Poniedziałek, 6.04.2020, Imieniny: Katarzyna, Celestyna, Wilhelm
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Jerzy Wilk: Gdy zaczynał się ten wieczór mówiłem „spokojnie sondaże to sondaże, poczekamy na wyniki”

08.07.2013, 01:36:29 Rozmiar tekstu: A A A
Jerzy Wilk: Gdy zaczynał się ten wieczór mówiłem „spokojnie sondaże to sondaże, poczekamy na wyniki”
fot. Kamila Jabłonowska

Po ogłoszeniu nieoficjalnych wyników w sztabie wyborczym Jerzego Wilka rozpoczęło się świętowanie. Nic w tym dziwnego. Kilkutygodniowa kampania wreszcie dobiegła końca i zakończyła się sukcesem dla Prawa i Sprawiedliwości. Tuż po ogłoszeniu wyników, po ogromnych brawach, lawinie gratulacji i symbolicznym toaście, Jerzy Wilk odpowiedział dziennikarzom na kilka pytań, po czym dołączył do żony i córki, które również nie ukrywały radości.

Jak Pana wrażenia po usłyszeniu wyników?

Cieszę się bardzo. Nie ukrywam radości. Gdy zaczynał się ten wieczór mówiłem „spokojnie sondaże to sondaże, poczekamy na wyniki”. Sondaże nie były dla mnie przychylne, ale najważniejsze, że w dobrej formie dotrwaliśmy do końca. Ciszę się z wyników i z tego, że elblążanie mi zaufali i oddali na mnie głosy. Mam swoje lata, więc to jest ogromna satysfakcja, że po tylu latach pracy w samorządzie zdobyłem tak świetny wynik.Czy wykona Pan telefon do pani Gelert?

Tak. Podziękuję Jej za rywalizację.

A do pana Jarosława Kaczyńskiego?

Wiem, że prezes Kaczyński cały dzień był na Podlasiu. Osoby, które są z prezesem cały czas pytały się, bo prezes co chwilę interesował się tą sprawą w Elblągu. Bardzo ją przeżywał, bo jak Państwu wiadomo prezes Kaczyński ciągle podkreśla, że po Warszawie to jest jego drugie ukochane miasto. Tu był senatorem w pierwszej kadencji, a my byliśmy wtedy jego współpracownikami. Moja żona pracowała w Biurze Senatora Kaczyńskiego. Przyjaźnimy się od 24 lat. Na pewno zawdzięczam prezesowi Kaczyńskiemu wiele. Również to, że wspierał mnie w tej kampanii. Był trzy razy w Elblągu i na pewno jest to ogromne wsparcie dla mnie. Ja to doceniam. Prezes Kaczyński się interesuje i na pewno za to mu podziękuję.

Czy przygotowania do drugiej tury ocenia Pan jako bardziej intensywne niż te, jakie miały miejsce przy pierwszej?

Tak. Była intensywna rywalizacja. Było dwóch zawodników i walczyliśmy, żeby osiągnąć metę zwycięstwa. Zaangażowaliśmy się i my jako rywalizujący kandydaci, ale i ugrupowania. I premier Tusk i prezes Kaczyński byli kilkakrotnie w Elblągu.

Jakie będą Pana pierwsze decyzje?

Na pewno audyt. Audyt jest taką podstawą, którą zrobię. Poproszę skarbnika, żeby mi przedstawił stan finansów miasta, bo to jest najważniejsze.

Czy będzie Pan startować w następnych wyborach?

Jeszcze nie zacząłem pracy jako Prezydent, ale jeżeli sprawdzę się na tym stanowisku to wierzę w to, że elblążanie mi zaufają i będę pełnił pełną kadencję. Od początku startując mówiłem, że nie chcę wygrać wyborów na kilkanaście miesięcy i zapisać sobie w życiorysie, że byłem Prezydentem Miasta Elbląga. Mi chodzi o to, by ten Elbląg zmienić. Jeżeli zmienić to tylko poprzez pracę przez pełną, czteroletnią kadencję. Wtedy można coś pokazać, zmienić nasze miasto na lepsze. Ja to robię  dlatego, żeby pełnić kadencję pięć lat z kawałkiem.
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 36

%86.1 %13.9


Galeria / Sztab wyborczy Jerzego Wilka ( zdjęć 13 )
Dodano: 2013-07-08 | fot. Kamila Jabłonowska
0

