Wtorek, 1.12.2020, Imieniny: Natalia, Blanka, Eligiusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

A w elbląskim Magistracie zmiany...

27.08.2013, 10:22:21 Rozmiar tekstu: A A A
A w elbląskim Magistracie zmiany...
Fot. arch. redakcji

W elbląskim Magistracie szykują się duże zmiany. Obecny prezydent miasta, Jerzy Wilk, już w trakcie kampanii wyborczej obiecywał redukcję stanowisk kierowniczych w ratuszu i dostosowanie jego struktury do faktycznych potrzeb, restrukturyzację Zarządu Budynków Komunalnych i likwidację straży Miejskiej. Zmiany te - jak wyliczono - mają przynieść oszczędności w wysokości ok. 2 mln zł w skali rocznej. I zostają powoli wcielane w życie.

Część pracowników poszczególnych departamentów jest na zwolnieniach lekarskich, tym samym nie będąc w stanie sprawować wysokich funkcji, które w magistracie zajmują. Tak jest np. z Moniką Betcher-Jankowską, która była wicedyrektorem Departamentu Komunikacji Społecznej - a który - jak zapowiedział Jerzy Wilk - ma zostać zlikwidowany do końca sierpnia br. Pewnym zaskoczeniem była jednak decyzja prezydenta o zastąpieniu na stanowisku wicedyrektora Betcher-Jankowskiej przez Wojciecha Fontasiewicza, pracownika Telewizji Elbląskiej. Został on zatrudniony w DKS-ie na umowę na zastępstwo. Monika Betcher Jankowska nie straci jednak pracy, gdyż spodziewa sie dziecka i chronią ją w związku z tym przepisy prawne.

Obecnie w DKS-ie pracuje jeszcze 11 osób. Po reorganizacji tego departamentu część jego zadań  ma przejąć Biuro Prasowe prezydenta.

Wczoraj prezydent poinformował o zmianach w Departamencie Edukacji. Andrzeja Soję na stanowisku dyrektora zastąpiła Iwona Mikulska, która po przyspieszonych wyborach samorządowych, startując z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej, została wybrana do Rady Miasta. Jednak na stanowisko dyrektora DE, Iwona Mikulska kandydowała jako osoba bezpartyjna - Jest to umowa na zastępstwo - wskazywał wczoraj wiceprezydent miasta, Marek Pruszak. - Pan Soja przebywa na zwolnieniu lekarskim. Liczą się kompetencje i zaufanie, dlatego zdecydowaliśmy się to stanowisko powierzyć Pani Iwonie Mikulskiej. To, że była do tej pory radną jest jej atutem. Jest osobą o dużym zaufaniu społecznym, która ma doświadczenie w pracy na stanowisku kierowniczym.

Na zwolnieniu lekarskim przebywa także Maciej Pałkowski, z Departamentu Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji. W związku z tym obowiązki dyrektora pełnił do tej pory jego zastępca, Sławomir Skorupa, ale od 13 sierpnia nowym dyrektorem DGNiG jest Zbigniew Czerepko - zatrudniony w Magistracie na umowę o pracę na zastępstwo. Zbigniew Czerepko to były dyrektor Zarządu Budynków Komunalnych w Elblągu, odwołany jeszcze przez poprzednie władze Miasta - byłego wiceprezydenta Tomasza Lewandowskiego.

Do zmian ma również dojść w Departamencie Sportu i Departamentu Kultury. Do tej pory działały one osobno, ale bardzo prawdopodobne jest, że od kolejnego miesiąca będą one połączone. Dyrektor miałby odpowiadać za kulturę, a wicedyrektor za sport. Na zeszłorocznych konsultacjach społecznych dotyczących wdrażania Strategii Promocji Elbląga na lata 2012-2015 dyskutanci biorący udział w spotkaniach wskazywali także na włączenie w struktury jednego z Departamentów pionu odpowiedzialnego za Turystykę w Elblągu. W wielu miastach Polski: Kielcach, Opolu, Rzeszowie - bardzo podobnych do Elbląga pod względem liczby ludności - z powodzeniem działają połączone Wydziały czy Departamenty Kultury, Sportu i Turystyki w jednym.

