Sobota, 21.09.2019, Imieniny: Renata, Filipina, Eustachy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Sesję rozpoczął apel. „Nie nauczymy szacunku tylko o nim mówiąc, a nie okazując go sobie nawzajem”

24.01.2019, 11:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Sesję rozpoczął apel. „Nie nauczymy szacunku tylko o nim mówiąc, a nie okazując go sobie nawzajem”
Fot. Ryszard Biel
REKLAMA

W III sesji Rady Miasta bierze udział 24 radnych. Sesja rozpoczęła się nietypowo – od apelu Przewodniczącego RM Antoniego Czyżyka.

Dziś, 24 stycznia, punktualnie o godz. 10.00 rozpoczęła się III sesja Rady Miasta. Rozpoczęła się nietypowo - od apelu. Przewodniczący Rady Miasta Antoni Czyżyk (PO) wrócił do tragicznych wydarzeń, jakie miały miejsce w Gdańsku podczas 27. Finału Wielkie Orkiestry Świątecznej Pomocy. 
 

Prezydenta Gdańska Paweł Adamowicz został zamordowany w niedzielę (13 stycznia) tuż przed Światełkiem do nieba. Okazując solidarność z gdańszczanami w obliczu tej tragedii Prezydent Elbląga zarządził trzydniową żałobę. 

 - Śmierć ta jest tragicznym sygnałem (…) że różnice w naszym społeczeństwie mogą prowadzić do skrajnej przemocy (…) Zarówno język jak i internet są narzędziami i każdy z nas decyduje jak z nich korzystać. (…)  Nie tylko z dziećmi trzeba rozmawiać o tolerancji. Także my radni musimy o tym pamiętać. Nie nauczymy szacunku tylko o nim mówiąc, a nie okazując go sobie nawzajem
 

– zaznaczył Antoni Czyżyk. 

- Nie dawajmy przyzwolenia słowom i czynom motywowanym wrogością. Nie możemy być społeczeństwem, które toleruje takie zachowanie
 

– dodał Przewodniczący RM.

Antoni Czyżyk poinformował zebranych o reaktywowaniu Młodzieżowej Rady Miasta, której  przewodniczącą została  Anastazja Hyrcz.

- Dopiero co powstaliśmy, ale liczymy na to, że Państwo będą przychylnie patrzeć na nasze świeże pomysły, a nasza współpraca będzie silna, że będziemy zapamiętani, że mimo wieku, możemy coś dla Elbląga zrobić, który jest dla nas ważny
 

– stwierdziła. 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Galeria / Sesja Rady Miasta ( zdjęć 44 )
Dodano: 2019-01-24 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ mieszkaniec
  Czwartek, 24.01

  Przed każdymi wyborami następuje reaktywacja Młodzieżowej Rady .Niebywało jak dorośli manipulują młodymi ludzmi

 2. 2
  +3
  ~ Do mieszkańca
  Czwartek, 24.01

  A może przeczytałby kilka razy co powiedział pan przewodniczacy.

 3. 3
  +17
  ~ jakie efekty MRM?
  Czwartek, 24.01

  Pierwszą uchwała tej młodzieżowej rady powinna dotyczyć bezwarunkowego poparcia i akceptacji postawy dyrektorskich słupów wyborczych jako wzorca i modelu wychowawczego w naszym mieście. Jesteśmy pierwsi w Polsce w rankingu Kierdziołka na najbardziej moralnych dyrektorów wybranych szkół. Tego nie ma żadna wieś.

 4. 4
  +6
  ~ Przestańcie
  Czwartek, 24.01

  Człowiek pochowany ,a wy nadal młyn na wodę . Moze pora skonczyc z żerowania na jego śmierci. Lepiej powiedzcie dlaczego przed wyborami nie mieliście prawdy a teraz wychodzą szopki . Mianowicie każdy jeden projekt inwestuj są odrzucane przez olsztyn i innych. Przykład,dolnika,basen,rozbudowy a jest ich kilka i co klapa. Pogonic was to malo. Teraz plujcie ze mowi wam sie prawdę.

 5. 5
  +2
  ~ Prork Igor
  Czwartek, 24.01

  Panie Przewodniczący świetny apel mam nadzieję, że dotrze do Schetyny i Wałęsy, którzy działali na szkodę byłego prezydenta Gdańska?!

 6. 6
  +3
  ~ patriota
  Czwartek, 24.01

  Pan Czyżyk powinien paść na kolana i przeprosić PIS i polaków że od 2005r. PO roku toczy walke z PISem ,pluje jadem nienawiści i kabluje donosi na Polskę do UEto zdrajcy ,targowica nie widzi belki w oku i piany na zdradzieckich swoich mordach

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.