Poniedziałek, 6.04.2020, Imieniny: Katarzyna, Celestyna, Wilhelm
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Marszałek Schetyna: Elbląg to miasto, które przynosi wielkie wyzwania

06.09.2011, 17:54:17 Rozmiar tekstu: A A A
Marszałek Schetyna: Elbląg to miasto, które przynosi wielkie wyzwania
Fot. Rafał Kadłubowski

Dziś nasze miasto odwiedził marszałek sejmu Grzegorz Schetyna. Wcześniej marszałek uczestniczył w rejsie po Kanale Elbląskim. Gdy dotarł do Elbląga pojechał na Modrzewinę, by zobaczyć Elbląski Park Technologiczny i spotkać się z dziennikarzami. Na koniec wizyty Grzegorz Schetyna zwiedził elbląską starówkę.

Wizyta marszałka w Elbląskim Parku Technologicznym rozpoczęła się od zwiedzenia i prezentacji dwóch już działających tam firm. Podczas rozmowy z dziennikarzami Schetyna podkreślił, że w EPT kryje się potencjał. - To robi duże wrażenie - mówi. - Byłem w wielu strefach ekonomicznych i byłem przy wielu podobnych projektach, ale tam często okazywało się, że firmy zaczynały się dusić, bo wyczerpywały swoje możliwości rozbudowy i poszerzenia pola działania. Tu jest bardzo dużo wolnej przestrzeni. To jest dobry początek. Miejsce jest dobre, bo jest poza centrum miasta, co daje możliwość rozwoju. Potrzebuje tylko dobrych partnerów, dlatego rozmawiałem i będę rozmawiał w Ministerstwie Gospodarki, w Państwowej Agencji Inwestycji Zagranicznych, żeby pomóc, i żeby inwestorzy pojawili się tutaj. Trzeba wykorzystać dobre położenie Elbląga, bliskość Gdańska, otwartość władz samorządowych i rządowych w województwie warmińsko-mazurskim. Widzę na to duże szanse, trzeba tylko rzetelnie popracować.

Elbląg był dziś trzecim miastem, po Iławie i Ostródzie, które zwiedzał marszałek. - Poseł Sławomir Rybicki namawiał mnie gorąco, żeby w końcu ta wizyta się dopełniła – powiedział Schetyna -  żebyśmy mogli porozmawiać o możliwości realizacji wspólnych planów (…). Dobrze rozmawiać o takich projektach i zastanowić się, w czym można pomóc.

Schetyna podczas konferencji prasowej nie ukrywał, że z naszym miastem wiąże wielkie nadzieje, które jednak wymagać będą dużego nakładu pracy. - Elbląg to miasto, które bardzo dobrze się rozwija, rewitalizuje, odbudowuje, ale jest też miastem, które przynosi wielkie wyzwania. To miejsce, w którym jesteśmy (Modrzewina, przy. red.) daje ogromne możliwości, ale żeby je zrealizować musi być wiele pomysłów i wielu ludzi w to zaangażowanych (…) Uważam, że konsekwencja w działaniu, zaangażowanie i synergia, to najważniejsze elementy gwarantujące sukces. Podam przykład Ostródy. To symboliczne miejsce, gdzie jest dobra współpraca władz miasta, powiatu, zarządu województwa. Przy takim wspólnym działaniu dużo łatwiej jest wprowadzić nawet trudne projekty. Ale tam gdzie jest energia, dobre emocje, to przychodzi oczekiwany skutek. Do tego zawsze będziemy namawiać, gdyż jest to jedyny skuteczny sposób na pozyskanie pieniędzy europejskich, umożliwiających tworzenie nowych miejsc pracy. Synergia nie lubi różnic partyjnych. Potrzebuje sensownych ludzi z otwartymi głowami, z dużym sercem, dobrymi pomysłami i zaangażowaniem. Takich ludzi będziemy zawsze wspierać. Takim ludziom będziemy pomagać. Dlatego cieszę się, że tacy ludzie są w Elblągu.

Ze strony dziennikarzy nie mogło zabraknąć pytania o wybory. – To będzie kampania indywidualna, szczególnie ta w wyborach do Senatu, pokazująca różnice, wizerunki osób, które kandydują – zapewnia marszałek. - Ordynacja i okręgi jednomandatowe wymuszą rywalizację jednostek na argumenty, na poglądy, na programy.

