Sobota, 14.12.2019, Imieniny: Alfred, Izydor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

"Chciałbym, aby Elbląg był bez nienawiści". Radny rozdał koszulki i namawiał do walki z "hejtem"

29.10.2015, 22:00:44 Rozmiar tekstu: A A A
"Chciałbym, aby Elbląg był bez nienawiści". Radny rozdał koszulki i namawiał do walki z "hejtem"
Fot. Adrian Sajko

- Chciałbym, aby Elbląg był bez nienawiści, agresji, uprzedzeń - stwierdził Wojciech Rudnicki podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta. Wiceprzewodniczący RM poprosił zebranych o uważne wysłuchanie interpelacji, której treść dotyczyła wszystkich.

- 6 października br. w Warszawie ruszyła kampania przeciw mowie nienawiści, której inicjatorami są: Obywatele Kultury, Obywatele Nauki, Otwarta Rzeczpospolita. Kampania "Wybieram Elbląg bez hejtu", by coś osiągnęła, musi skupić wielu ludzi, bez względu na to kim są, gdzie mieszkają, ile mają lat, jaki wykonują zawód czy jaką pełnią funkcję - mówił.

Radny SLD chciał zwrócić uwagę na ilość negatywnych zachowań, jakie można spotkać na różnych stronach internetowych, ale nie tylko. - Zjawisko hejtingu widoczne jest szczególnie w internecie, który jest narzędziem masowej komunikacji, ale również specyficzną społecznością zrzeszającą ludzi pochodzących z różnych środowisk. Coraz częściej do hejtingu dochodzi również w życiu codziennym, poza światem wirtualnym - zaznaczył Wojciech Rudnicki. - Stykamy się z tym zjawiskiem w sklepie, na  ulicy, w szkole, w parlamencie czy niekiedy tu, na tej sali. Także tu padają często słowa niepotrzebne, agresywne i napastliwe, skierowane do osoby, nie na merytorykę sprawy. To także hejting - tyle, że polityczny.

Dlaczego włączenie w tę akcję jest zdaniem radnego takie ważne?

Trzeba z tym jak najszybciej skończyć, z całą mocą się temu przeciwstawić, bo w innym przypadku takie wartości i postawy jak: dobroć, szacunek, łagodność, grzeczność, tolerancja, wzajemne zaufanie, życzliwość, miłość, okażą się kompletnie pozorne lub zbyt słabe by nienawiść powstrzymać, a nawet nazwać

-podkreślał Wojciech Rudnicki.

Wiceprzewodniczący Rady skierował swoje słowa do Prezydentów, radnych i pracowników Urzędu. - Chciałbym, aby Elbląg był miastem bez nienawiści, agresji, uprzedzeń. Dajmy przykład, że można bez obrażania, ponad podziałami politycznymi, ideowymi, czy osobowościowymi porozumiewać się w sprawach dla nas najważniejszych - na rzecz i dla dobra naszego miasta i jego mieszkańców - zaznaczył Wojciech Rudnicki. - Dajmy przykład elbląskim szkołom, placówkom oświatowym, placówkom kultury i instytucjom w naszym mieście, wszystkim elblążanom - zaprośmy ich do udziału w tej kampanii.

Podczas swojego wystąpienia Wojciech Rudnicki zaproponował, aby elblążanie stali się wzorem do naśladowania.

Bądźmy przykładem dla innych miast w Polsce. Pokażmy, że można funkcjonować w przestrzeni społecznej, czy politycznej bez nienawiści, agresji i pogardy dla drugiego człowieka

- twierdził.

Poza poproszeniem Prezydenta Elbląga oraz Przewodniczącego RM o objęcie patronatem kampanii "Wybieram Elbląg bez hejtu", Wojciech Rudnicki rozdał także koszulki. Z przodu miały one hasło "#nie dla hejtu", zaś z drugiej imię i nazwisko osoby, której koszulka została sprezentowana. Otrzymał ją każdy radny, wiceprezydenci oraz parlamentarzyści. - Niech zawiozą je do Warszawy - dodał Wojciech Rudnicki.

Radny PiS, Marek Pruszak, który prowadził wczorajszą sesję, pogratulował pomysłu. Część radnych od razu po otrzymaniu koszulek włożyli je na znak poparcia tej inicjatywy.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%25.0 %75.0


Galeria / "Nie dla hejtu..." ( zdjęć 18 )
Dodano: 2015-10-29 |  Fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (25)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ ziggi
  Czwartek, 29.10

  Zwalczcie Dresiarzy chlejacych na Ulicach a nie bawicie sie w walki z hejtem. Kuzwa no ***oly to priorytet w tym miescie...

