Niedziela, 28.04.2024, Imieniny: Felicja, Teofil, Zyta

Olimpia Elbląg za burtą Pucharu Polski. Chuligański incydent kibiców z Głogowa pod stadionem

13.07.2013, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A

Zespół trenera Olega Raduszko przegrał 1-4 z Chrobrym Głogów w rundzie przedwstępnej Pucharu Polski. Goście pokazali, że są lepiej przygotowani do rozgrywek ligowych, Olimpia musi jeszcze sporo pracować. Na dodatek kibice gości zaatakowali fanów Olimpii przed stadionem.

Więc początek sezonu nie przypadł do gustu kibicom. Olimpia była bezradna przy stałych fragmentach gdzie mimo wysiłków Tomasza Lewandowskiego to goście zdobyli po rzutach rożnych 3 bramki. Trener Raduszko miał mało czasu na przygotowania. Jak mówili trenerzy zespół na tym etapie jest w stanie rozegrać kilkadziesiąt minut.

Niestety doszło także do incydentów chuligańskich. Grupa kibiców z Głogowa, która przyjechała samochodami zaatakowała fanów Olimpii, którzy znajdowali się w barze piwnym. Byli w kominiarkach. Doszło do awantury. Do akcji wkroczyła policja, która zamknęła ulicę i potem odeskortowała kibiców z miasta.

To było emocjonujące widowisko. Od pierwszych minut widać było, że Chrobry to zespół, który będzie dominował w tych zawodach. Już w 4 minucie najlepszy na placu gry, robiący najwięcej zamieszania na murawie Łukasz Szczepaniak zdobył b ramkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Potem Olimpia próbowała odpowiedzieć jednak to Chrobry grał lepiej. Sporo było dośrodkowań w pole karne, które wybijali obrońcy gospodarzy. W 17 minucie Olimpia stworzyła pierwsza sytuację. Kamil Piotrowski minął dwóch obrońców i zagrał wzdłuż bramki do Kopyckiego, jednak defensywa przejęła piłkę. Ale to goście mieli więcej sytuacji, strzałów, rzutów rożnych. Prezentowali się wyraźnie lepiej w ofensywie. Olimpia miała przez kilkadziesiąt minut przewagę jednak potem chrobry pokazał, że jest po prostu mocniejszy. Pokazem niefrasobliwości Olimpii w ataku była akcja Antona Kołosowa, który próbował dryblować między kilkoma zawodnikami. Rogaczow miał pełne ręce roboty. Bronił co chwilę strzały podopiecznych Ireneusza Mamrota.

W drugiej połowie goście dali pokaz ofensywy. Każda akcja była zagrożeniem dla bramki Olimpii. Już w 48 minucie Michał Ilków – Gołąb zdobył bramkę po rzucie rożnym. W 53 minucie Olimpia zaczęła dorównywać oczekiwaniom kibiców. Kamil Piotrowski strzelał głową jednak bramkarz Sławomir Janicki fantastycznie obronił. Potem Kamil Graczyk  z bliska próbował jednak Janicki znów obronił! Graczyk wykorzystał następną sytuacje w 61 minucie, jego strzał odbił się od obrońców i zmylił bramkarza. Gdy wydawało się, że Olimpia strzeli następna bramkę sędzia podyktował rzut karny dla rywala. Wywalczył go Szczepaniak, który ograł jak juniora obrońcę Olimpii. Jednak Aleskiej Rogaczow pokazał, że jest specjalistą od karnych. W 68 minucie wysiłki Rogaczowa spaliły na panewce ponieważ Ilków – Gołąb zdobył bramkę po rzucie rożnym, na dodatek plecami. W 76 minucie Szczepaniak zdobył najpiękniejszą bramkę spotkania. Strzałem z kilkunastu metrów.

Olimpia Elblag - Chrobry Głogów  1-4 (0-1)
Kamil Graczyk 61 - Łukasz Szczepaniak 4, 76, Michał Ilków-Gołąb 48, 68

Olimpia Elbląg: Aleksiej Rogaczow – Michał Ressel, Tomasz Lewandowski, Oleg Ichim, Tomasz Kowalczyk, Kamil Piotrowski, Adam Skierkowski, Kamil Graczyk, Jacek Czerniewski, Kamil Kopycki, Anton Kołosow

Chrobry Głogów: Sławomir Janicki – Michał Ilków – Gołąg, Michał Michalec, Adam Samiec, Piotr Niewieściuk, Bartosz Machaj, Mateusz Hałamiec, Krzysztof Ulatowski, Łukasz Szczepaniak, Tomasz Kowalczuk, Damian Sędziak