Piątek, 31.03.2023, Imieniny: Balbina, Beniamin, Gwidon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama


Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY 2010

Urząd Miejski zabiera głos w sprawie drogi 503 i budowy aquaparku

21.09.2010, 13:56:32 Rozmiar tekstu: A A A
Urząd Miejski zabiera głos w sprawie drogi 503 i budowy aquaparku

Ogromne zdziwienie wywołały w Urzędzie Miejskim, informacje przygotowane przez sztab Grzegorza Nowaczyka i wypowiedzi samego Członka Zarządu na temat przebudowy drogi wojewódzkiej nr 503. Zdaniem rzecznika prasowego elbląskiego magistratu mijają się one z prawdą. Poniżej publikujemy pełną treść odpowiedzi, jaką otrzymaliśmy od Joanny Urbaniak, rzecznik prasowego Urzędu Miejskiego.

„Ogromne zdziwienie wywołały, informacje przygotowane przez sztab Grzegorza Nowaczyka i wypowiedzi samego Członka Zarządu na temat przebudowy drogi wojewódzkiej nr 503, które niestety mijają się z prawdą. Otóż wielokrotnie informowaliśmy, o tym, że władze miasta są przygotowane na rozpoczęcie przebudowy drogi nr 503. Mamy opracowaną dokumentację techniczną i zezwolenie na realizację inwestycji drogowej. Jedynym problemem jest źródło finansowania, dlatego ogromnej szansy upatrywaliśmy w funduszach unijnych z regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013. Niestety Zarząd Województwa mimo wielokrotnych monitów ze strony Prezydenta Henryka Słoniny o przyśpieszenie tych procedur (pierwsze pismo wysłane było w styczniu 2008 roku), wciąż przesuwał termin ogłoszenia konkursu na to działanie. W pierwszym harmonogramie w ogóle nie ujęto możliwości składania projektów na drogi wojewódzkie. W kolejnych harmonogramach data ta była przekładana. Ostatecznie w harmonogramie wieloletnim konkurs ten zaplanowano dopiero na I półrocze 2011 roku. W harmonogramach na rok 2010 również brak jest na najbliższe miesiące daty ogłoszenia procedur i otrzymujemy jedynie słowne deklaracje, że taki konkurs będzie.

Skoro nie ma jeszcze nawet ogłoszonego konkursu dziwią więc słowa Pana Nowaczyka, dotyczące tego, że „na Jego wniosek  Zarząd Województwa podjął decyzję w sprawie finansowania przebudowy elbląskiego odcinka drogi wojewódzkiej 503”. Wypowiedź ta w bardzo niekorzystnej sytuacji stawia Zarząd Województwa i podważa ideę konkursową w zdobywaniu unijnych pieniędzy.

Nie sposób się również nie odnieść do zapowiadanego przez Pana Nowaczyka pomysłu budowy Aquaparku w Parku Modrzewie. Otóż obszar ten jest objęty nadzorem konserwatorskim i nie można tam wykonać, żadnej inwestycji. Po co więc mydlić mieszkańcom oczy? Informuję jednocześnie, że  lokalizacja dla nowego basenu została wybrana. Powstanie on przy ul. Moniuszki. Aktualnie przygotowywany jest  przetarg na wykonanie dokumentacji obiektu.

Odnośnie budżetu natomiast przedstawimy mieszkańcom odrębną, szczegółową informację."

Joanna Urbaniak
rzecznik prasowy UM w Elblągu
 

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (14)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Dość obłudy!!!
  Wtorek, 21.09

  Cała pradwda o PO ? "Niestety Zarząd Województwa mimo wielokrotnych monitów ze strony Prezydenta Henryka Słoniny o przyśpieszenie tych procedur (pierwsze pismo wysłane było w styczniu 2008 roku), wciąż przesuwał termin ogłoszenia konkursu na to działanie. W pierwszym harmonogramie w ogóle nie ujęto możliwości składania projektów na drogi wojewódzkie." powinni sie wstydzić za nasze pieniądze robia kampanie Nowaczykowi?

