Wtorek, 16.07.2024, Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Jak świeżo upieczony poseł Wilk odnalazł się w Sejmie? "Spotkałem tu dużo znajomych"

15.11.2015, 11:00:44 Rozmiar tekstu: A A A
Jak świeżo upieczony poseł Wilk odnalazł się w Sejmie? "Spotkałem tu dużo znajomych"

Był radnym, przewodniczącym RM, a nawet Prezydentem Elbląga. W czwartek, 12 listopada rozpoczął nowy rozdział w swojej karierze - został zaprzysiężony na posła. Jerzy Wilk, bo o nim mowa, opowiedział nam o swoich wrażeniach po dwóch pierwszych dniach spędzonych w Sejmie.

Jerzy Wilk przyznał, że podczas zaprzysiężenia nie brakowało emocji. - Na pewno była to bardzo miła uroczystość. Byłem dumny, że składałem to ślubowanie - mówił. - Szczególnie każdy z młodych posłów był tym przejęty. Ja też, kiedy przyszła moja kolej.

Posła z Elbląga zaciekawił nadany mu numer. - Na sali mam numer 355, a ja urodziłem się w marcu, czyli w trzecim miesiącu i w 1955 roku -opowiadał Jerzy Wilk. - Czyli ten numer pasuje do mojej daty urodzenia.

Oprócz zaprzysiężenia na Jerzego Wilka czekały pierwsze obowiązki. - I w czwartek, i w piątek były obrady. Głosowaliśmy nad wyborem marszałka i wicemarszałków, potem nad regulaminem organizacyjnym Sejmu, więc nad wieloma rzeczami, które są ważne - opowiadał.

Z Jerzym Wilkiem udało nam się porozmawiać w piątek, 13 listopada, tuż po jego wyjściu z Sejmu. Tego dnia doszło do kilku kluczowych dla Polski decyzji. - Dzisiaj Prezydent Duda powierzył tworzenie rządu, desygnował panią Beatę Szydło na premiera. Z tego, co słyszę to ona jest przygotowana - zaznaczył Jerzy Wilk. - My jedziemy w poniedziałek do Sejmu i będziemy kontynuować  pierwsze posiedzenie  od godz. 18.00. Z tego, co  słyszałem to przedstawi Sejmowi Rząd, który powoła Prezydent, a  w środę wygłosi ona expose dotyczące programu, który chce realizować.

Czy pierwszy kontakt z Sejmem spełnił oczekiwania byłego Prezydenta Elbląga? - Sejm wydaje się być niezbyt duży, jeśli chodzi o sam obiekt. Zawsze w telewizji pokazują wielkie schody, dużą salę kuluarową, która rzeczywiście jest dużą, ale sam obiekt nie jest tak ogromny jak to się wydawało w telewizji - przyznał Jerzy Wilk. - Spotkałem tu dużo znajomych. Kiedy  w 2013 r. kandydowałem na Prezydenta Elbląga to Klub Prawa i Sprawiedliwość cały przyjechał do Elbląga. Teraz jak tu  przyjechałem wiele osób mi gratulowało. Nie byłem typowym nowicjuszem, który przyjechał do Sejmu i był przestraszony.

W jakich Komisjach chciałby pracować Jerzy Wilk?

Zgłosiłem trzy wybory - Samorząd Terytorialny i Polityka Regionalna. Wiadomo, że skoro tyle lat byłem radnym i Prezydentem, i Przewodniczącym Rady, to  w tej Komisji powinienem uczestniczyć. Druga - Komisja Gospodarki Morskiej, trzecia - Infrastruktura i Energetyka. Zdaję sobie sprawę, że wszyscy wybierają te bardzo popularne komisje. Liczę na to, że do pierwszej Komisji się dostanę i  wtedy albo do drugiej, albo do  trzeciej. To już zobaczymy

- opowiadał Jerzy Wilk.

Choć dokładnego "przydziału" elbląski poseł jeszcze nie ma już prowadził wstępne rozmowy dotyczące tematów, którymi chciałby się zająć. 

