Środa, 21.04.2021, Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama


Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY 2010

Słonina wygrywa w szpitalach i areszcie

05.12.2010, 22:26:36 Rozmiar tekstu: A A A
Słonina wygrywa w szpitalach i areszcie
Fot. Rafał Kadłubowski

Po podliczeniu wyników z 5 zamkniętych obwodowych komisji wyborczych, znajdujących się w czterech elbląskich szpitalach i areszcie śledczym, 95 głosów otrzymał Henryk Słonina. Jego kontrkandydat Grzegorz Nowaczyk zdobył 78 głosów. W sumie na 375 uprawnionych do głosowania w 5 obwodach zamkniętych, swój głos oddało 173 wyborców.

W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym na 145 uprawnionych, głos oddało 77 wyborców. W szpitalu wojewódzkim Grzegorz Nowaczyk pokonał Henryka Słoninę jednym głosem w stosunku 39 do 38.

Podobny wynik Nowaczyk osiągnął w Szpitalu Miejskim, gdzie zdobył 8 głosów, z kolei Słonina zdobył poparcie 7 wyborców. W sumie na 49 uprawnionych, w szpitalu przy ul. Żeromskiego zagłosowało 15 osób.

W szpitalu wojskowym znaczną przewagę osiągnął Henryk Słonina, wygrywając z Grzegorzem Nowaczykiem różnicą 11 głosów. Odpowiednio na Słoninę zagłosowało 17 wyborców, natomiast na jego rywala – 6. W szpitalu przy ul. Komeńskiego swój głos oddało 23 osoby na 49 do tego uprawnionych.

W ostatnim ze szpitali – El-Vita przy ul. Zw. Jaszczurczego - na 12 uprawnionych zagłosowało aż 11 wyborców. 7 głosów zdobył tu Słonina, natomiast 4 Nowaczyk.

W Areszcie Śledczym w Elblągu wygrał Henryk Słonina - 26 głosów. Jego kontrkandydat z Platformy Obywatelskiej cieszył się poparciem 21 osób. W sumie na 120 osób uprawnionych do głosowania, w elbląskim areszcie głos oddało 47 skazanych.

Podsumowując wyniki z 5 zamkniętych obwodowych komisji wyborczych, Henryk Słonina zdobył 54,9% głosów, a Grzegorz Nowaczyk – 45,1%. Frekwencja wyniosła 43,8%.

Przypomnijmy, że podczas I tury wyborów, głosowanie w obwodach zamkniętych także wygrał Henryk Słonina, jednak po podliczeniu wyników ze wszystkich 62 obwodowych komisji wyborczych,  zwycięzcą okazał się Grzegorz Nowaczyk.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (26)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ obywatel
  Niedziela, 05.12

  no tak ..... nakazik

 2. 2
  0
  ~ Szczesliwy
  Niedziela, 05.12

  nowaczyk wygrywa!!! :D

 3. 3
  0
  ~ Heniek poszedł na emeryturę!
  Niedziela, 05.12

  VIVA Grzegorz NOWACZYK! VIVA Elblążanie!

 4. 4
  0
  ~ Obserwator
  Niedziela, 05.12

  Podobno 61 do 39 dla Nowaczyka :)

 5. 5
  0
  ~ ddddddddddddddddddd
  Niedziela, 05.12

  Obserwator coś Ci się pomyliło. Na portelu pisze że jest 60,86 głosów na Nowaczyka i 39,14 głosów na Słoninę

 6. 6
  0
  ~ mesaja3
  Niedziela, 05.12

  Jak to jest na portelel.piszą że Słonina wygrał tylko na Toruńskiej,a wy piszecie że w 4 okręgach.Brawo dla P.Nowaczyka.Trzymam kciki P.Grzegorzu..Pozdrawiam

 7. 7
  0
  ~ Novum, czyli NOWACZYK!!!
  Niedziela, 05.12

  Nie podobno - lecz na pewno! H. Słonina przesadził we wszystkim - ze swymi pseudo-wyborczymi doradcami na czele (vide Witold Wróblewski!!!) - i ten plakatowy vist - na taśmę - vist H. Słoniny - 8 garaży 4-ro poziomowych!!! - załamał nawet ulicznych kloszardów!!! Panie Henryku!!! niech Pan uszczelnia na drugi raz okna KITEM, bo od tego wyborczego kitu szyby (nawet bez trzęsienia ziemi) drżą!!!!

 8. 8
  0
  ~ elblążanka
  Niedziela, 05.12

  Bedzie czystka? czy jak pan się zarzekał na debacie nie będzie zwolnień??

 9. 9
  0
  ~ przerażony
  Niedziela, 05.12

  Elbląg to ukraińskie miasto(akcja Wisła) dzisiejesze wybory to potwierdziły.Teraz Nowaczyk ze swoja switą otwiera szampana i obmysla ktore działeczki im oddac za darmo.BRAWO BEDZIEMY MIELI DRUGA IRLANDIE!

 10. 10
  0
  ~ Autonóg
  Niedziela, 05.12

  Do przerażonego: Dobrych pracownikow sie nie wyrzuca. Nieudacznikow posadzonych na stolcach naczelnikowskich natomiast powinno sie zdmuchnac!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.5099339485168