Wtorek, 31.01.2023, Imieniny: Marcelina, Ludwik, Jan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Ryszard Klim: Po „pseudodebacie”, czyli smutek samorządu (opinia nadesłana)

14.01.2019, 10:06:59 Rozmiar tekstu: A A A
Ryszard Klim: Po „pseudodebacie”, czyli smutek samorządu
fot. archiwum redakcji( zdjęcie stanowi tylko ilustrację do artykułu)

Na gorąco komentując. Sprawdziły się moje przewidywania. Osiągnięto cel, a więc pozorowanie procesu demokratyzacji w wypracowywaniu budżetu 2019. W 3-godzinnej klatce trwała wyliczanka zadań w infrastrukturze, potrzebnych, ale w 90 % nie do ujęcia w budżecie. Prośbami oddawano się „w jasyr” władzy wykonawczej.
 

Osiągnięto także kolejny cel, tak jak mówiłem;  spowodowano , że 5 mieszkańców, którzy przełamali w sobie poczucie, że są tam niepotrzebni,  nadal czuło się intruzami. Udzielono im z łaski głosu, pilnując jednak, aby nie było dysonansu. Czyli wypowiedzi krytycznych, które tam zalicza się do kategorii krytykanckich.


Pan Przewodniczący, przy całym szacunku, niestety przeszkadzał. Może też osiągnął swój cel ?-  bo trudno prezentować wystąpienie i polemizować w trakcie. Emocje mają wówczas prawo zaistnieć. Wiem, że każda władza manieruje, potrzeba na to jednak pewnego okresu czasu. Czy mamy już to zjawisko? Taką kontynuacją  Rada Miejska nie wybije się „na niepodległość”.

Już widać , że część radnych spasowała i ich udział w „burzach mózgu” ( chyba i tak ich nie będzie) dotyczących rozwoju ? Miasta, będzie iluzoryczny. Mentalnie zbliżamy się do Wacława Jarząbka i kultowego „Łubu dubu, łubu dubu, niech nam żyje prezes naszego klubu”.
 

Środowisko P. Przewodniczącego do niedawna było jednoznaczne w ocenie stylu i filozofii sprawowania władzy ratuszowej. No, cóż, słynny punkt siedzenia. Naprawdę mi przykro.
 

Swoim wystąpieniem nie dołączyłem do wspomnianego „koncertu  życzeń”. Jak wspomniałem, propozycje złożyłem właśnie z wyprzedzeniem-17 września ub. roku. Był czas na analizę.
 

Przerażony jestem wybiorczym podejściem do moralności samorządowej. Stosuję takowe określenie. Nie powtarzam znanych spraw: transakcji sprzedaży swoich przekonań, „słupów”, itp. Jest nowa. Nie tak dawno kandydaci na radnych prezentowali programy wyborcze, o treściach poważnych, a czasem absurdalnych. 2 miesiące, i po programach.
 

Oczekiwałem uporu radnych , aby przynajmniej rozpocząć wdrażanie programów  „Bezpieczny Senior”, ale także i pozostałych. Prawdopodobnie całkowicie nie zaistniały w projekcie budżetu 2019. Kierunkowi radni głos zabierali, i…..ani słowem o tym, co niedawno było dla nich najważniejsze i gorąco przekonywali o tym Wyborców.
 

Sz. P. Oczekuję na odpowiedź. Pisemną. Prosiłem o sprawy „ciepła” w czasie „debaty”. Cisza.  Prawdopodobnie smutek samorządu się pogłębi.

 

Ryszard Klim

 

Oceń tekst:

Ocen: 5

%20.0 %80.0


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +21
  ~ kolo
  Poniedziałek, 14.01

  Pan były radny wie jak to się z budżetem dzieje, a więc jak widać i czuć Elbląg jest zwijany. Włodarz nie ma najwyraźniej wizji i kierunku rozwoju naszego miasta.

 2. 2
  +21
  ~ taniec chochoła
  Poniedziałek, 14.01

  Od ponad dwóch lat zastanawiam się dlaczego Wróblewski traktuje to miasto niczym pgr n-tej kategorii upadku. Funkcja go przerosła czy komuś służy ? Teraz już griluje otwarcie i nieprzyzwoicie. Toleruje i broni podwładnych-fałszerz. Wykorzystuje "autorytet" dyrektorów szkół, zaleca ich postawę po wyborze i zostawia samopas na czas ich zasłużonej krytyki. Toleruje (nakazuje?) nieetyczność i amoralność szefów placówek oświatowo-wychowawczych z jego kw. Roluje bezmyślnie dług -obsługa rolowania przerasta koszt bieżącej obsługi długu. Mierne, pełne wstydu występy na rondzie szpitalnym, chodniku, rynku. Teraz debata ukazująca szacunek mieszkańców dla niego. Chłopie, żal mi pana. Pies chwycił swój ogon i wiruje.