 2. 2
  0
  ~ pokój dwadzieścia siedem
  Wtorek, 21.09

  Jeżeli Park Modrzewie jest objęty nadzorem to co tam robiła przez 20 lat budowa hali sportowej? Najpierw park rozjechali ciężkim sprzętem, potem nic nie zrobili a na końcu to rozebrali. A przebudowa dawnego hotelu sportowego na ośrodek wychowawczy? Mogła się odbyć mimo nadzoru konserwatorskiego czy UM złamał celowo prawo skoro wg słów pani rzecznik nie można tam zrobić żadnej inwestycji.

 3. 3
  0
  ~ Karol Gorobec
  Wtorek, 21.09

  ależ Pan Kandydat Nowaczyk jest nieszczery...

 4. 4
  0
  ~ as
  Wtorek, 21.09

  Znaczy Nowaczyk klamie? Klamstwem glosu wyborcow nie zyska.

 5. 5
  0
  ~ BP
  Wtorek, 21.09

  Panie Prezydencie jeżeli Park Modrzewie jest objęty nadzorem z restrykcją zakazu inwestycji to na jakiej podstawie podpisał pan umowę z klubem Concordia Elbląg i umożliwił im prowadzenie prac budowlanych w niecce znajdującego się na terenie parku boiska? Jest tam sprzęt budowlany, była poprawiana nawierzchnia. Czy to nie jest inwestycja?

 6. 6
  0
  ~ Biuletyn Informacji Publicznej
  Wtorek, 21.09

  Miasto zrealizowało przecież na terenie Parku Modrzewie inwestycję Zadanie inwestycyjne "Adaptacja i rozbudowa hotelu Modrzewie ul. Mazurska na placówkę opiekuńczo-wychowawczą" z zakresem prac obejmującym m.in. przebudowę sieci telekomunikacyjnej wzdłuż drogi dojazdowej, budowę sieci hydrantowej, zagospodarowanie terenu, przebudowę sieci elektrycznej wzdłuż drogi dojazdowej. I najważniejsze! PRZEBUDOWĘ ZJAZDU Z DROGI W UL. MAZURSKĄ - PRZEBUDOWA ŚCIEŻKI PARKOWEJ NA DROGĘ DOJAZDOWĄ. Jakim cudem inwestycja się odbyła skoro park jest objęty nadzorem? Rzeczniczka Prezydenta napisała dziś o Parku Modrzewie "Otóż obszar ten jest objęty nadzorem konserwatorskim i nie można tam wykonać, żadnej inwestycji. ". To w jaki sposób zrealizowano opisaną właśnie inwestycję i dokonano branżowych uzgodnień dla projektu? Był normalnie ogłoszony przetarg i w SIWZ nie wspomniano ani słowem o tym, że "nie można tam wykonać żadnej inwestycji".

 7. 7
  0
  ~ waldorf
  Wtorek, 21.09

  Od początku mówiłem że to poroniony pomysł. Zdaje, się że prawie wszystkie elblaskie parki są kompleksami zabytkowymi.

 8. 8
  0
  ~ fan
  Wtorek, 21.09

  No właśnie, skoro nie można nic budować jak w Rospudzie, to czemu UM tam buduje? A może trzeba zmienić te wszystkie plany zagospodarowania itd, bo to chyba można?

 9. 9
  0
  ~ Andrzej
  Wtorek, 21.09

  Nowaczyk, hmmm..., jakoś dzieniw nie słyszymy o jegfo sukcesach w gminie i województwie, a kampanię w Elblągu zaczyna od banialuków mających ogłupić wyborców. Jakie to małe i żenujące.

 10. 10
  0
  ~ taktak
  Wtorek, 21.09

  nowaczyk chce wjechać do ratusza na cudzym garbie, to fakt ale konkurentów niestety ma słabych... prezydent lejwoda to jedyny wybór dla tej mieściny?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1772119998932