Czwartek, 30.11.2023, Imieniny: Justyna, Andrzej, Konstanty
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

PO przed PiS. W parlemencie także Ruch Palikota, PSL i SLD

09.10.2011, 11:29:06 Rozmiar tekstu: A A A
PO przed PiS. W parlemencie także Ruch Palikota, PSL i SLD
Wyniki sondażowe

Według sondażowych wyników TNS OBOP dla TVP i TVN24, wybory parlamentarne wygrała Platforma Obywatelska z wynikiem 39,6%. PO ze sporą różnicą wyprzedziła Prawo i Sprawiedliwość, która w sondażu osiągnęła 30,1% poparcia. Wyborczy próg przekroczyłyby jeszcze trzy partie: Ruch Palikota – 10,1%., Polskie Stronnictwo Ludowe – 8,2% i Sojusz Lewicy Demokratycznej – 7,7%. Wygrana Platformy byłaby pierwszym przypadkiem w historii III RP, w którym jedna partia rządziłaby krajem drugą kadencję z rzędu.

Zgodnie z wynikami sondażowymi, podział mandatów w Sejmie wyglądałby następująco: PO – 212, PiS – 158, Ruch Palikowa – 39, PSL – 27, SLD – 23, Mniejszość Niemiecka – 1. Sondażowa frekwencja wyniosła w wyborach 47,7%.

godz. 11:06

Do godziny 9:00 frekwencja w całym kraju wyniosła 2,79%. W okręgu wyborczym nr 34 (Elbląg) uprawnionych do głosowania jest 507 328 wyborców. Przez pierwsze dwie godziny głosowania w okręgu elbląskim wydano 12 158 kart do głosowania, co daje frekwencję na poziomie 2,40%. W Elblągu, na łączną liczbę uprawnionych do głosowania 97 943 wyborców, między godziną 7 a 9 zagłosowało 2768 wyborców (2,83 %). Na godzinę 9 najwyższą frekwencję w okręgu elbląskim odnotowano w gminie Frombork (4,22 %) a najniższą w gminie Markusy (0,64 %). Z kolei frekwencja w powicie elbląskim wyniosła 1,74 % i jest najniższą w okręgu 34 (najwyższą odnotowano w powiecie braniewskim - 2,69 %).

godz. 11:45
Deszczowy poranek nie zachęcał elblążan do tłumnego odwiedzania lokali wyborczych. Tych, którym pogoda nie przeszkadzała, zapytaliśmy, dlaczego zdecydowali się zagłosować.

Pójście na wybory jest dla mnie czynnością, którą można przyrównać do mycia zębów. Jasne, można tego nie robić, ale po pierwsze - nie wypada, po drugie - w przypadku nie zrobienia tego, zostaje fetor. W mojej opinii udział w wyborach powinien być obowiązkowy, jeżeli chcemy mianować się tytułem "obywatel" i jeżeli chcemy mieć wpływ na to, jak będzie wyglądała nasza przyszłość  - Lena Głowacka.

Jestem tu, żeby zagłosować, ponieważ znam się na tyle na polityce, że mogę spełnić ten obywatelski obowiązek. Wiem na kogo i dlaczego na tego kogoś zagłosuję. Nie głosuję z zamkniętymi oczami - Magdalena Stępkowska.

Idę głosować, bo nie lubię, jak inne osoby za mnie decydują. Poza tym wybory powinny być obowiązkowe, bo ludzie olewają sobie wybory, a później narzekają . Dzięki takiemu działaniu zwiększylibyśmy zadowolenie Polaków – Cezary Tomczak.

godz. 15:40
Do godziny 14:00 frekwencja w całym kraju wyniosła 23.03%. W okręgu wyborczym nr 34 (Elbląg) do tej godziny swój głos oddało 21.20% uprawnionych, natomiast w samym Elblągu – 25.06%. W naszym mieście do godz. 14:00 w wyborach udział wzięło 24 598 wyborców (25,06 %). Na godz. 14:00 najwyższą frekwencję w okręgu elbląskim odnotowano w Lidzbarku Warmińskim (26,57%) oraz w powicie braniewskim (22,28 %). Najniższą frekwencję jak do tej pory, odnotowano w gminie Iłowo-Osada (13,88%) oraz w powiecie działdowskim (17,97%). Nieznacznie lepiej frekwencja wygląda w powiecie elbląskim (17,98 %).

godz. 16:00
Dzięki uczestnictwu w wyborach otrzymuję moralne prawo do krytyki oraz do rozliczania z obietnic. Uczestnicząc w wyborach mamy wpływ na to, jak będziemy żyć i jak będzie wyglądała nasza przyszłość. Wierzę, że mój głos ma znaczenie – Kamil Zimnicki.

Myślę, że ludzie chcą mieć wpływ na to, co się wokół nich dzieje. Jeżeli narzekają, krytykują - to raczej, by dać do zrozumienia, że w ostateczności to oni są najważniejsi. I tak przecież jest - Bartosz Radomski.

