Środa, 24.07.2024, Imieniny: Kinga, Krystyna, Olga
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Leonard Krasulski "jedynką" PiS-u. Jerzy Wilk czwarty na liście do Sejmu

31.08.2015, 17:34:21 Rozmiar tekstu: A A A
 Leonard Krasulski "jedynką" PiS-u. Jerzy Wilk czwarty na liście do Sejmu
fot. Kamila Jabłonowska

Dziś, 31 sierpnia, odbyło się spotkanie działaczy PiS, którzy oficjalnie dowiedzieli się, czy ich nazwiska znalazły się na liście kandydatów do Sejmu zaakceptowanej już przez prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego. - Niektóre z tych osób po raz pierwszy startują w wyborach parlamentarnych, jednak każdy z nich ma już jakieś doświadczenie w wyborach samorządowych - mówił Robert Szaj, szef sztabu wyborczego.

Wśród kandydatów znalazł się były Prezydent Elbląga, Jerzy Wilk, który otrzymał czwarte miejsce. - Lista poselska, która została przygotowana obejmuje cały okręg wyborczy. Na tej liście są przedstawiciele wszystkich powiatów, wszystkich regionów, które są w okręgu nr 34 – dodał Robert Szaj.

Kto ostatecznie znalazł się na liście?

Na pierwszym miejscu znalazł się poseł Leonard Krasulski. Umowie reprezentuje on Elbląg. Na miejscu drugim – pani Karolina Motyka- Kozioł reprezentująca powiat braniewski. Miejsce trzecie – Zbigniew Babalski, który reprezentuje powiat ostródzki. Miejsce czwarte pan Jerzy Wilk, reprezentujący Elbląg

– wymienia Robert Szaj.

Kandydatami do Senatu z ramienia Prawa i Sprawiedliwości są: senator Sławomir Sadowski (okręg 84) oraz dr Bogusława Orzechowska (okręg 85).

Choć podano do publicznej wiadomości nazwiska kandydatów nie oznacza to, że nie będzie na liście żadnych zmian. - Komitet polityczny dał upoważnienie prezesowi, aby pewne zmiany mogły nastąpić na dalszych miejscach na liście. Może mieć to związek np. z rezygnacją danej osoby, która miała ambicje być na pierwszy miejscu, a znalazła się a trzecim. W takich przypadkach uzupełnienia uwzględnia pan prezes, bacząc, że będą one z list rezerwowych – wyjaśnia Leonard Krasulski. - Każdy okręg zgłaszał swoich kandydatów plus trzy, cztery nazwiska rezerwowe. Tych kandydatów zatwierdzał komitet polityczny i tylko i wyłącznie w obrębie tych nazwisk może się poruszać prezes Kaczyński.

Jak do tej pory rezygnację złożył Zenon Gajewski z Działdowa. - Naszym bólem głowy jest to, że teraz szef sztabu musi w ciągu trzech godzin uzgodnić uzupełnienie kandydatury – dodaje Leonard Krasulski. - Nie będzie jednak zniam na szpicy.

Na czym skupią się politycy PiS-u podczas tegorocznej kampanii? - Będzie ona ukierunkowana na sprawy naszego regionu. One są dla naszych kandydatów najważniejsze – zapewniał Robert Szaj.

Wsparcie kandydatom na udzielić osobiście Beata Szydło – kandydatka na premiera RP oraz Jarosław Kaczyński - prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Kampania wyborcza rozpocznie się po zarejestrowaniu list, po 15 września.
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (51)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +21
  ~ żenada!!!
  Poniedziałek, 31.08

  A Wilk co obraził się i nie przyszedł na konferencję?? .To jest cały PIS

 2. 2
  +9
  ~ wniosek
  Poniedziałek, 31.08

  Chyba prawidłowo, Elbląg pokazał panu Wilkowi , że nie jest On dobrym prezydentem i pożegnał.Nie wiem czy ktoś kto głosował poprzednio przeciw panu Wilkowi zmieni swoją ocenę. Jest przewodniczącym Rady, tyle jest do zrobienia np. Straż Miejska, Spółki,finanse Miasta i jakoś nic się nie dzieje, a władzę Ma.

 3. 3
  +6
  ~ zawiedziony
  Poniedziałek, 31.08

  Jerzy Wilk popełnił wiele błędów .Buta ,zawiść i ludzka przyzwoitość .Zawsze trzeba wyciągać wnioski .Obrażał ludzi w tym radna ,co z tego ,że wygrał - ale tak naprawdę przegrał .Wszyscy doskonale wiedzą ,że słowa padły .Ale wymiar Sprawiedliwości nie jest po stronie pokrzywdzonego .Kolejna sprawo to manipulowanie mieszkańcami w każdej sprawie ,pewność wygranej wyborów prezydenckich i tak dalej .Ta moja opinia nie oznacza ,że oddam głos na PO .Tacy są politycy .Fałszywi i obłudni

 4. 4
  +89
  ~ zdziwiony
  Poniedziałek, 31.08

  a kto to w ogóle jest ten Krasulski i co przez 10 lat zrobił dla Elbląga?

 5. 5
  --9
  ~ Elbinger
  Poniedziałek, 31.08

  Pan Krasulski był, jest i będzie słabym posłem. Nie zrobił niczego dobrego dla naszego regionu. PiS ma wielu wartościowych ludzi w swoich szeregach. Zagłosuję na Jerzego Wilka to najlepszy i najbardziej odpowiedzialny wybór.

 6. 6
  +76
  ~ smutny
  Poniedziałek, 31.08

  Krasulski jedynką hahahaha! Masakra!!!!!! jedyna jego aktywność przez 4 lata to zwołać konferencję żeby się pochwalić swoją pozycją na liście. Założę się że na tym koniec, chyba że pan poseł sie wypowie na temat gospodarki Elbląga, jego zadłużenia i problemu emigracji z miasta.

 7. 7
  --2
  ~ Kondek
  Poniedziałek, 31.08

  POwcy dostaną kopa,że długo ten stan będą pamiętać.Mając osiem lat władzy,nic nie zrobili dla miasta.

 8. 8
  +38
  ~ bleeeeeee
  Poniedziałek, 31.08

  I te konusy mają rządzić Polską

 9. 9
  +39
  ~ klik
  Poniedziałek, 31.08

  No to PiS ma już po zawodach. Krasulski jedynką, to już nie jest nawet śmieszne.

 10. 10
  +19
  ~ a pis was je....
  Poniedziałek, 31.08

  I powtórka rozrywki, prowadził ślepy głuchego

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.99580407142639