Niedziela, 17.11.2019, Imieniny: Waleria, Salomea, Grzegorz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Jak Barbara Nowacka ocenia debatę? "Szydło i Kopacz powiedziały dokładnie to samo, co dzień wcześniej"

22.10.2015, 08:00:14 Rozmiar tekstu: A A A
 Jak Barbara Nowacka ocenia debatę? "Szydło i Kopacz powiedziały dokładnie to samo, co dzień wcześniej"
Fot. Adrian Sajko

W poniedziałek, 20 października, odbyła się debata, w której udział wzięli kandydaci na urząd premiera naszego kraju. Wśród nich była Barbara Nowacka ze Zjednoczonej Lewicy, która dziś przyjechała do Elbląga, by wesprzeć kandydatów do Sejmu. Podczas spotkania z dziennikarzami skomentowała także przebieg debaty.

W nazwie Zjednoczona Lewica kryje się połączenie pięciu ugrupowań - SLD, TR, PPS, UP oraz Zieloni. Na połączenie sił nie zdecydowała się Partii Razem. - Żałuję, że w czasie procesu negocjacji zjednoczenia się Lewicy partia Razem zdecydowała się na samodzielny start. Zawsze uważałam, że Lewica powinna się trzymać razem i ze sobą współpracować - przyznała Barbara Nowacka.

Jakie zdanie ma kandydatka na temat partii Razem? - Wierzę, że w przyszłości, kiedy będziemy w Sejmie, będziemy mogli współpracować i pomagać partii Razem również w realizacji części ich postulatów. To wartościowi, sympatyczni i pełni energii ludzie - stwierdziła.

Choć partia Razem dopiero raczkuje w polityce, może z czasem stać się konkurencją. -  Na Lewicy powinno się tworzyć zgodę i nie rywalizować. My ze sobą nie rywalizujemy - zaznaczyła Barbara Nowacka. - Partia Razem odwołuje się do trochę innego elektoratu. Ma dużo radykalniejsze postulaty. My jesteśmy otwarci na dialog. Mam nadzieję, że kiedy będziemy w Sejmie część postulatów, które oni dzisiaj głoszą, będziemy mogli realizować. Będziemy im pomagać również w składaniu projektów ustaw.  Zresztą one są bardzo podobne. Sporo rzeczy nas łączy. Co prawda jeszcze nie jesteśmy razem, ale prędzej czy później przyłączą się do nas.

W debacie udział wziął m.in. Adrian Zandberg, który reprezentował Partię Razem. Jak Barbara Nowacka ocena jego prezentację. - Dobrze oceniam - podkreśliła. - Wszyscy wiemy, że ten głos lewicowy był w czasie tej  debaty dobry i pan Adrian Zandberd wypadł dobrze.

A jak kandydatka ocenia samą siebie? - Jestem osobą skromną -  mówiła. - Zawsze mogło być lepiej. Nie ma osoby, która powie, że to było wszystko, jak być mogło.

Barbara Nowacka przyznała, że wystąpienie kandydatki PO, jak i kandydatki PiS nie należało do najciekawszych.

Negatywnie zaskoczyło mnie to, że panie Szydło i Kopacz powiedziały dokładnie to samo, co  dzień wcześniej. Powtórzyły dokładnie te same kwestie. Czułam się jakby ten sam spektakl był odtworzony po raz drugi. Wszystko poleciało z tej samej taśmy, na tą samą nutę. To było nudne. Widzimy, że i Platforma, i PiS tak naprawdę już niewiele mają do powiedzenia poza paroma uwagami PR-owymi

- mówiła.

Był jednak, zdaniem Barbary Nowackiej, i pozytywny akcent.

Pozostałe komitety miały wreszcie  normalny dostęp do debaty. Można było rozmawiać merytorycznie. Cała reszta, oprócz pani Szydło i pani Kopacz, starała się odpowiadać na pytania i mówić o swoim programie, a nie zajmować się tym, co złego zrobił PiS czy Platforma. My chcieliśmy debatować merytorycznie i myślę, że nam się to udało

- podkreśliła.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Galeria / Barbara Nowacka w Elblągu ( zdjęć 28 )
Dodano: 2015-10-21 |  Fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ kilimo
  Czwartek, 22.10

  MAŃKUT PRECZ Z TEGO MIASTA!!! TAKI SAM SZKODNIK JAK NIERÓB WCISŁA.!!!!! SCHOWAJ SIĘ DO KRASNEGO LASU I POWIEDZ JAK TO BYŁO Z ZAKUPEM DZIAŁEK?????

 2. 2
  +8
  ~ jan-49
  Czwartek, 22.10

  z takim towarzystwem jak Mankut. Nowak nie wiem czy pani Nowacka cos zdziala powinna przegonic to towarzystwo starego betonu im chodzi tylko o koryto

 3. 3
  +1
  ~ ???
  Czwartek, 22.10

  a co miały mówić? coś innego?

 4. 4
  +1
  ~ Marian
  Czwartek, 22.10

  Myślałam, że ta pani jest grubo po 50 -tce!! A ona jest rocznik 1975. Strasznie staro wygląda!

 5. 5
  +2
  ~ kkel
  Czwartek, 22.10

  Jaki młodzieniec koło Pani Barbary. Słyszałem, że w Elblągu jest zapotrzebowanie na tego pana. Przepraszam, ale gdzie?

 6. 6
  --1
  ~ bezrobotny
  Czwartek, 22.10

  Karierowiczka jak jej mama ,ktora zyła z sejmu, to jest najlepsza fucha pewna kasa żadnej odpowiedzialności , dużo jest radosci ,dużo bajek , kawałow opieka pod kazdem względem sama radośc , a co tam naród , naród jest do tyrania i jak przewidują komuchy do samej śmierci .

 7. 7
  0
  ~ emeryt
  Czwartek, 22.10

  TYLKO PIS MOŻE WYGRAĆ POZOSTALI BĘDĄ STALI I PŁAKALI ,ŻE DO SEJMY SIĘ NIEDOSTALI .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.