Czwartek, 30.11.2023, Imieniny: Justyna, Andrzej, Konstanty
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Witold Gintowt-Dziewałtowski: Będę senatorem bezpartyjnym

10.10.2011, 18:00:59 Rozmiar tekstu: A A A
Witold Gintowt-Dziewałtowski: Będę senatorem bezpartyjnym
fot. Kamila Jabłonowska

Za nami wybory parlamentarne. 9 października mieszkańcy okręgu wyborczego nr 34 zdecydowali, że na mandat senatora zasługuje Witold Gintowt-Dziewałtowski. – Tak, jak byłem nienajgorszym posłem, tak deklaruję, że będę starał się być najlepszym senatorem, żeby zarówno o mnie, jak i o Elblągu, wszyscy dobrze mówili i dobrze myśleli – podkreślał świeżo upieczony senator podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

- Deklaruję, że w pracy parlamentarnej będę chciał współpracować ze wszystkimi, którzy będą mieli dobre, ciekawe pomysły i tutaj żadne podziały polityczne, partyjne, nie będą miały najmniejszego znaczenia – zapewnia Witold Gintowt-Dziewałtowski. – Będę senatorem bezpartyjnym, ale deklarowałem możliwość współpracy z klubem Platformy Obywatelskiej i przypuszczam, że będę blisko współpracował z PO. Trzeba mieć szanse na zgromadzenie większości głosów, żeby coś wprowadzić w życie. Tym niemniej w poglądach pozostanę osobą relatywnie niezależną i mam nadzieję, że koledzy z Platformy Obywatelskiej będą w stanie to zrozumieć i uszanować.

Zdobycie mandatu nie zaskoczyło Witolda Gintowt-Dziewałtowskiego. - Wynik był przewidywalny - stwierdził. - Można się było spodziewać marnego wyniku Sojuszu Lewicy Demokratycznej, zwycięstwa Platformy Obywatelskiej i tego, że Ruch Palikota zdobędzie miejsca w Sejmie. Mam nadzieję, że Sejm w nowym kształcie będzie potrafił sprawnie funkcjonować, bo jest to najważniejsza izba, w której rozstrzygają się spory polityczne, kształtuje się prawo obowiązujące nas wszystkich oraz rozstrzyga się przyszłość Rzeczypospolitej, która jest dzisiaj czystą kartą.

Mandat poselski Gintowt-Dziewałtowski będzie wykonywał do czasu złożenia ślubowania w Senacie. - Swoje obowiązki, będę wykonywać, jak do tej pory - mówił. - Mandat senatora zaczyna się pełnić od momentu złożenia ślubowania przed panem Marszałkiem. Jaki to będzie termin, dziś trudno powiedzieć. Najpierw Sejm musi się spotkać i musi zapaść wyrok Sądu Najwyższego, który stwierdzi prawomocność wyborów. Ale tutaj nie przewiduję żadnych sensacji.

Na pytanie dziennikarzy, czym zamierza zajmować się w Senacie odparł - To, co mnie najbardziej intrygowało, czym się zajmowałem, to było prawo samorządowe, relacje między poszczególnymi organami władzy publicznej, czyli samorządami, państwem a organizacjami pozarządowymi. Na pewno będę chciał uczestniczyć w pracach rady służby cywilnej przy premierze, kontynuując już 14-letnią tradycję. Będę również zabiegał o to, by stosunki międzynarodowe zaczęły się polepszać, szczególnie między Polską a Litwą. (…) Parę pomysłów mam już gotowych, więc nie pójdę z pustymi rękami na pierwsze posiedzenie Senatu.

