Wtorek, 30.04.2024, Imieniny: Marian, Katarzyna, Jakub

Dali z siebie wszystko, lecz to wciąż za mało. Olimpia Elbląg przegrała z Górnik Polkowice 3:4

04.05.2012, 21:01:41 Rozmiar tekstu: A A A

Choć pokazali ducha walki i wyrównali wynik meczu, który wydawał się przegranym, ponieśli kolejną porażkę. Ostatnie 3 minuty spotkania okazały się być dla nich decydujące. Doliczony czas gry przyniósł Olimpijczykom zawód w postaci czwartej straconej bramki.

Spotkanie Olimpii z przedostatnią w I lidze drużyną z Polkowic od początku niosło ze sobą wiele emocji. Już w 11 minucie meczu pierwszą bramkę dla Elbląga zdobył grający z numerem 6 Anton Kolosov. Chwile triumfu nie trały jednak długo. Po nieprzepisowej grze piłkarza Olimpii Olega Ichima, który za faul w swoim polu bramkowym na zawodniku Górnika otrzymał żółta kartkę i idący w konsekwencji za nią rzut karny, padł wyrównujący gol. Nie pomogła rewelacyjną forma bramkarza Alekseia Rogaczowa. Swoją szansę w 24 minucie wykorzystał  Damian Piotrowski.

Druga połowa rozpoczęła się pokazem zdolności piłkarza Polkowic Grzegorz Kuświka, który strzelił dla Górnika dwie bramki. Pierwszą  chwilę po przerwie, bo już w 47 minucie, zaś drugą w 62 po rewelacyjnym dośrodkowaniu w pole karne Olimpii.

W przegranym jak się mogło wydawać spotkaniu, swoje przysłowiowe pięć minut uzyskali  zawodnicy Olimpii. Nie tracili oni wiary we własne siły. Mimo iż, nie każdy strzał na bramkę kończył  się golem, nie poddawali się. Fenomenalna postawa bramkarza żółto-biało-niebieskich, który wyszedł obronna ręką z wielu niekorzystnych sytuacji, m.in. sam na sam z przeciwnikiem dodała wiatru w skrzydła elblążanom.

Wykorzystując chaos panujący w polu bramkowym przeciwnika, elbląscy zawodnicy zdobyli upragnionego gola.Nadzieje w sercach kibiców Olimpii przywrócił Tomasz Chałas, podnosząc w  69 minucie  wynik meczu na 2:3. Prawdziwą burzę oklasków wywołała dopiero wyrównująca bramka, którą po rzucie wolnym (78 minuta) uzyskanym w wyniku faulu zdobył grający z numer 10 Lubenow.

Doliczony przez sędziego czas gry przyniósł decydującą akcję. Z rzutu rożnego swoją szansę wykorzystał piłkarz Polkowic Mateusz Piątkowski, strzelając zwycięską (4) bramkę, która jednocześnie była potężnym ciosem dla dobrze się dziś sprawujących na boisku Olimpijczyków.

Po tym meczu Olimpia spadła do II ligi wschodniej.

Olimpia: 30. Aleksiej Rogaczow - 24. Witalij Nadijewskij, 13. Maciej Scherfchen, 19. Oleg Ichim (61, 4. Nikołaj Borsukow), 25. Adam Banasiak - 11. Michaił Koladko (46, 8. Tomasz Chałas), 7. Andrzej Matwijów, 23. Paweł Czoska, 27. Bartłomiej Bartosiak (67, 20. Rafał Lisiecki), 10. Lubomir Lubenow - 6. Anton Kołosow.

Polkowice: 33. Przemysław Kazimierczak - 20. Dawid Wacławczyk, 3. Marcin Nowak, 8. Piotr Kucharzak, 25. Przemysław Kocot - 14. Damian Piotrowski (77, 15. Damian Ałdaś), 5. Tomasz Salamoński (56, 11. Mateusz Peroński), 7. Krzysztof Janus, 18. Grzegorz Podstawek (68, 17. Mateusz Piątkowski), 16. Maciej Bancewicz - 21. Grzegorz Kuświk.

Żółte kartki:otrzymali: Ichim (Olimpia), Salamoński, Banacewicz, Nowak, Kucharzak (Polkowice),

Sędziował: Paweł Dreschel (Gdańsk).