Środa, 29.06.2022, Imieniny: Benita, Piotr, Pawel
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Donald Tusk: Mam powód do osobistych wyrzutów sumienia, że nie potrafiłem przypilnować tej ekipy - zobacz wystąpienie Premiera RP w Elblągu

21.06.2013, 13:39:18 Rozmiar tekstu: A A A
Donald Tusk: Mam powód do osobistych wyrzutów sumienia, że nie potrafiłem przypilnować tej ekipy - zobacz wystąpienie Premiera RP w Elblągu
fot. Majka Brejdak

- Czuję się bardzo zobowiązany wobec Elbląga, wobec pani Elżbiety, żeby dzisiaj, na dzień przed tymi dodatkowymi wyborami na Prezydenta Elbląga, być tutaj i z Elblągiem i z panią Elżbietą Gelert - tymi słowami rozpoczął dzisiejszą konferencję prasową premier RP Donald Tusk, który przyjechał udzielić wsparcia kandydatce Platformy Obywatelskiej.

- Moje zobowiązanie wynika z faktu, że elblążanie podjęli decyzję o odwołaniu poprzedniej ekipy. Ekipy, która jest częścią, elementem formacji, której je- ? mówił Donald Tusk. - Jestem tutaj, by usłyszeć tak naprawdę, co takiego się stało z ludźmi, którzy rządzili w Elblągu z wyboru elblążan, ale także z naszej rekomendacji.

Donald Tusk podczas spotkania z dziennikarzami nie szczędził ciepłych słów Elżbiecie Gelert. - Przez całe swoje życie zawodowe, przede wszystkim tutaj, w szpitalu jako dyrektor, pokazuje, że z całą pewnością nie ma tych wad, które w czasie referendum zarzucano byłemu prezydentowi i jego ekipie - zapewniał Donald Tusk.

Premier wizytę w Elblągu zaczął od spotkania z pracownikami Szpitala Wojewódzkiego. - Z tymi, z którymi miałem okazję zamienić kilka słów to mieli takie niejednoznaczne uczucie. Bardzo chcą wesprzeć panią Elżbietę Gelert w tym nowym wyzwaniu, jakim jest kandydowanie na Prezydenta Elbląga, ale z drugiej strony bardzo żałują, że jest ryzyko, że ich opuści, bo jeśli zostanie Prezydentem to przestanie być dyrektorem tego szpitala. Aż pozazdrościłem trochę tych recenzji. -dodaje Premier. - Gdybym nie miał pełnego przekonania, że dla Elbląga pani Elżbieta może być tym, czym jest dla tego szpitala , to bym elblążanom już głowy swoimi pomysłami nie zawracał - podkreślał premier. - To jest ta mieszanka umiejętności i kompetencji jaka na pewno Elblągowi byłaby bardzo przydatna.

Zobacz całe wystąpienie premiera Donalda Tuska.

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 20

%30.0 %70.0


Galeria / Premier RP Donald Tusk odwiedził Elbląg ( zdjęć 16 )
Dodano: 2013-06-22 | fot. Monika Skowrońska
0

Komentarze do artykułu (69)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --7
  ~ TERAZJA
  Piątek, 21.06

  Veni, vidi, vici.

 2. 2
  +7
  ~ tomek
  Piątek, 21.06

  PROKURATURA WOJSKOWA niech wyjaśni postępowania w sprawie nielegalnych podsłuchów ŻW wobec kadry 16 batalionu dowodzenia i odpowie na pytania: Dlaczego nie zabezpieczono urządzeń podsłuchowych wskazanych przez pokrzywdzonego. Dlaczego umorzono sprawy bez zapoznania się z materiałami operacyjnymi ŻW Dlaczego prokurator MACKIEWICZ z WPG zataił dane chor. G. K. z wydziału operacyjno-rozpoznawczego ŻW i dlaczego nie poniósł za ten czyn konsekwencji. Dlaczego szef PG ŻELAZEK po otrzymaniu ponownego wniosku o wszczęcie postępowania w sprawie nielegalnych podsłuchów w 2008r nie wykonał czynności sprawdzających . Czy istnieje związek między pierwszym doniesieniem z lipca 2007w sprawie nielegalnie stosowanym podsłuchem , a wypowiedzeniem złożonym przez chor. G.K w lipcu 2007r A TUSK niech ujawni i poda do publicznej wiadomości zakres i wyniki kontroli przeprowadzonej dn.31.01.2008r w oddziale elbląskim ŻW dotyczącej nielegalnego stosowania podsłuchów.

 3. 3
  +22
  ~ BUUU
  Piątek, 21.06

  wyrzuty sumienia pana premiera to nic w porównaniu do tysięcy ludzi którzy głosowali na pana i na pana partię ci to dopiero mają wyrzuty sumienia .

 4. 4
  --1
  ~ do tomek
  Piątek, 21.06

  ~ten sam tekst wklejasz w prawie wszystkie artykuły jak masz biznes to się tym zajmij a nie chcesz aby wszyscy dookoła robili coś za ciebie

 5. 5
  +15
  ~ turban
  Piątek, 21.06

  tusku czy wedlug ciebie elblag to druga irlandia? 90% mlodych ludzi po ukonczeniu szkoly sredniej albo uciekaja na studia do duzych miast i tu nigdy nie wracaja albo wylatuja wlasnie do irlandi lub angli. tusku!! nie wstyd ci promowac tak tandetnych kandydatow na radnych? czy wiesz ze odwolani POwcy znowu startuja w wyborach i pchaja sie do koryta? z nimi tez sie spotkales? odejdz i wsydu oszczedz oszuscie!! precz z PO

 6. 6
  +5
  ~ ble
  Piątek, 21.06

  jakoś się pani ela różni od tej na bilbordach :)

 7. 7
  --2
  ~ Rozmaryn
  Piątek, 21.06

  Niech "turban" pójdzie do "doktora od głowy" i niech pamięta, że pisze się Irlandii lub Anglii (chodzi o końcówki wyrazów). Teraz wiem, skąd te głupie wpisy, pisze bowiem niedouk, w dodatku chory.

 8. 8
  +11
  ~ Gość
  Piątek, 21.06

  Mam nadzieję , że Premier przyjechał do waszego Elbląga i dal " pocałunek śmierci" politycznej ekipie POkrak. PO odstala po 4 literach w Rybniku, mam nadzieję , że również Wy przejrzeliście na oczy i pogoniliście POkraki od stolków. Kolejne miasto co chce pogonić POKraki to Warszawa i trzymam kciuki za to ! Nie dajcie sie kolejny raz zbałamucić głdkim słówkom Pinokia!

 9. 9
  +7
  ~ leniwce z UM
  Piątek, 21.06

  Na pal z nim i z całym PO zdrajcy ojczyzny ,sprzedal nas za posadkę w Brukseli ..Judasz!!!

 10. 10
  --19
  ~ koko
  Piątek, 21.06

  Brawo Panie Premierze . Uporzadkowanie zaściankowej sceny politycznej w Elblagu to konieczność .Realnie patrząc to E Gelert i J Nowak to jedyni kandydaci którzy nie opowiadaja bzdur o cudownych mozliwościach uzdrowienia wszystkiego co chore w tym mieście.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.5302948951721