Indagowany o SLD stwierdził - Z przykrością muszę powiedzieć, że moje wróżenie sprzed paru miesięcy sprawdziło się. SLD straciło zaufanie wyborców. (…) Nad tym powinni zastanowić się liderzy tej partii i członkowie, którzy wyposażają ich w prawo sprawowania władzy i ich reprezentowania. W moim przekonaniu jeżeli SLD ma się w ogóle utrzymać to powinien bardzo szybko zmienić kierownictwo krajowe, regionalne. Trzeba podziękować tym wszystkim, którzy do tego doprowadzili. (…) SLD w tej fazie, w której znalazł się w kampanii wyborczej, w moim przekonaniu przestał reprezentować interes ludzi lewicy w Polsce.


Nowy skład Senatu według Witolda Gintowt-Dziewałtowskiego zapowiada się interesująco. - W Senacie będzie całkiem ciekawa ekipa ludzi, naprawdę wiele znaczących, wiele potrafiących i mających wielkie doświadczenie. Myślę, że Senat w tej kadencji będzie dość silną izbą, która wreszcie może będzie dużo znaczyć, nie tylko przy głosowaniu poprawek do ustaw sejmowych, ale również w kreowaniu różnego rodzaju zachowań politycznych. Mam nadzieję, że w końcu Senat pokaże na co go stać.

Poseł zapewniał również, że jego biuro będzie otwarte dla każdego. – Tak, jak do tej pory, moje biuro będzie otwarte dla interesantów w każdej chwili i w miarę możliwości będę do ich dyspozycji. Będę starał się reagować na każdą interwencję, pismo bądź telefon.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 15

%20.0 %80.0


Komentarze do artykułu (23)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +21
  ~ Adam
  Poniedziałek, 10.10

  Panie senatorze pomoże pan panu Nowaczykowi wybudować aquapark,stadion,naprawić elbląskie drogi bo on już chyba nie ma siły ,bo nie dopuszczam że to tylko były przedwyborcze obietnice

 2. 2
  +13
  ~ ker
  Poniedziałek, 10.10

  Popieram Adama co z tymi wszystkimi obietnicami ??

 3. 3
  +19
  ~ matti01
  Poniedziałek, 10.10

  Panie senatorze najważniejsze że 4 -latka z bani ,stałe 13 tys zetów plus reszta boków dadzą swobodę ,ponadto nie zapomniałem Pana zachowania w stosunku do policji która zatrzymała Pana przed stolica a Pan wyłgał się immunitetem,---zapomniał Pan kto Panu to zafundował i komu ma Pan służyć a nie czemu.

 4. 4
  +23
  ~ mola
  Poniedziałek, 10.10

  G.... prawda,dostałeś poparcie PO i musisz reprezentować PO i nie p.... o bezpartyjności.Nie masz głupków przed sobą.

 5. 5
  +12
  ~ xxx@pl
  Wtorek, 11.10

  Następne 4 latka przy korytku...

 6. 6
  +13
  ~ Elg.
  Wtorek, 11.10

  Po przemianach w pierwszych ławkach w kościele wiadomo kto siedział.Aby tylko przy korycie nawet jak plują to mów że deszcz pada.Dorosły facet a jak dziecko teraz znowu może zapomnieć o Elblągu a ciemny naród znowu to kupił.

 7. 7
  +12
  ~ g
  Wtorek, 11.10

  masz racje chlopie-po co masz drobic kase dla partii jak mozesz tylko dla siebie.TY TO MASZ LEB DO INTERESOW.

 8. 8
  --17
  ~ sceptyk
  Wtorek, 11.10

  GRATULACJE

 9. 9
  +12
  ~ Basenji
  Wtorek, 11.10

  To może pan senator ten stadion zafunduje... To przecież gorący, lokalny patriota, znany z walki o nasze, elbląskie sprawy.

 10. 10
  +9
  ~ Bobas
  Wtorek, 11.10

  I sekretarz KM PZPR w Elblagu, prezes SM "Nad Jarem" prezes SM "Zakrzewo" ,prezydent Elblaga, poseł SLD, Senator PO. Żadną pracą się nie zhańbił.Żyje z pracy innych.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.7642409801483