Sobota, 4.12.2021, Imieniny: Barbara, Bernard, Krystian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama


Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY 2010

Radni kadencji 2010-2014 złożyli ślubowanie

29.11.2010, 15:30:56 Rozmiar tekstu: A A A
Radni kadencji 2010-2014 złożyli ślubowanie
Fot. Rafał Kadłubowski

Tydzień po wyborach, dziś w elbląskim ratuszu odbyła się pierwsza uroczysta sesja Rady Miejskiej kadencji 2010-2014. Nie wszyscy nowo wybrani radni się na niej jednak pojawili. Zabrakło Henryka Słoniny z Elbląskiego Dobrego Samorządu oraz dwójki radnych PO - Andrzej Soi oraz Alicji Bałchan. Ci obecni na sesji złożyli ślubowanie oraz odebrali zaświadczenia o wyborze do rady.

Jak się dowiedzieliśmy powodem nieobecności Henryka Słoniny był... urlop. Półtorej godziny od rozpoczęcia sesji, Prezydent Słonina był jednak obecny na konferencji Zarządu Komunikacji Miejskiej, dotyczącej Elbląskiej Karty Miejskiej, gdzie wręczał pierwsze egzemplarze karty m.in. zasłużonym elblążanom.

Pozostała dwójka nieobecnych – radna Bałchan i radny Soja – najprawdopodobniej zrezygnują z tej funkcji, gdyż są dyrektorami elbląskich szkół. Prawo zabrania bowiem łączenia obu tych funkcji.

Gdyby do tego doszło, mandaty radnych trafiłby do kolejnych na liście PO kandydatów z największą liczbą głosów w danych okręgach. W tym wypadku do Wojciecha Paczkowskiego, który zastąpiłby Andrzeja Soję (okręg nr 1) oraz Rafała Siwko, który w radzie zastąpiłby Alicję Bałchan  (okręg nr 4).

Pierwszą w tej kadencji sesję, poprowadził najstarszy w obecnej Radzie Miejskiej radny – 75-letni Zdzisław Olszewski. Po krótkiej prezentacji, wszyscy obecni radni złożyli ślubowanie, a następnie odebrali zaświadczenia o wyborze do Rady Miejskiej.

W nowej Radzie Miasta zasiądzie 25 przedstawicieli 4 ugrupowań: 12 radnych Platformy Obywatelskiej, 6 radnych Sojuszu Lewicy Demokratycznej, 5 radnych Prawa i Sprawiedliwości, 2  radnych Elbląskiego Dobrego Samorządu.

Pełen skład rady:

PO:
 Marek Kucharczyk (27 lat) , Andrzej Soja (50), Robert Turlej (29), Elżbieta Gelert (55), Grażyna Kluge (56), Maria Kosecka (47), Jerzy Wcisła (51), Wojciech Karpiński (58), Antoni Czyżyk (50), Alicja Bałchan (44), Grzegorz Nowaczyk (44) i Tomasz Lewandowski (38); SLD: 
Juliusz Dziewałtowski-Gintowt (69 lat), Ryszard Klim (64), Janusz Nowak (52), Henryk Horbaczewski (62), Andrzej Tomczyński (59) i Dawid Pater (30);

PiS: 
Halina Sałata (62 lata), Janusz Hajdukowski (55), Jerzy Wilk (55), Zdzisław Olszewski (75) i Marek Pruszak (48);

Elbląski Dobry Samorząd: 
Artur Zieliński (42 lata) i Henryk Słonina (71)

Dziesięciu radnych zasiadało w niej w poprzedniej kadencji. Są to: Juliusz Dziewałtowski-Gintowt, Andrzej Tomczyński, Janusz Nowak, Elżbieta Gelert, Tomasz Lewandowski, Jerzy Wcisła, Jerzy Wilk, Janusz Hajdukowski, Zdzisław Olszewski i Marek Pruszak. Z kolei trójka radnych pełniła tę funkcję we wcześniejszych kadencjach: Ryszard Klim, Maria Kosecka i Henryk Słonina.