Natomiast już dziś ma się odbyć druga tura rozmów kwalifikacyjnych w sprawie wyboru nowego Rzecznika prasowego Urzędu Miasta i kolejnego pracownika biura prasowego. Jak do tej pory na oferty pracy w biurze prasowym prezydenta miasta odpowiedziało w sumie 10 osób. Cztery aplikacje wpłynęły na stanowisko rzecznika prasowego, a sześć na specjalistę ds. kontaktów z mediami w biurze prasowym. W tej chwili pracami biura prasowego prezydenta miasta kieruje Monika Borzdyńska, asystentka prezydenta Jerzego Wilka.


 

AS

Oceń tekst:

Ocen: 9

%33.3 %66.7


Komentarze do artykułu (21)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +27
  ~ ktos
  Wtorek, 27.08

  "Iwona Mikulska, która po przyspieszonych wyborach samorządowych, startując z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej, została wybrana do Rady Miasta. Jednak na stanowisko dyrektora DE, Iwona Mikulska kandydowała jako osoba bezpartyjna" - kameleon?

 2. 2
  +3
  ~ puk puk
  Wtorek, 27.08

  nie jest członkiem sld.startowała z ich listy jako klandydatka niezależna

 3. 3
  +12
  ~ koko
  Wtorek, 27.08

  Nikt tu do niczego nie startuje. To sa wyłacznie roszady personalne oparte na układankach .O kompetencjach porozmawiamy za jakis czas chociaz niektórzy juz byli i wiemy o nich prawie wszystko. Jak na razie to panuje wielka cisza w eterze tak jakby UM nie istniał.

 4. 4
  +32
  ~ Figo34
  Wtorek, 27.08

  A ja się pytam gdzie jest Wydział Orzecznictwa lekarskiego i prewencji ZUS ...dlaczego nie kontrolujecie zwolnień lekarskich tych urzędników? Co tak się boicie PO że ich nie tykacie? Zwykłych ludzi to potraficie po kilka razy w miesiącu wzywać na komisję i odbierać świadczenia ludziom chorym. Pytam gdzie są teraz ci wszyscy zusowscy uzdrowiciele....

 5. 5
  +28
  ~ Ja Stefan
  Wtorek, 27.08

  Wszystkich obiboków na zwolnieniu oprócz tej baby w ciąży natychmiast objąc kontrolami i komisjami ZUS !

 6. 6
  +24
  ~ hyuuuuu
  Wtorek, 27.08

  właśnie dlaczego zus ich nie kontroluje, jak zwykły człowiek chory to go ciągaja po komisjach.!!!!!!

 7. 7
  +34
  ~ obywatel
  Wtorek, 27.08

  "Zbigniew Czerepko to były dyrektor Zarządu Budynków Komunalnych w Elblągu, odwołany jeszcze przez poprzednie władze Miasta" czyli wracają "swoi" do korytka, żenada!!!

 8. 8
  +15
  ~ Dzikus
  Wtorek, 27.08

  A ja się pytam INFO.ELBLAG o konkrety ILE OSÓB w ramach "redukcji stanowisk" STRACIŁO PRACĘ w UM??? Bo jak na razie to są tylko szarady z wyborcami, zamiany stołków i upychanie do innych departamentów osób, które miano "zwolnić"!

 9. 9
  +5
  ~ rojek
  Wtorek, 27.08

  To w końcu jak ?? To skąd się wzięło to SLD ? ZNIKĄD ....

 10. 10
  0
  ~ starzec
  Wtorek, 27.08

  Przecież to lepiej, że wracają ludzie z doświadczeniem, za których było dobrze, niż "młodość, nowoczesność", która pozostawiła nas z czymś takim. Dla was liczy się tylko kasa

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2014520168304