Komentarze do artykułu (84)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ Student
  Poniedziałek, 08.07

  Rewelacja :) Pan Wilk nie potrafi i doprowadzil do plajty ELSIN a co dopiero ma zarzadzac miastem? Marionetka i kukielka bedzie a nie prezydent. Z reszta co by nei wybrac to jedno wielkie szambo i kazdy sobie przypomina o nas, szarych ludziach w sytuacjach jak ta, czyli wyscigu do korytka. Problem w tym ze caly system po prostu do dupy. W dodatku prawdziwa twarz Pan Wilk pokazal na nagraniu, co nie zmienia faktu ze w PO pewnie lepiej nie bylo. Jedna wielka hipokryzja jak 80% tego narodu...Szkoda bo mogli bysmy byc fajnym krajem a tak jest jak jest....

 2. 2
  --8
  ~ Gratuluję panu , panie Jerzy . Byłem pewien,że pan zostanie prezydentem Elbląga-Alojzy
  Poniedziałek, 08.07

  O, pozdrawiam pana Jerzego- elekta i dawnego sąsiada pana Żbikowskiego , który widoczny jest na ierwszym zdjęciu z prawej strony.

 3. 3
  --3
  ~ Wiem to na pewn,ze...
  Poniedziałek, 08.07

  @Student. Nie pier...l głupot. ELSIN nie bedzie zlikwidowany tylko zresrtukturyzowany i sie bedzie nazywał "JEDNOŚĆ".Nie wiesz, nie gadaj głupot. Mogłeś zapytać pana Wilka, wolałeś jednak bebnic w klawiaturę kompa.

 4. 4
  0
  ~ Student
  Poniedziałek, 08.07

  Tak bedzie zrestrukturyzowany z tego wzgledu, ze gdy mieli czas na zmiany i modernizacje zakladu to wladze tego nie robily i olaly temat. A teraz za czyja kase to zrobia? Za swoja?..watpie. Ciekawe w takim razie ze skoro tak dobrze nim zarzadzal nikt do pracy w elsinie nie chodzi a i on sam przypomina zaklad z PRLU i padal an ryj.....Zapytac to ja sie moge kiedy wywali wszystkich z PO, zrobi czarna liste i bedzie chcial wywolac wojenke na szabelki :D O co bys nie zapytal odpowiedz bedzie taka sama....nic nie warta :)

 5. 5
  +9
  ~ emeryt
  Poniedziałek, 08.07

  no platfusy ale macie kość w gardle.Teraz wyjdą wszystkie szwindle na jaw.

 6. 6
  --1
  ~ Silnicki
  Poniedziałek, 08.07

  dobra fotka z Wilkiem https://www.facebook.com/photo.php?fbid=483263338426313&set=a.369009139851734.91550.369000713185910&type=1&theater

 7. 7
  +24
  ~ sd
  Poniedziałek, 08.07

  No Panie Wilk, mam nadzieję ze pierwsza decyzja to likwidacja prezesa elbląskiego Aquaparku.

 8. 8
  +22
  ~ ELBLAGGGGGGGG
  Poniedziałek, 08.07

  wilku liczymy na obnizke czynszow w ZBK tak jak obiecywales !!!!!!!!!!!zobaczymy jaki jestes prawdomowny to jest na 1 miejscu do zrobienia w elblagu pamietaj nie zawiedz poparcia elblaga bo inaczej kolejne referendum!!!

 9. 9
  +3
  ~ Co za różnica które grabie grabią?
  Poniedziałek, 08.07

  Nie "szwindle wyjada na jaw" tylko zostaną przejęte, zrestrukturyzowane i dostosowane do nowej obsady etatowej :)

 10. 10
  +6
  ~ zez
  Poniedziałek, 08.07

  i od dziś to elblążanie zaczną wymagać i slowa - nie podejrzewałem ,że jest tak żle i nic oprócz obsadzenia swoimi ludzmi ważniejszych stanowisk nie da się zrobić nie wystarczą , okaże się ,że najłatwiej być w opozycji i krytykować , ale liczę na świetną prezydenturę i szybkie , inteligentne i nowoczesne dzialania ,których oczekują elblążanie , a były obiecywane w tej i tej z 2010 roku kampanii.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.