Aż 12 radnych funkcję radnego pełnić będzie po raz pierwszy. Wśród nich są: Alicja Bałchan, Antoni Czyżyk, Henryk Horbaczewski, Wojciech Karpiński, Grażyna Kluge, Marek Kucharczyk, Grzegorz Nowaczyk, Dawid Pater, Halina Sałata, Andrzej Soja, Robert Turlej i Artur Zieliński.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Pierwsza sesja Rady Miejskiej kadencji 2010-2014 ( zdjęć 20 )
Dodano: 2010-11-29 | Fot. Rafał Kadłubowski
0

Komentarze do artykułu (18)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Obserwator
  Poniedziałek, 29.11

  Widać jak pazerni są radni 2010-2014 Szkoda że napisaliście najważniejszego otóż radni dlatego że sesję odbyła się w listopadzie dostaną również wynagrodzenie wynagrodzenie za listopad w tym przypadku za ta jedną sesję każdy z radnych otrzyma 60% wartości miesięcznego wynagrodzenia.

 2. 2
  0
  ~ stare capy w nawej radzie
  Poniedziałek, 29.11

  Szlag by trafił! Znowu te pazerne face - Hajdukowskiego, Koseckiej i paru innych... Nic nigdy nie wnieśli i nie wniosą. Mało takiemu Hajdukowskiemu etatu kierowniczego, to jeszcze chce być obecnym we władzach, "obecnym" i nic więcej, gdyż ten prostaczek nic więcej nie potrafi!

 3. 3
  0
  ~ exPiS
  Poniedziałek, 29.11

  Do tego Wilk już dogadał się ze Słoniną, i PiS w drugiej turze wyborów prezydenckich poprze Henryka Słoninę. Ciekawe co Słonina obiecał Wilkowi, że ten sprzedał ideały prawicowe?

 4. 4
  0
  ~ inco
  Poniedziałek, 29.11

  no nie i smak...ol sie załapał ale jajaale jaja

 5. 5
  0
  ~ anty jarek k
  Poniedziałek, 29.11

  obserwatot to zes mnie k...wa zaskoczył!!! takie numery juz odchodza... to masakra jakas!!!

 6. 6
  0
  ~ gfhrdg
  Poniedziałek, 29.11

  I znowu przez te towarzystwo wzajemnej adoracji, Elbląg czekają kolejne 4 lata stagnacji.

 7. 7
  0
  ~ Krzysiek
  Poniedziałek, 29.11

  Słonina nic nie musiał obiecywać, PiS liże rany po wyborach i na każdy ochłap pójdzie. Wyborcy mają jednak dobrą pamięć i tak samo jak wyrzucili z rady zdrajcę Pączkowskiego tak samo będą pamiętali o tej wolcie PiS.

 8. 8
  0
  ~ Ryszard Klim
  Poniedziałek, 29.11

  Szanowny Obserwatorze,pewnie zaraz mi doładujesz dla samej zasady;nie wprowadzaj jednak w błąd.Terminem sesji byli zaskoczeni również radni,ale stosowne przepisy nakazują odbycie pierwszej sesji w ciągu 7 dni po wyborze.Ot,i cała sprawa.Diety zawsze budziły i będą budzić kontrowersje.W poprzedniej kadencji propozycja ich obniżenia spotkała się z totalnym odporem,najbardziej uzasadnianym ze strony PO.W tej nie ma chyba też szans;PO ma przewagę.Zaproponuję(sam wcześniej to uczynię),aby każdy radny podzielił się ze społeczeństwem ciężarami kryzysu,i ufundował stypendium dla niezamożnego ucznia ze swojego okręgu.Osobiście ,chciałbym aby był to uczeń \"mojego\" I Liceum.Nadmieniałem o tym w programie wyborczym.Pozdrowienia.Ryszard Klim-radny.

 9. 9
  0
  ~ wilec
  Poniedziałek, 29.11

  A pan Turlej to z Platformy kandydował? W sumie dobrze, że PO jest otwarta na mniejszości seksualne.

 10. 10
  0
  ~ eqv
  Poniedziałek, 29.11

  Bardzo się cieszę, że jest nowa Rada. Wniesie trochę świeżości w nasze miasto. Oby działała prężnie i dla korzyści mieszkańców. Oby miała jakieś dobre rozwiązania na problemy.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.95516395568848