Czwartek, 30.11.2023, Imieniny: Justyna, Andrzej, Konstanty
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Elblążanie oceniają wybory - czy nowi posłowie i senator spełnią ich oczekiwania? - zobacz film

12.10.2011, 16:45:06 Rozmiar tekstu: A A A
Elblążanie oceniają wybory - czy nowi posłowie i senator spełnią ich oczekiwania? - zobacz film

Znane są już ostateczne wyniki wyborów parlamentarnych. W Sejmie interesy mieszkańców Elbląga oraz regionu reprezentować będą: Elżbieta Gelert, Piotr Cieśliński, Sławomir Rybicki, Miron Sycz (wszyscy PO), Leonard Krasulski i Zbigniew Babalski (obaj PiS), Wojciech Penkalski (Ruch Palikota) i Stanisław Żelichowski (PSL). Natomiast w naszym okręgu wyborczym mandat senatora zdobył Witold Gintowt-Dziewałtowski (PO).

Niestety frekwencja w okręgu nr 34 w tegorocznych wyborach wyniosła niewiele ponad 41 proc. Z czego wynika tak niskie zainteresowanie mieszkańców uczestnictwem w wyborach? Czy jest im obojętne, kto będzie zarządzał naszym państwem przez najbliższe cztery lata? W przeprowadzonej na elbląskich ulicach sondzie, zapytaliśmy ich o to.

Kamila Jabłonowska
 


 

Reporter i scenariusz: Kamila Jabłonowska

Zdjęcia i realizacja: Kacper Bork

Oceń tekst:

Ocen: 5

%80.0 %20.0


Komentarze do artykułu (26)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +18
  ~ ukt
  Środa, 12.10

  NIC SIĘ NIE ZMIENI .BĘDZIE GORZEJ a potem płacz że robią wszystko przeciwko narodowi.Na własne życzenie to macie!!!!!!!!!!

 2. 2
  +7
  ~ nie taki optymista
  Środa, 12.10

  Materiał filmowy jak zwykle bezkonkurencyjny.Gratulacje!! a co do wypowiadających się myślę że byli zbyt optymistyczni ale cóż czas pokaże

 3. 3
  +7
  ~ Marta z Gdańska
  Środa, 12.10

  Fajna sonda ,świetnie zrobiona .Pozdrowienka

 4. 4
  --4
  ~ jsej
  Środa, 12.10

  no cóż, elblążanie jak zwykle narzekają

 5. 5
  +9
  ~ Optymistka
  Środa, 12.10

  Sonda pokazała, że "szary" obywatel nie interesuje się polityką i politykierstwem. Ma swoje problemy i zmaga się z nimi każdego dnia, nie licząc na pomoc z zewnątrz. Nasza świadomość na temat tego, czego możemy domagać się od polityków, jest delikatnie mówiąc skromna. Może przydałoby się wyedukować społeczeństwo? W sumie, kto wie w czym może nam pomóc poseł? Z jakim problemem możemy się do niego udać? Co leży w jego gestii? Szkoła tego nie uczy. Może info.elblag spróbuje?

 6. 6
  +14
  ~ kurka wodna
  Środa, 12.10

  Wstydźcie się elblążanie. Z 8 mandatów z okręgu, w którym Elbląg dominuje, 6 oddaliście innym, nie swoim! Uważam, ze przynajmniej cztery powinny być w rekach rodowitych mieszkańców Elbląga, a już na pewno nie dla tych z Gdańska, Ostródy Iławy i Lidzbarka. Oni już byli. Co dla Elbląga zrobił dotychczas Rybicki, Cieśliński, Sycz, Babalski czy Żelichowski a nawet miejscowy Krasulski? Nie narzekajcie więc na nikogo tylko na siebie.

 7. 7
  +19
  ~ do Pomorza
  Środa, 12.10

  Sejm sejmem ale jak można było głosować na Dziewiałtoskiego do senatu, człowieka przez którego Elbląg jest w najbardziej zacofanym województwie i przez to dostaliśmy i dalej dostajemy po dupie

 8. 8
  +10
  ~ plum
  Środa, 12.10

  Sprawa trochę nie na temat,ale do rozpatrzenia przez włodarzy miasta.W maju miał być oddany do uzytku budynek dworca PKP jest pażdziernik a tam sie nic nie dzieje.Wczoraj 5X zaczęli wymieniac kostkę brukową przed wejsciem do budynku od strony torów.Pytam ,kiedy to będzie zrobione,dworzec jest ważniejszy niż jakieś stadion?Dobrze by było zeby zegar dworcowy był bardziej czytelny choćby z przystanku tramwajowego bo teraz to dobrze widać z postoju taxi.

 9. 9
  +15
  ~ klon
  Środa, 12.10

  Elblążan tak pogięło jak innych w Polsce,zamiast walczyć o swój region i miasto to wybierają spadochroniarzy,nie rozumiem tego .Jacy wyborcy taki kraj.

 10. 10
  +19
  ~ zszokowany
  Środa, 12.10

  Z PO Gdańszczanin, Olsztynianin z Lidzbarka, synek generała z UPA i pani Gelert raczej karierowiczka niż polityk. Od Palikota były wielokrotny skazaniec na którego oddano blisko 10000 głosów i który zajmie się resocjalizacją. Senator który nie zapłacił mandatu zasłaniając się immunitetem poselskim, gratuluje wyborów głu..."ludziom" którzy latają do urn powodowani jakimś niepojętym obłędem, jedynie po by uczciwym przynieść szkodę

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.17595911026