Zagłosowałam, bo uważam, że to przywilej ciężko wywalczony przez przodków, bo mam do tego prawo, bo wierzę, że jeżeli dokonamy mądrych wyborów, nam wszystkim będzie żyło się lepiej - Gabriela Zimirowska.

Oczywiście idę głosować. Idę, ponieważ polityka to nasze życie. Nie można uciec od polityki. Ci, którzy twierdzą, że nie idą głosować, bo polityka ich nie dotyczy, są w wielkim błędzie! Każdego z nas dotyczy polityka, przecież każdy z nas płaci podatki. Jeszcze nie tak dawno musieliśmy służyć ojczyźnie. Mam tu na myśli obowiązkową służbę wojskową. Przecież to wszystko polityka! Może nam się nie podobać jak ona wygląda, ale w związku z tym, że dotyka nas ona bezpośrednio musimy głosować, aby mieć wpływ na nasze życie - Urszula Jóźwik.

godz. 18:03
Idę zagłosować, bo każdy powinien. Żyjemy w demokratycznym kraju i sami powinniśmy podjąć wybór, kto ma rządzić krajem. To my jesteśmy integralną częścią tego kraju i powinniśmy decydować, w którą stronę on się rozwinie - Dariusz Borowiak.

Kiedyś nie głosowałam, ale uświadomiłam sobie, że głosowanie jest naszym przywilejem. Przywilejem wielkim jest życie w demokracji! Mamy wpływ na otaczającą nas rzeczywistość, wiele rzeczy jest konsekwencją naszych decyzji, więc podejmujmy je śmiało, nie oddawajmy swojej teraźniejszości i przyszłości bezmyślnie w ręce innych, chodźmy na wybory! - Agnieszka Niewińska.

godz. 19:46
Do godziny 18:00 frekwencja w całym kraju wyniosła 39.65%. W okręgu wyborczym nr 34 (Elbląg) do tej godziny swój głos oddało 34.32% uprawnionych, natomiast w samym Elblągu – 39.54%. Lokale wyborcze zostaną zamknięte punktualnie o godzinie 21:00. Do godziny 18:00 w Elblągu do wyborczych urn poszło 38 851 wyborców (na 98 264 uprawnionych). Najlepsza frekwencja w okręgu elbląskim utrzymuje się w Lidzbarku Warmińskim (42.65%) oraz w powiecie lidzbarskim (35.03%). Najniższą frekwencję na godzinę 18 odnotowano w gminie Kisielice (23.28%) oraz w powiecie elbląskim (29.87%).

 

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 8

%75.0 %25.0


Komentarze do artykułu (24)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --10
  ~ 18naltek
  Niedziela, 09.10

  Skąd mam wiedzieć do jakiej szkoly mam iść głosować skoro nigdzie nie pisze ani w internecie ani na osiedlu:?

 2. 2
  +12
  ~ qaz
  Niedziela, 09.10

  No to masz problem. Takie informacje są publikowane od kilku tygodni.

 3. 3
  +5
  ~ polak
  Niedziela, 09.10

  Bzdura - 18latku, wystarczy poszukać w google ;)

 4. 4
  +7
  ~ ......latka..ileś tam:)
  Niedziela, 09.10

  ...chyba cieżko będzie Ci ..Młody..skoro przy takiej informacji..masz problem ..gdzie głosować...oto przyszłość narodu:)...mam nadzieję,że do 21-szej zdążysz!!! -pozdrawiam

 5. 5
  +3
  ~ maniek
  Niedziela, 09.10

  Wybory we Wolsce to czysta fikcja - kandydaci to figuranci bez poglądów mogą funkcjonować w dowolnej partii ;D

 6. 6
  +2
  ~ ag
  Niedziela, 09.10

  nie każdy ma internet

 7. 7
  +1
  ~ maniek cd
  Niedziela, 09.10

  Wolska odmawia prawa głosu wszystkim których pozbawiła pracy, to podręczna zachodnich korporacji dba wyłącznie o ich zyski

 8. 8
  +6
  ~ do ag
  Niedziela, 09.10

  to rusz się w mieście na słupach są powywieszane informacje o komisjach. Dla chcącego nic trudnego.

 9. 9
  +4
  ~ i znowu lanie....
  Niedziela, 09.10

  Komentarz zablokowany z powodu naruszenia regulaminu!

 10. 10
  +5
  ~ neo-Smiersz-owcy w akcji
  Niedziela, 09.10

  ale ci znawcy egipskich plaż i zwierzątek futerkowych powołali mężów zaufania do komisji wyborczych! Ho. ho, - głosowałam z moim Dziadkiem /grubo po osiemdziesiątce/ po wyjściu z lokalu wyborczego w pierwszym LO powiedział mi, że takie typy były na ogół w GRU i naszych, u.owskich mutacjach!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1572968959808