Marszałek nie potwierdził pogłosek, jakoby to on zaproponował Witolda Gintowt-Dziewiałtowskiego, jako kandydata PO do Senatu z okręgu elbląskiego . – To był pomysł Platformy Obywatelskiej wynikający z naszych rozmów na temat wyglądu Parlamentu po następnych wyborach, o tym  jak chronić wartościowe jednostki i pomóc ludziom, którzy mają wiele do powiedzenia, są bardzo aktywni w procesie legislacyjnym, są dobrą twarzą polskiego Parlamentu, którym z różnych powodów ograniczone zostały szanse obecności w życiu publicznym. Z tego punktu widzenia patrząc, pan poseł Witold Gintowt-Dziewiałtowski był  osobą, której należało podać rękę i pomóc, dać szansę na uczciwą rywalizację w wyborach do Senatu. Tak się stało i sądzę, że jest to z pożytkiem dla Elbląga, dla elblążan i Senatu. Nie partyjność, nie polityka, nie złe emocje, tylko budowa czegoś, co pozwoli nam rozwiązywać problemy mieszkańców. Po to jest polityka i po to są politycy.

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 10

%30.0 %70.0


Galeria / Wizyta Marszałka Sejmu Grzegorza Schetyny w Elblągu ( zdjęć 15 )
Dodano: 2011-09-06 | Fot. Rafał Kadłubowski
0

Komentarze do artykułu (49)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +13
  ~ Jonas
  Wtorek, 06.09

  w taki sam sposób pan marszałek mógłby się wypowiedzieć o każdej, dowolnej miejscowości ;) ot, utarty szablon... Elbląg jest na marginesie i nie konkretnie żadnych pomysłów w rządzie.

 2. 2
  +6
  ~ POmysłowy
  Wtorek, 06.09

  mam Pomysł na rozkwit Modrzewiny, proPOnuje wystawić w szklanym domu Poprzednie, te wyrwane, zębiska tego pana, w szklanej gablocie oczywiście, jestem pewny, że te zeby ściągna tłumy ludzi na Modrzewinę, a wsrod ludzi moga być tez inwestorzy,

 3. 3
  +15
  ~ prawdomówny
  Wtorek, 06.09

  jako przykład dynamiki i pozytywów Elbląga Schetyna przytoczył Ostródę... i to by było na tyle :(

 4. 4
  +6
  ~ turban
  Wtorek, 06.09

  tosz to granda! parodia jakas, zjechalo sie stado..... z elblaskimi pseudodziennikarzami bo tych z tv elblaskiej to raczej dziennikarzami nazwac nie mozna, i ogladaja puste pola i droge ktora wybudowal slonina z dwoma budynkami, i czym tu sie podniecac co tu podziwiac?przeciez to zenada! kpina! zadam wyjasnien

 5. 5
  +5
  ~ remek
  Wtorek, 06.09

  Panie Schetyna oto komu podaliście pomocną dłoń: " ""Wielu działaczy zwracało mi uwagę, iż toleruję postępki Dziewałtowskiego. - Komu Ty ufasz - mówili - on ma na ustach pełno sloganów, dopuszcza się łajdactw, a odgrywa rolę ofiary. Ten człowiek nie zna innego punktu widzenia jak tylko osobisty. W jego postępowaniu nie ma najmniejszego etycznego momentu. Kieruje się tylko osobistą nienawiścią. " Bolesław Smagała "Kiedy prawda milczy".

 6. 6
  +21
  ~ Inrena
  Wtorek, 06.09

  Żenująca "wycieczka", nie wiadomo po co on tu przyjechał...?

 7. 7
  +9
  ~ dera
  Wtorek, 06.09

  I proszę a mówicie że to Heńka bubel a Schetyna chwali .I co podżegacze na to .

 8. 8
  +10
  ~ wyborca
  Wtorek, 06.09

  Elbląg zabłyśnie i odżyje jak odczepi się od tej pijawki zwanej olsztyn ,a jeśli przed wyborami to zapewni któraś z partii i po wyborach zwycięska partia zrealizuje obietnicę to mamy wtedy sukces.To samo dotyczy przekopu mierzei Elbląg porozumie się z Gdańskiem i wtedy można myśleć o Modrzewinie inwestorzy sami przyjdą prosić o tereny.Zacznijcie myśleć logicznie.

 9. 9
  +3
  ~ LzL
  Wtorek, 06.09

  Iława, Ostróda, elblag te miasteczka odwiedził dziś Marszałek ale tylko o jednym można powiedzieć że nie jęczy narzeka i marudzi i szuka winnego wszędzie tylko nie u siebie, no cóż bo elblag to miasto na e. tak dzielnica \gdańska ...

 10. 10
  +8
  ~ jan
  Wtorek, 06.09

  Wypad z Elbląga cwaniaczku polityczny! Zakazali przekopu w Skowronkach, a teraz zabrali miejsca na listach dla kandydatów z Elblaga. Sio z POpaprańcami - kłamcami. Tylko Polska dla Polaków!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.