa 3, Skonieczna 3, Strzałkowska 2, Nowicka 2, Krajewska 2, Orzkowska, Mazur, Szulc, Gelińska, Tomczyk.