 3. 3
  --19
  ~ do~ taniec chochoła
  Poniedziałek, 14.01

  Chłopie, jaki ty żenujący jesteś, i nudny z tymi swoimi wypocinami, jaki musisz być smutny, rozżalony, pewnie jesteś życiowym nieudacznikiem ze środowiska oświatowego, i jak musi cię boleć, jak innym udaje się coś w życiu, a tobie znów nie wyszło. Zaraz pewnie odpiszesz tu, bo żółć zalałaby cię, gdybyś pozostawił to. Ciekawe jak teraz podpiszesz się. Mnie także, cytując "Chłopie , ciebie żal" Nienawiść to też choroba.

 4. 4
  +19
  ~ Obludnik
  Poniedziałek, 14.01

  A z calym szacunkiem czego mam zazdrościć ?? To ze pewne grono pedagogiczne jest juz spalone w tym mieście, ze uśmiechają się do nich a za plecami opowiadają jak się sprzedali za cenę bycia na stanowiska, ze najpierw pozwolili aby ich brzydko potraktowano a potem lizali tylek aby trzymac sie stolka, dzis jeszcze są ale za 5 lat juz tak różowo nie będzie! To zepsute i bardzo skonfliktowane oraz roszczeniowe towarzystwo!droga którą wybrali bez honoru i morale obciąży ich na dlugie lata bo tak juz są oceniani

 5. 5
  +14
  ~ taniec chochoła
  Poniedziałek, 14.01

  Dzięki obłudniku za wręczenie wobec tego kto uważa, że jest czego zazdrościć w kolesiowskich układach, że można zazdrościć nieetycznym i amoralnym jednostkom. Ten bełkotliwy dyrektor szkoły nigdy nie bronił kolesi argumentami. Zawsze używa pojęć nierozgarniętego jeszcze chłopca z piaskownicy. Proszę od miesięcy o argumenty, a on schzofrenicznie o zazdrości i niespełnienia. Czego można zazdrościć sprzedajnym fałszerzom i oszustom? O twojej przyzwoitości nie decyduje krawat, znajomości, bezkarność i wszędobylska nieprzyzwoitość. Poza tym nie przestałeś być chłopcem marzącym o rowerku-stąd ta mantra o zazdrości. A Elbląg przez takich z ograniczonym myśleniem nigdy nie dogoni Jegłownika. Olsztyn ma 14 LO i lokują się w 50, ale tam dyrektorzy nie są słupami na smyczy prezydenta i jego dworu, bo nie mają wobec niego zobowiązań dyskwalifikujących ich z funkcji i zawodu. Warto dla Elbląga posługiwać się argumentami a nie ciągle pytać "jesteś z oświaty? zmieniasz nick". Nie ważne kto jest odpowiedzialny za bałagan, zło, woluntaryzm, tylko pretensje do tego kto głupotę i bezwstydność widzi. A co o rolowaniu i "otwieraniu" oraz słupach? Zazdrościsz mi swobody , bo ja nikomu się nie sprzedaję.

 6. 6
  +13
  ~ Marek elbląski
  Poniedziałek, 14.01

  Tu akurat stawianie za jakiś wzorzec olsztyna,uważam za nie na miejscu,to przez tą pipidówkę prezydentem Elbląga jest Wróblewski,to stamtąd szły pieniądze na jego kampanię wyborczą i tam jest pociągany za sznurki-to kukiełka,marionetka sterowana własnie stamtąd,przez co nasze miasto traci ,ale to głupi wybór moich współmieszkańców.

 7. 7
  +17
  ~ wyborca
  Poniedziałek, 14.01

  O ciepło będziemy walczyć, nie damy się, pan prezydent w swoim wystąpieniu przedwyborczym to obiecał, ma być obniżka o 20%, przecież kto jak kto, ale prezydent wie najlepiej ile nas więcej doją.Panie prezydencie proszę nie robić Nas tak w zwykłego balona, nie wystarczy wygrać, ale teraz realizować. Troszeczkę poczekamy, a potem będziemy dopominali się wszędzie.

 8. 8
  0
  ~ awas
  Piątek, 29.11

  Czy Pan Klim nie powinien już odpuścić.Tyle lat jest radnym ,bezradnym ,co jest jego zasługą w mieście?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2386021614075