Środa, 23.09.2020, Imieniny: Tekla, Boguslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Jerzy Wilk (PiS): Mamy powołany sztab referendalny. Będziemy zachęcać do głosowania

22.02.2013, 17:35:02 Rozmiar tekstu: A A A
Jerzy Wilk (PiS): Mamy powołany sztab referendalny. Będziemy zachęcać do głosowania
fot. Mateusz Smoliński

- Obyśmy żyli w ciekawych czasach - tak brzmiała klątwa w starożytnym Rzymie. I w takich czasach żyjemy, bo na naszych oczach dzieją się rzeczy historyczne - tymi słowami Rafał Traks, przedstawiciel elbląskiego PiS-u rozpoczął dzisiejszą konferencję prasową. - Po raz pierwszy w dziejach Elbląga mieszkańcy postanowili rozliczyć władzę z jej obietnic wyborczych. I to nie tracąc czasu na czekanie do końca kadencji. Jak to możliwe, że do czegoś takiego doszło?

- Grzegorz Nowaczyk i jego ludzie obiecywali nam bardzo dużo: począwszy od turbinowych rond na skrzyżowaniach ulic i zielonej fali dla kierowców, poprzez usprawnienie i unowocześnienie komunikacji miejskiej, skończywszy na pewnych i dobrze opłacanych miejscach pracy - wymienia Rafał Traks. -  A już po pracy mieliśmy się relaksować w nowoczesnym aquaparku, który przypomnijmy - miał funkcjonować w parku Modrzewie już w tym roku! Inwestorzy mieli płynąć do nas szerokim strumieniem. Miały powstawać przedsięwzięcia w oparciu o partnerstwo publiczno-prywatne. Mieliśmy być dumni z poczynań naszych władz, a Elbląg miał być miastem nowoczesnym, w którym wszystkim - nie tylko koleżkom - żyje się lepiej. Inne samorządy miały na nas patrzeć z zazdrością. Grzegorz Nowaczyk wraz z Platformą Obywatelską obiecywał spełnić niemal wszystkie nasze oczekiwania. I co? Ocenimy to 14 kwietnia podczas referendum.

Rafał Traks podkreślał, że obecna sytuacja, zdaniem Prawa i Sprawiedliwości, idzie w złym kierunku. - W Urzędzie Miejskim zapanowały nowe zwyczaje. Tylko, że zaraz po wyborach, nowa władza zapomniała o mieszkańcach - mówił.

- Jest takie słowo jak "odpowiedzialność". Odpowiedzialność za to, co się mówi, za to co się robi i  tej odpowiedzialności naszym władzom najprawdopodobniej zabrakło - stwierdził radny Jerzy Wilk. - W dobie kryzysu, który panuje w całym kraju, a w Elblągu jest odczuwalny na każdym kroku, razi mieszkańców bardzo buta, pycha i arogancja obecnych władz, to nie liczenie się ani z opinią społeczną, ani ze sposobem sprawowania władzy. Prezydentem miasta, radnym nie zostaje się po to, aby osoby uzdolnione tanecznie znajdowały pracę w urzędach, czy miejskich instytucjach. Nie po to, by wszystkim - ale tylko "naszym" - żyło się lepiej. Nie po to, by z jednej strony wysokimi podwyżkami łatać dziury w budżecie, a z drugiej strony lekką rączką wyrzucać setki tysięcy na nowe limuzyny, egzotyczne wycieczki zagraniczne, czy lśniące posadzki w urzędniczych gabinetach. Trzeba wziąć odpowiedzialność za losy miasta i mieszkańców! Ludzie są niezadowoleni i to jest uzasadnione.

Radny przypomniał, że to nie pierwsza sytuacja, gdy w Elblągu mieszkańcy chcieli odwołać władzę, ale  nigdy dotychczas nie udało się zjednoczyć elblążan, by referendum się odbyło. - Mieszkańcy poczuli się pełnoprawnymi obywatelami Elbląga i doszli do wniosku, że skoro władza otrzymała mandat zaufania, to można mu ten mandat odebrać - stwierdził. - Wszyscy wiedzieli, że prawo na to pozwala, ale nikt z tego do tej pory nie korzystał. Na początku lat 90-tych pan Malinowski i grupa mieszkańców chciała doprowadzić do referendum, ale się nie udało.

