Wtorek, 31.01.2023, Imieniny: Marcelina, Ludwik, Jan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

"Straciliśmy 1,5 roku, wydaliśmy 1 mln zł, żeby wrócić do początku, czyli do modernizacji stadionu"

19.02.2013, 10:17:55 Rozmiar tekstu: A A A
źródło: www.umelblag.pl

Podczas wczorajszej konferencji prasowej Przewodniczący Klubu Radnych PiS, Jerzy Wilk, wspomniał o stracie czasu i pieniędzy, jakie są konsekwencją zmiany planów związanych ze stadionem.
 
- W 2010 roku projekt modernizacji stadionu przy ul. Agrykola został wyrzucony do kosza. Pojawił się pomysł wybudowania stadionu przy ul. Wschodniej. Przeznaczono  1 mln zł w budżecie miasta na opracowania, analizy, ekspertyzy. Po niecałym roku władze doszły do wniosku, że należy być może lokalizację przenieść na ul. Okólnik. Co wymagało kolejnych analiz i ekspertyz - mówi radny. - Straciliśmy 1,5 roku, wydaliśmy 1 mln zł, żeby wrócić do początku, czyli do modernizacja stadionu przy ul. Agrykola. Być może, gdyby nie to szukanie lokalizacji po całym mieście tylko krótkie zastanowienie się, która z tych lokalizacji jest najlepsza i ponad podziałami przeprowadzenie jakiejś dyskusji, debat  na ten temat, to może spowodowałoby to, że może stadion byśmy kończyli i może ta modernizacja dobiegałaby końca. Podejrzewam, że sprawa Aquaparku tak samo się skończy - przewiduje radny.

Przypomnijmy, że w grudniu 2012 r. Prezydent Elbląga, Grzegorz Nowaczyk,  w budynku klubowym Olimpii spotkał się z kibicami "Żółto-Biało-Niebieskich". Wtedy pomysł budowy nowego stadionu komentował tak: - Nie ma sensu budować stadionu dla drużyny II czy III ligowej. To jest stadion, który ma uprawnienia do rozgrywania meczów pierwszoligowych. Jednak na pierwszą ligę tu nie wystarczy tylko stadion i drużyna . Trzeba najpierw zbudować dobrą organizację, szkolenie, a potem dbać o  wartość sportową  - stwierdził. - Projekt stadionu był ograniczony pod względem pojemności z racji terenów dookoła stadionu. Będzie on jednak zbudowany na miejscu starego, podobnie jak stadion Narodowy w Warszawie. Będzie spełniał wszystkie kryteria PZPN nawet na Ekstraklasę.
 
Na miejscu obecnego stadionu przy ul. Agrykola ma powstać kompleks sportowy. Oprócz głównego boiska zostaną wybudowane dwa boiska treningowe. Zostanie również zwiększona ilość miejsc parkingowych, pojawi się tor wrotkarski, który zimą będzie można zamienić na tor do jazdy na łyżwach. Powstaną także boiska przy Gimnazjum nr 5.

Oprócz sportowych emocji stadion będzie zapewniał również doznania artystyczne. Zostanie on wyposażony w sprzęt akustyczny i maty zabezpieczające, dzięki czemu, pod zadaszonym stadionem będą mogły odbywać się m.in. koncerty.
 
Stadion ma być oddany do użytku jesienią 2014 roku. Elblążanie powoli przestają wierzyć we wciąż nowe terminy oddania do użytku np. mostów. Czy ten dotyczący terminu oddania stadionu również zostanie przełożony?
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 7

%14.3 %85.7


Komentarze do artykułu (41)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +24
  ~ Basenji
  Wtorek, 19.02

  A dlaczego to miasto, z publicznych pieniędzy ma finansować działalność klubów sportowych? I dlaczego jedne kluby są "lepsze" i dostają miliony a inne "gorsze" i nic? W sytuacji, gdy miasto jest bliskie bankructwa, budowę stadionów należy sobie zdecydowanie odpuścić. To zwykla rozrzutność i fanaberie.

