Poniedziałek, 27.03.2023, Imieniny: Teodor, Emanuela, Larysa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama


Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY 2010

Nowaczyk chce połączenia modernizacji drogi 503 z budową aquaparku

20.09.2010, 09:43:45 Rozmiar tekstu: A A A
Nowaczyk chce połączenia modernizacji drogi 503 z budową aquaparku

Ponad 41 milionów euro przeznaczy Zarząd Województwa na rekonstrukcję dróg wojewódzkich na Warmii i Mazurach. Wnioskodawcą przesunięcia tak dużej puli środków finansowych na inwestycje drogowe jest Grzegorz Nowaczyk – członek zarządu i jednocześnie kandydat Platformy Obywatelskiej na prezydenta Elbląga. Zarząd Województwa w ciągu miesiąca rozpisze konkurs, który umożliwi realizację przebudowy ciągu ulic Rycerska-Pocztowa-Browarna-Mazurska w Elblągu. 

- Na mój wniosek Zarząd Województwa  podjął decyzję w sprawie finansowania przebudowy elbląskiego odcinka drogi wojewódzkiej 503. Uruchamiając dużą pulę środków na poprawę infrastruktury drogowej w Regionie. Zarząd Województwa umożliwi nowemu prezydentowi Elbląga zrealizowanie olbrzymiej inwestycji polegającej na przebudowie newralgicznego dla miasta ciągu komunikacyjnego od Rycerskiej przez Pocztową i Browarną do Mazurskiej. W ramach tego samego zadania inwestycyjnego remont przejdzie także odcinek 503-ki od granicy Elbląga do Tolkmicka – mówi Grzegorz Nowaczyk, kandydat na prezydenta Elbląga i wciąż pełniący obowiązki członka zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Decyzja może być przełomowa dla ostatecznego kształtu tej części miasta. Przypomnijmy, że droga wojewódzka 503 Pogrodzie-Tolkmicko-Elbląg w obszarze miejskim przebiega właśnie ww. ulicami. W swoim programie wyborczym Grzegorz Nowaczyk powiązał zakres planowanych inwestycji drogowych na tych ulicach z projektem budowy aquaparku w części dzisiejszego Parku Modrzewie.

- Za 2-3 lata Mazurska w ramach przebudowy miejskiego odcinka drogi wojewódzkiej będzie gotowa, z tego co wiem istnieje nawet ambitny projekt przebudowania tej ulicy w nowoczesną dwupasmówkę. To jest jeszcze jeden powód aby właśnie teraz zrobić dobry dla miasta biznes i wprowadzić do Parku Modrzewie inwestora, który w końcu zbuduje w Elblągu aquapark. Robimy dobry „deal”. My dajemy zapuszczony niezagospodarowany park, inwestor wykłada kasę na budowę i bierze na siebie potem zarządzanie aquaparkiem. Wszystko w dopracowanej umowie partnerstwa publiczno-prywatnego. I najlepiej w czasie kiedy ta część miasta i tak będzie mocno rozkopana przez wykonawców przebudowy pięćset trójki – dodaje Grzegorz Nowaczyk.
Optymizm kandydata PO powinna studzić nieco styczniowa wypowiedź obecnego prezydenta miasta. Henryk Słonina zapewniał w styczniu, że „elbląski samorząd jest w pełni przygotowany do realizacji w/w  inwestycji (od redakcja: chodzi o wypowiedź Prezydenta z 29 stycznia 2010 r. ws przebudowy drogi 503) ” ale dodał jednocześnie, że „problemem jest źródło finansowania, którego poszukiwanie ze względu na wielkość inwestycji jest niezbędne.”

- Aktualny stan finansów miasta zasługuje na odrębną debatę i poważną dyskusję. Po prezydencie opowiadającym miesiącami o budżecie historycznym dobrze, aby elblążanie poznali teraz opinie kogoś, kto budżet miasta zaplanuje i zrealizuje z głową na karku  – ripostuje Nowaczyk.

 

Mars

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (32)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ xyz
  Poniedziałek, 20.09

  Panie Nowaczyk skoro to z pańskiej inicjatywy te fundusze zostały uruchomione to gratuluję i proszę niech pan tam zostanie gdzie jest bo może zaowocuje to naprawą kolejnych dróg a jest ich trochę.Niszczenie parku modrzewie niech pan pozostawi innym.

 2. 2
  0
  ~ in PO we trust
  Poniedziałek, 20.09

  Lokalizacja w Parku Modrzewie pójdzie wg zapowiedzi Nowaczyka najpierw do konsultacji społecznych. Ale jak znam życie emeryci z Zawady zrobią akcję, aby tego nie budować. Tam ma być bezpieczny skansen dla staruszków i zero infrastruktury dla młodych rodzin.

 3. 3
  0
  ~ Yunit
  Poniedziałek, 20.09

  Tylko przyklasnąć :)

 4. 4
  0
  ~ tf
  Poniedziałek, 20.09

  Jak już ma być Aquapark to niech on będzie z prawdziwego zdarzenia, bo inaczej ludzie i tak będą wybierali Sopot i Ostródę.

 5. 5
  0
  ~ observer
  Poniedziałek, 20.09

  Pan Nowaczyk wstrzymywał przeszło rok te środki po to by ogłosic przed wyborami że te pieniadze z naszych podatkow beda przekazane na 503kę. Wstyd ale czegop sie po PO.

 6. 6
  0
  ~ polonista
  Poniedziałek, 20.09

  Robimy dobry „deal”. Dlaczego dziennik zasmieca jezyk polski?

 7. 7
  0
  ~ ArnnoldUPR
  Poniedziałek, 20.09

  Gdy pisalem ostatnio ze za fatalny stan ul. Browarnej odpowiada MArszalek (czyli de facto Nowaczyk) to mlodziezowka PO juz chciala mnie do sadu podawac. Tymczasem okazuje sie ze to prawda ze to wlasnie MArszalek wojewodztwa jest zarzadzca tej drogi - dlatego rzucaja teraz kielbase wyborcza tuz przed wyborami i chca modernizowac te droge

 8. 8
  0
  ~ programista
  Poniedziałek, 20.09

  do polonisty: nie zauważyłeś, że to cytat????

 9. 9
  0
  ~ h2o
  Poniedziałek, 20.09

  Aqua park proponuję zlokalizować na terenie likwidowanej jednostki wojskowej! Nie parku Modrzewie

 10. 10
  0
  ~ podpis
  Poniedziałek, 20.09

  Przeniesienie jednostki o nie to samo co oddanie kompleksu wojskowego poza zarząd MON.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1663520336151