Podczas konferencji Prawo i Sprawiedliwość poparło dziś inicjatywę referendalną. - Zachęcamy elblążan do wzięcia udziału w tym referendum, bo to jest prawo i obowiązek każdego mieszkańca naszego miasta – podkreślił Jerzy Wilk. - Ci, którzy nie pójdą na referendum nie mają prawa później narzekać, że władza jest zła i nie spełnia ich oczekiwań. W tej chwili mamy powołany sztab referendalny. Przepisy pozwalają na to, by każdy z ugrupowań i organizacji społecznych funkcjonujących w naszym mieście przekonywało mieszkańców do działań samorządowych. Uważam, że Prezydent Elbląga i przedstawiciele Platformy Obywatelskiej też to powinni robić.

Nie powiedziano jednak, jak bardzo PiS zaangażuje się w kampanię referendalną – czy będzie jedynie do namawiał do głosowania, czy będzie zachęcał do odwołania Prezydenta i Rady. - Szczegółów jeszcze nie mamy dopracowanych – dodał Jerzy Wilk. - Ja jestem przewodniczącym Rady Miejskiej i sądzę, że dobrze wykonuję swoją pracę, ale dla dobra mieszkańców przyjmę z pokorą wiadomość, że zostanę odwołany. Uważam, że ci wyborcy, którzy nie są zadowoleni z funkcjonowania Rady powinni pójść i zagłosować za jej odwołaniem.
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 34

%26.5 %73.5


Komentarze do artykułu (172)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ renia
  Piątek, 22.02

  A tak właściwie to co panowie chcieliście powiedzieć? pokazać buźki ?

 2. 2
  0
  ~ bezcenne
  Piątek, 22.02

  zobaczyć wspólne zdjęcie Rady Menadżerów (w pełnym składzie) jeszcze przed referendum

 3. 3
  --12
  ~ 123
  Piątek, 22.02

  Brak merytorycznych argumentów za odwołaniem władzy. Proszę następnym razem lepiej się przygotować do konferencji.Zero pomysłu na Elbląg ze strony PIS-u

 4. 4
  +10
  ~ PiS
  Piątek, 22.02

  Jurku nie zachęcaj sam złóż mandat szkoda naszych pieniędzy- nie chcesz mieć wpływu na miasto złóż mandat, zrezygnuj i przede wszystkim nie startuj!!!!

 5. 5
  +13
  ~ mieszkaniec.E
  Piątek, 22.02

  Pan Wilk mówi ,że jest za odwołaniem prezydenta i rady miasta, a z drugiej strony mocno trzyma się stołka i koryta UM.Więcej honoru panowie.Ułatwiając decyzję mieszkańcom powinni sami zrezygnować z sprawowania obecnych funkcji.To by było coś!!!

 6. 6
  +4
  ~ Kolega
  Piątek, 22.02

  A Rafałek myśli , że tym razem wpuszczą go na dobre miejsce na liście :)hehehehe- chłopaku nic Ci to nie da i tak do rady ponownie wejdą dziadki....:):)

 7. 7
  +6
  ~ KK
  Piątek, 22.02

  PiS + Ruch Palikota to będzie dopiero koalicja w tym mieście hehehe mohery+księża+ geje i feministki:):) hehehehehehehe

 8. 8
  --8
  ~ DSL
  Piątek, 22.02

  Nikt normalny w tym mieście kto choć troszkę myśli nie weźmie w tym cyrku udziału....- NIE DLA REFERENDUM

 9. 9
  --5
  ~ benek
  Piątek, 22.02

  Palikoty i Pis o masakra to w Elblągu będzie się działo ja już wyjeżdżam z tego miasta:((

 10. 10
  --4
  ~ Janek
  Piątek, 22.02

  Pisiorki myślą, że teraz one do koryta.....nie nie nie nie nie nie teraz nie potem wcale!!!!!!!!!!!!!!!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.