 2. 2
  +16
  ~ mieszkaniec
  Wtorek, 19.02

  Obecne władze nie powinne nic już nie robić ,tylko czekać , kiedy wyborcy dadzą kopa za żłe gospodarowanie publicznymi pieniędzmi

 3. 3
  --4
  ~ Zły Krasnal
  Wtorek, 19.02

  Tacy ludzie jak Wilk na sporcie nie znaja sie wcale, pewnie nawet w piłke grać nie umią a do władzy sie pchają; co innego nasz kochany Grzegorz Nowaczyk i jego ludzie. Oni i na mecz pójdą, i potańcować potrafią, i oni najlepiej wiedzą co nam mieszkańcom potrzeba. Sam prezydent przecież w szaliku Olimpii chodził i z nadradnym Turlejem się bratał, i takim ludziom ja wierze że im nasza kochana piłka na sercu leży i dobro miasta Elbląga.

 4. 4
  +7
  ~ leniwce z PO
  Wtorek, 19.02

  Czy miasto moze mi dac też milion ,na drobne wydatki .??? Jakąś dokumentację czy coś wam zrobię ,napewno sie jakoś dogadamy !!!

 5. 5
  +16
  ~ badacz grunt
  Wtorek, 19.02

  a kto zarobił na tych ekspertyzach? czy ustalono poziom lustra wody ? przekroje geologiczne, nośności gruntu? kto zarobił ten milion? odpowiedzcie na to pytanie bo mnie ono bardzo ciekawi, kto dostał zlecenie na te badania? w odpowiedzi kryje się także odpowiedz dlaczego zlecono te badania

 6. 6
  +23
  ~ w uzupełnieniu
  Wtorek, 19.02

  milion złotych to połowa budżetu obywatelskiego na ten rok, prosze o wskazanie osób które poniosa polityczną odpowiedzialnośc za zmarnowanie pieniędzy równych połwoie budżetu obywatelskiego, przecież ktoś zadecydował o tym, żeby ten milion wydać, ksiądz proboszcz na pewno to nie był, więc kto to był? może rzecznik UM ujawni osobę odpowiedzialną za wywalenie w błoto miliona złotych i to w dobie kryzysu

 7. 7
  +10
  ~ iksinski
  Wtorek, 19.02

  Wilk kilkanaście lat wsród radnych tak samo odpowiada za zapaść Elbląga. Teraz mądrzy się na konferencjach bo czuje krew. Elsin się wali i ludzi zwalnia a on czeka na pieniądza z PEFRON. To jest menager!

 8. 8
  0
  ~ QAZIMOdo
  Wtorek, 19.02

  Pan radny Wilk albo nie wie o czym mówi albo śpi na sesjach. Przecież poprzednia koncepcja stadionu była całkowicie inna i polegała na modernizacji (stadion lekkoatletyczny) płyty boiska, bieżni, trybun i budowie tylko jednej zadaszonej trybuny. Obecna koncepcja to budowa typowo piłkarskiego kameralnego stadionu.

 9. 9
  +5
  ~ Miecio
  Wtorek, 19.02

  miliony milionami co tu dużo gadać najpierw trzeba wyszkolić drużynę piłki nożnej bo ta obecna to powinna grać w 4-klasie albo niżej a nie się mądrzyć a dopiero pomyśleć o stadionie piłkarskim gdyż ten na obecną ligę jest wystarczający- szkoda pieniędzy

 10. 10
  --4
  ~ kibic Olimpii
  Wtorek, 19.02

  Dlaczego pan Wilk nie wie o czym mówi? Jaki milion??? wstyd i nieuctwo panie radny!!! Z tego co mi wiadomo to powstał nowy projekt TEN KTÓRY BĘDZIE REALIZOWANY na Agrykola i nie kosztował miliona.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2143630981445