Piątek, 24.05.2019, Imieniny: Joanna, Zuzanna, Milena
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Witold Wróblewski kandydatem na Prezydenta Elbląg. Do wyborów pójdzie z hasłem "Elbląg wspólna sprawa"

02.09.2014, 16:35:28 Rozmiar tekstu: A A A
Witold Wróblewski kandydatem na Prezydenta Elbląg. Do wyborów pójdzie z hasłem "Elbląg wspólna sprawa"
fot. Adrian Sajko

Komitet założycielski KWW Witolda Wróblewskiego od dziś (2 września) oficjalnie zaczyna swoją działalność. Podczas zwołanej konferencji prasowej przedstawiona została kandydatura Witolda Wróblewskiego na stanowisko Prezydenta naszego miasta.

Kiedy media zostały zaproszone na konferencję prasową Komitetu Wyborczego Wyborców Witolda Wróblewskiego, nie trudno było zgadnąć, jaka będzie jej tematyka. Podobnie, jak podczas ostatnich, przedterminowych wyborów, został on przedstawiony jako kandydat na Prezydenta Elbląga.

- Dzisiaj dokonaliśmy rejestracji Komitetu - mówi Marek Burkhardt, pełnomocnik Komitetu. - Mam tutaj potwierdzenie i postanowienie o legalizacji tego  Komitetu podpisane przez komisarza wyborczego w Elblągu, Krzysztofa Nowaczyńskiego. (...) Jednocześnie chcielibyśmy poinformować, że naszym kandydatem w wyborach samorządowych na prezydenta miasta Elbląga jest pan Witold Wróblewski.

W skład komitetu założycielskiego wchodzą dyrektor Zespołu Szkół w Nowakowie Bogusław Milusz, radny RM Adam Basiukiewicz, radny RM Marek Burkhardt, były wiceprezydent Elbląga Artur Zieliński, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 21 w Elblągu Edward Pietrulewicz oraz przewodniczący RM Sławomir W. Malinowski.

Kandydat na Prezydenta z ramienia KWW Witolda Wróblewskiego wyznał, że uzyskał już poparcie Polskiego Stronnictwa Ludowego. - Mamy ludzi o dużym doświadczeniu, wiedzy i tych, którzy nie stawiają na rozwiązywanie swoich problemów metodą polityczną - mówił. - Chciałbym podziękować, bo podobnie jak w ubiegłym roku w wyborach poreferendalnych, Komitet Polskiego Stronnictwa Ludowego zadeklarował, że będzie popierał moją kandydaturę.

Witold Wróblewski do tych wyborów planuje iść pod hasłem "Elbląg wspólna sprawa" - Zakładamy, że wspólną sprawą nas wszystkich jest nasze miasto. Jesteśmy otwarci na współpracę ze wszystkimi innymi ugrupowaniami politycznymi, jak również ze wszystkimi organizacjami - zapewniał. - Chcę podkreślić, że jeśli chodzi o następną perspektywę 2014 wszystkie samorządy będą stały przed dużą możliwością pozyskania środków finansowych. Taką również szansą dla naszego  miasta jest  Regionalny Program Operacyjny, w którym będzie ponad 1 miliard 700 milionów euro do pozyskania. Chcemy, żeby nasze miasto Elbląg po te środki sięgało.

W tych środkach Witold Wróblewski widzi szansę dla rozwoju Elbląga. - Pierwszym i najważniejszym kierunkiem, jeśli chodzi o sprawy związane z rozwojem Elbląga, jest szukanie możliwości pozyskania środków finansowych - podkreślał. - Otwieramy się na współdziałanie. Uważamy, że zawsze ważne jest znalezienie wspólnych tematów do realizacji dla naszego miasta.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 15

%73.3 %26.7
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 )


Komentarze do artykułu (45)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --4
  ~ pampi - ZAWADA
  Wtorek, 02.09

  Być może to dobra alternatywa , być może ...

 2. 2
  --10
  ~ elblążanie
  Wtorek, 02.09

  Panie Witoldzie popieramy ma pan nasze głosy.Liczymy na pana

 3. 3
  --3
  ~ Kasjerka z supersamu
  Wtorek, 02.09

  To na miejscu obecnych włodarzy ratusza zaczęłabym odczuwać niepokój-oj będziecie wypunktowani przez tych panów....

 4. 4
  --3
  ~ wybory
  Wtorek, 02.09

  Wilk zacznij trzepać gaciami

 5. 5
  +2
  ~ 1lazio
  Wtorek, 02.09

  Pan Wróblewski z panem Słonina pogrążyli to miasto topiąc ponad 100 baniek na Modrzewinie,budując za małą hale sportową,która przynosi straty,ciagnęli kasę z unii nie wazne na co dają to brac!a wkład wlasny Elbląga doprowadzil do gigantycznego zadluzenia,tym panom juz dziekujemy!!!

 6. 6
  --8
  ~ Jestesmy z panem
  Wtorek, 02.09

  Gościu poniżej przestań siac ferment Wróblewski to najlepszy kandydat na Prezydenta .Takie wpisy jak twoje nic nie zmienią MA PEWNĄ WYGRANĄ!!!!!!!!!!!!

 7. 7
  +9
  ~ okO
  Wtorek, 02.09

  Tylko nie Wróblewski. Już miał swój czas i pokazał możliwości.

 8. 8
  +7
  ~ WYBORCA
  Wtorek, 02.09

  Będzie powtórka z rozrywki .

 9. 9
  +7
  ~ :)
  Wtorek, 02.09

  Tandemowi Słonina i Wróblewski już podziękowaliśmy, Panu Wróblewskiemu dziękujemy i mówimy "nie".

 10. 10
  --15
  ~ Do 1lazio
  Wtorek, 02.09

  Człowieku albo jesteś ograniczony w rozumowaniu albo pieniacz żeby wypisywać takie idiotyzmy.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.