Piątek, 19.07.2024, Imieniny: Alfred, Wincenty, Wlodzislaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SŁUŻBA ZDROWIA

Pandemia odcisnęła piętno na zdrowiu psychicznym wielu ludzi. Mogą oni skorzystać z telefonu zaufania

03.02.2022, 10:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Pandemia odcisnęła piętno na zdrowiu psychicznym wielu ludzi. Mogą oni skorzystać z telefonu zaufania

Na zlecenie Miasta realizowane jest zadanie pn. „Przyjazny numer –  elbląski telefon zaufania dla dzieci, młodzieży i ich rodziców w sytuacji pandemii”.

 

Pandemia odcisnęła trwałe piętno na zdrowiu psychicznym wielu ludzi, a w sposób szczególny na zdrowiu dzieci i młodzieży. Zdalne nauczanie, wiele godzin spędzanych przed ekranem komputera, poczucie izolacji społecznej, niepewność - to tylko niektóre problemy z jakimi  mierzą się młode osoby.

 

Konsekwencje tych problemów, takie jak lęki, stany depresyjne, uzależnienia, zaburzenia odżywiania, przemoc a nawet myśli samobójcze, są naprawdę groźne i zatrważające, i z całą pewnością nie można ich lekceważyć.

 

Specjaliści biją na alarm – coraz więcej dzieci potrzebuje pomocy. Dlatego tak ważne jest podejmowanie działań na gruncie lokalnym, mogących choć w części zniwelować te skutki, zapobiec zagrożeniom oraz zapewnić wsparcie dzieciom i młodzieży oraz ich rodzicom

.

Chcemy, aby żadne elbląskie dziecko czy nastolatek nie czuło się samotne i zagubione. Aby w sytuacji, gdy będzie potrzebowało pomocy, wsparcia czy po prostu być wysłuchane, mogło zrobić ten pierwszy krok, jakim będzie wykonanie telefonu i rozmowa z psychologiem lub terapeutą. Pamiętajmy, że nawet z pozoru błahy problem z punktu widzenia osoby dorosłej, może być dla dziecka trudnym doświadczeniem, z którym nie może sobie poradzić.

 

Telefon zaufania został uruchomiony przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zarząd Okręgowy w Elblągu i będzie dostępny od 1 lutego 2022 roku. 

 

Pod numerem telefonu 574-694-774 dzieci, młodzież, ale także rodzice, opiekunowie, nauczyciele i pedagodzy przeżywający trudności w okresie pandemii koronawirusa mogą uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonej kadry specjalistów: psychologa oraz terapeuty ds. uzależnień. Wszystkie działania są realizowane bezpłatnie i anonimowo.

 

Wsparcie można otrzymać także za pośrednictwem kontaktu mailowego: telza@o2.pl  Kontakt ze specjalistami: we wtorek, czwartek: godz. 10.00-16.00 i sobotę: godz. 12.00-18.00

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3030920028687