 2. 2
  +12
  ~ eWA .....................
  Czwartek, 29.10

  TEN PAJAC CHCE WPROWADZIĆ NOWĄ DEMOKRACJĘ I WOLNOŚĆ SŁOWA , TO MOŻNA BYŁO WPROWADZIĆ WTEDY KIEDY RZĄDZILI KOMUNIŚCI ....................

 3. 3
  +11
  ~ gogol
  Piątek, 30.10

  Radny Rudnicki jak większość tzw "lewicy" Milera i Kwaśniewskiego udaje że nie rozumie zachodzących zjawisk społecznych, jeżeli pan rzeczywiście nie udaje to musiałbym uznać że jest pan idi... Państwo Polskie zrobiło w ch... większość niż połowe swoich obywateli posługując się ludźmi pańskiego pokroju (oczywiście nie mam pewności w której wersji). To państwo odebrało wielu milionom swoich obywateli pracę i bezpieczeństwo socjalne, zlikwidowało gospodarkę, prowadzi politykę w interesie obcych państw i firm. Zmieniło ustrój na kapitalizm zapomniało jednak o powszechnej prywatyzacji i uwłaszczeniu większości swoich obywateli, zapomniało także o prawach człowieka o równości wobec prawa. Wygenerowało kastę nędzarzy i wykluczonych społecznie. itd... Podobno jest pan psychologiem ale chyba marnym

 4. 4
  +11
  ~ gogol
  Piątek, 30.10

  Rozumiem ze tłuste wieprzki wypasione na krzywdzie innych, żyjące w dostatku i wciąż żywej dla ustawionych "komunie" martwią się o swoje tłuste zady i tłustą przyszłość. Panie Rudnicki nie rób nam ze swojej obłudy i ciemniactwa (czy cholera wie co pan masz w tej głowie) kampanii społecznej. Hejt jak wy go wieprzki nazywacie nie wziął się z morowego powietrza, wy go cha...sprowadziliście wysyłając Polaków na bezrobocie i ubliżając im od nierobów oraz robiąc wszystkie łajdactwa które robicie do dzisiaj i robić będziecie jutro w sejmie w rządzie w samorządach. Walczysz z objawani a nie z chorobą. Walcz żałosny ciu... o równe prawa wszystkich obywateli. Nie wiem Może to i hejt ale jak najbardziej na niego zasłużyłeś. Już wolę wczorajszego złodzieja dzisiaj szacownego "pracodawcę" jest uczciws

 5. 5
  +10
  ~ no nareszcie
  Piątek, 30.10

  Taki sam twórczy i przebojowy jak radna Maria, która chyba nam odpuściła. Ale jako że natura nie znosi próżni (choć natura to prawie wyłącznie próżnia) wolna przestrzeń została wypełniona.

 6. 6
  +9
  ~ 123
  Piątek, 30.10

  I tym zajmuje się radny? Ważniejszych spraw w tym mieście nie ma? Może jakiś program na vectrze poprowadzi, np. o gotowaniu

 7. 7
  +6
  ~ Zdzichu
  Piątek, 30.10

  Pokażcie zdjecie Ryśka w tej koszulce, to padne ze śmiechu

 8. 8
  +2
  ~ jacek
  Piątek, 30.10

  to jest żenujące, podobnie jak średnia wieku radnych. wszyscy ciśniecie po tych korwinach a oni jako jedyni reprezentują rocznik 80. reszta jest w wieku mojego ojca czyli bliżej emerytury niż decyzyjnych stanowisk w urzędzie miejskim. Chyba będę musiał porzucić obiecująca karierę w logistyce na rzecz ratowania tego skundlonego przez pasibrzuchów miasta. Jacek

 9. 9
  0
  ~ powiec
  Piątek, 30.10

  POpieram ideę "kij w oko hejterom pislamsko-korwinowskim"!;)

 10. 10
  +7
  ~ Marian
  Piątek, 30.10

  Ten pan szuka chyba nowej drogi dla siebie. Niedawno hejtował ze swoim ugrupowaniem występując na kilku stronach internetowych, oskarżając inne ugrupowanie o oszustwo polityczne. Dlaczego przewodniczący Rady pozwala na stratę czasu podczas Sesji?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.