Wtorek, 31.03.2020, Imieniny: Balbina, Beniamin, Gwidon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Naguszewski: Nie będziemy obiecywać gruszek na wierzbie

12.09.2011, 16:14:17 Rozmiar tekstu: A A A
Naguszewski: Nie będziemy obiecywać gruszek na wierzbie
fot. Rafał Kadłubowski

Elżbieta Gelert, Tadeusz Naguszewski i Małgorzata Wilczak, to elbląscy kandydaci Platformy Obywatelskiej startujący w wyborach do Sejmu, którzy podczas dzisiejszej konferencji prasowej pokrótce zaprezentowali swoje programy.

Najwięcej mówił Tadeusz Naguszewski, ordynator II Oddziału Chorób Wewnętrznych w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym, startujący z miejsca 7.  – Nie będziemy obiecywać gruszek na wierzbie – zapewniał. – Platforma proponuje znaczące podwyżki płac dla nauczycieli akademickich już od 2013 r. (…), w ramach pakietu dla kultury proponujemy, by ta część w budżecie wynosiła przynajmniej 1 procent PKB, chcemy by do 2015 roku Internet stał się powszechny (…),  chcemy, by Polacy mieli prawo wyboru przekazywania swojej składki do innych podmiotów niż Narodowy Fundusz Zdrowia.

Elżbieta Gelert, dyrektor generalny Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego, startująca w wyborach z trzeciego miejsce na liście, mówiła głównie o służbie zdrowia. - Gdyby cała służba zdrowia funkcjonowała tak, jak nasz szpital, to 80 procent społeczeństwa byłoby zadowolone — mówi.

Małgorzata Wilczak, zajmująca 12 miejsce na liście PO. To 21-letnia studentka ekonomii pracująca jako instruktorka tańca. Z Platformą, jako Młoda Demokratka, związana jest od czterech lat. – Mimo młodego wieku aktywnie angażuje się w sprawy lokalne, społeczne oraz młodzieżowe – mówi. -  Mój program wyborczy jest skierowany głównie do młodych ludzi. Znam i rozumiem problemy moich rówieśników. Moim priorytetem jest wspieranie aktywnej polityki na rzecz młodych ludzi w sferze rynku pracy oraz rozwój kształcenia, czyli zwiększenie roli PWSZ w naszym regionie i podniesienie rangi PWSZ do rangi akademii. Będę zabiegała o składanie specjalnego funduszu docelowego, który będzie udzielać nieoprocentowane pożyczki, dotacje dla młodych osób, które chcą otworzyć własną działalność gospodarczą.

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 14

%64.3 %35.7


Komentarze do artykułu (87)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ KIKI
  Poniedziałek, 12.09

  A co robilismy przez ostatnie cztery lata.

 2. 2
  +9
  ~ the end
  Poniedziałek, 12.09

  Dziwne.To czemu tego nie realizowali przez tyle lat jak rządzi PO.OBIETNICE i za to przegracie.Życzymy tego wam.popatrzmy tylko co PO nie miało wybudować w Elblągu a co się buduje.Wszystko w tym temacie.

 3. 3
  +9
  ~ abc
  Poniedziałek, 12.09

  przez 4 lata chyba nie przeczytalrm w elblaskich mediach ANI JEDNEGO artykulu o jakiejs aktywnosci polsa Naguszewskiego, a teraz nagle sie obudzil?

 4. 4
  +13
  ~ ali g
  Poniedziałek, 12.09

  więc proponuje powrót do postulatów z przed paru lat jak głosił to nasz dzielny obecny premier :,,· Akcja PO 4 x Tak dla Polski - Zniesienie immunitetu parlamentarnego - Likwidacja Senatu - Zniesie liczby posłow w Sejmie do 230 - Jednomandatowe okręgi wyborcze · Wybory do Parlamentu Europejskiego · Utwożenie siedemnastego województwa · Akcja Młodzieży Wszechpolskiej: Stop korupcji !

 5. 5
  --3
  ~ cichy wielbiciel
  Poniedziałek, 12.09

  gooosiaaaaa.... taaakkkk

 6. 6
  +2
  ~ EMERYT
  Poniedziałek, 12.09

  Platforma nie ma żadnych szans wygrania wyborów.i szkoda sobie głowy zawracać Ja wiem, że to dobra fucha być przy korycie, ale trzeba ludzi leczyć, pacjentów pilnować ,a nie dochodów dodatkowych PANIE DOKTORZE. Obecnie wybory wygra PIS i ustawi was po kątach. Oby tak było tego pragnie większość społeczeństwa.

 7. 7
  --3
  ~ Lolek
  Poniedziałek, 12.09

  Pani Gelert ma rację. Szpital funkcjonuje naprawdę dobrze.

 8. 8
  +7
  ~ POdwyżka
  Poniedziałek, 12.09

  POdwyżki wszystkiego są pewne

 9. 9
  +17
  ~ miś kolabor
  Poniedziałek, 12.09

  Widząc, co ujawniła wikileask mam kilka pytań do pana Tuska i nie tylko. Dlaczego PO i pan panie premierze TUSK ukrywaliście przed polskim społeczeństwem prawdę? Dlaczego afera została zamieciona pod dywan? Dlaczego winni w tej aferze oraz osoby mocno zamieszane nie zostały ukarane Pan Nowak miękko wylądował u pana Komorowskiego Pan Schetyna z vice szefa partii stał się drugą osobą w państwie. Pan Sheinfeld, ( co jest plunięciem społeczeństwu w twarz) kierował komisją do walki z korupcją. Oto partia wysokich standardów. Partia, która ukrywa prawdę a straszy nas PJNem, PISem, SLD, Korwinem Mikke itp. A co z Gazetą Wyborczą - czy po publikacji wikileaks przeprosi nas i zamieści na swych łamach sprostowanie? Pan Pacewicz i pani Wielowieyska rozpisywały się na temat niewinności Platformy Obywatelskiej wszak tak ustaliła komisja śledcza a prokuratura umorzyła śledztwo, a gazeta wyborcza ma zaufanie jedynie do komisji śledczej kierowanej przez PO i do "niezależnej" prokuratury. Gazeto Wyborcza czy przestaniesz kłamać? czy nas przeprosisz? Panie Kuźniar, panie Kajdanowicz, panie Durczok a może pani Olejnik, pani Pochanke, pani Kolenda-Zaleska przeproszą za wprowadzanie nas w błąd. Może zamieścicie sprostowanie, że mimo głoszonych przez was kłamliwych informacji o nie istnieniu takiej afery jak hazardowa - ona jednak była i nie została rozliczona. Stać was na to by powiedzieć prawdę? Ja wiem ta afera została wymyślona przez PIS a wikileaks działa na jej zlecenie. odpo

 10. 10
  +3
  ~ st.szer.bąbel
  Poniedziałek, 12.09

  po tym jak zostało przeprowadzone dochodzenie w sprawie tu 154 powiem jedno ludzie z platformy to na pewno nie są patrioci ,to są podnóżki Rosji

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.