Część osób, które mają być ministrami mnie znają, bo to są osoby, które były w Elblągu. Liczę na to, że będą wspierać działania posłów elbląskich

- przyznał Jerzy Wilk.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 7

%28.6 %71.4


Komentarze do artykułu (33)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +42
  ~ xxxl
  Niedziela, 15.11

  Jak już nacieszycie się starymi i nowymi znajomościami , proponuję wziąć się do roboty . Elbląg , przekop , zmiana mapy administracyjnej i przynależności miasta Elbląga , środki na infrastrukturę komunikacyjną miasta , a w skali makro natychmiastowe działanie na rzecz zwiększenia obronności kraju , uszczelnienia granic i odmowa jakichkolwiek kontyngentów islamskiej zarazy .

 2. 2
  +16
  ~ Magda Umer
  Niedziela, 15.11

  Nie komentuję wypowiedzi tego Pana,Nic-mniej niż ZERO!!!

 3. 3
  +21
  ~ ks
  Niedziela, 15.11

  Burak

 4. 4
  +8
  ~ portellllll
  Niedziela, 15.11

  Portel zmień tą flagę Francji , bo nie wiem po co ją wstawiliście , myślicie że to coś pomoże heh

 5. 5
  +24
  ~ powiec
  Niedziela, 15.11

  Wilku ty się bierz do roboty bo jak nie bedzie przekopu za 4 lata to ciebie znowu elblążanie wykopią z roboty wraz z cała pislamską watachą!;)

 6. 6
  +66
  ~ pisowiec
  Niedziela, 15.11

  Proszę redakcję w imieniu moim i mojej rodziny o nie zamieszczaniu zdjęć tego pana w elblaskich mediach, dziękuję.

 7. 7
  +69
  ~ Maruda z PRL
  Niedziela, 15.11

  Wilk ma tyły w PiSie,bo nie wygrał reelekcji na Prezydenta Elbląga.Teraz został nr.355 i tyle.Nic nie będzie znaczył i nic nie zrobi dla Elblaga ,ale choć dom wykończy.Na sali obrad siedzi blisko drzwi,czyli blisko wyjścia.Dlaczego nie przy prezesie jak Poseł Krasulski?Cztery lata szbko miną,a może mniej,a może ktoś wpadnie na pomysł rozwiązania sejmu?Wilk tyle obiecywał,kopał przekop-teraz wszystko ucichło,może i lepiej?!

 8. 8
  +78
  ~ agata
  Niedziela, 15.11

  Ciekawe, czy Wilk będzie tak samo "aktywnym " posłem, jak Krasulski ? .. Bo chyba nie ma większego głąba w Sejmie, jak imć Leonard Krasulski {PiS}, który nie potrafił sklecić jednego zdania i wygłosić je z trybuny sejmowej..!

 9. 9
  +39
  ~ Wam szczotki klepać
  Niedziela, 15.11

  A dla mnie Wilk jest fenomenem, bo w 2010 roku po wygranej Grzegorza Nowaczyka ten człowiek był skończony, jako kandydat na wszelkie funkcje i stanowiska, a jednak dzięki korzystnemu splotowi wydarzeń, współpracy z dzennikarzyną-kryminalistą, uprawianiu demagogii i populizmu, wślizgnął się na fotel prezydenta miasta a teraz do sejmu...ten człowiek nie dokonał niczego oprócz tego że dzięki mocherowemu elektoratowi pełni te ważne funkcje....już nic mnie chyba nie zdziwi....

 10. 10
  +20
  ~ Obserwator
  Niedziela, 15.11

  To co zwróciło moją uwagę podczas składania ślubowania przez posłów, to brak obycia. Przysięgę składali po kolei jak siedzieli w ławach poselskich więc nie było zaskoczenia A bardzo wielu posłów, dopiero jak mieli powiedzieć przysięgę, przypominało sobie o zapięciu marynarki. Świadczy to o ich kulturze i obyciu. Dla mnie to po prostu prostaki.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.87006807327271