Wtorek, 16.04.2024, Imieniny: Julia, Erwina, Benedykt

Nerwowo i dramatycznie

06.12.2004, 00:00:00 Rozmiar tekstu: A A A

Start Elbląg pokonał Sośnicę Gliwice 31-29 (15-8). Dzięki wygranej podopieczne Zdzisława Czoski zostały mistrzyniami pierwszej rundy sezonu zasadniczego, a już w środę rozpoczyna się runda rewanżowa.

Tuż przed spotkaniem dwie zawodniczki Startu – Katarzyna Szklarczuk i Kinga Polenz nagrodzone zostały pamiątkowymi nagrodami w plebiscycie Dziennika Elbląskiego.

Początek spotkania należał do gospodyń, które po 3min prowadziły po dwóch bramkach Elżbiety Olszewskiej 2-0. Nieuwaga w obronie i przyjezdne doprowadzają do remisu 2-2.
Kolejne minuty to już przewaga Startu grającego przede wszystkim szybko i skutecznie, który odskoczył rywalką na różnicę czterech bramek 6-2. W 17min, drużyna ze Śląska zbliżyła się do Startu, przegrywając zaledwie dwiema bramkami. Dopiero kolejne minuty to pewna, zdecydowana i szybka gra elblążanek, które systematycznie powiększały swoją przewagę, ostatecznie prowadząc do przerwy różnicą siedmiu bramek.

Druga połowa należała do Sośnicy, która mozolnie zaczęła odrabiać straty. Elblążanki nie potrafiły poradzić sobie z szybkimi kontratakami rywalek, indywidualnym kryciem w porównaniu z pierwszą połową, druga odsłona się zaostrzyła więcej było przewinień i fauli. W 32min przewaga wynosiła 17-10 ale z każdą następną minutą zaczęła maleć.
W 40min notowaliśmy wynik 20-16, dziesięć minut później było już 26-23, zapowiadała się niepotrzebna nerwowa końcówka, w 54min elblążanki prowadziły już tylko jedną bramką, zaczęło robić się gorąco. Zawodniczki ze Śląska nie mając nic do stracenia walczyły, szybko wyprowadzając skutecznie kontry. W ostatniej minucie do siatki gości trafiła Urszula Lipska, szybka odpowiedź Sośnicy i po golu Izabeli Kopeć wynik wynosił 30:29. Na piętnaście sekund przed końcem, gdy w posiadaniu piłki były elblążanki ich szkoleniowiec poprosił o czas. W ostatnich sekundach przedarła się między zawodniczkami Sośnicy - Paulina Korowacka zdobywając ostatnią bramkę w spotkaniu. Przyjezdne nie zdołały już przeprowadzić szybkiej kontry przegrywając w Elblągu.

Należy wspomnieć o bardzo słabej dyspozycji gdańskich sędziów, którzy z jasnych tylko dla siebie powodów w krótkim odstępie czasu wykluczyli z boiska dwie nasze zawodniczki, Monikę Pełke-Fedak oraz Elżbietę Olszewską.

Start Elbląg - Sośnica Gliwice 31:29 (15:8)
Start: Charłamowa, Zwiewka - Lipska 2, Stelina 1, Pełka 4, Koniuszaniec, Błaszkowska 5, Polenz 4, Szklarczuk 1, Korowacka 2, Olszewska 8, Migdaliova 4.