Sobota, 10.06.2023, Imieniny: Bogumil, Malgorzata, Edgar
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SŁUŻBA ZDROWIA

Elbląska ginekologia wśród najlepszych w kraju. "Robimy wszystko, na co tylko pozwala współczesna medycyna"

24.05.2017, 14:00:13 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląska ginekologia wśród najlepszych w kraju. "Robimy wszystko, na co tylko pozwala współczesna medycyna"
Fot. Ryszard Biel

Mamy wiele pacjentek, z Elbląga, ale też Iławy, Ostródy, Bronicy, czy Malborka. Tylko dzisiaj mamy 5 dużych zabiegów ginekologicznych, 4 cięcia cesarskie, 3 pacjentki rodzące i 8 zabiegów mniejszych. 20 asystentów, zatrudnionych na oddziale, naprawdę ma co robić. Jesteśmy zadowoleni z 7. miejsca w kraju. To dla nas duży prestiż, a może i więcej pracy, ale to akurat nam nie przeszkadza, bo lubimy to, co robimy - mówi Hanicenta Rzepa, ordynator Oddziału Ginekologiczno-Położniczego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu.

Elbląski oddział znalazł się na 7. miejscu w kategorii "Ginekologia" w rankingu najlepszych polskich szpitali opublikowanym przez tygodnik „Wprost”.

Oceniając działalność poszczególnych oddziałów, eksperci brali pod lupę m.in. liczbę wykonywanych w nich zabiegów, zakres i dostępność badań diagnostycznych, współczynnik zakażeń pooperacyjnych, a także liczbę zatrudnionych lekarzy ze specjalizacją. Na ocenę wpływ miała także liczba łóżek w oddziale oraz dostępność do sal operacyjnych. 

Bardzo dobre noty pozwoliły zakwalifikować naszą Ginekologię do dziesiątki najlepszych tego typu oddziałów w Polsce

- mówi Anna Kowalska, rzecznik WSZ w Elblągu.

W ubiegłym roku przez oddział przewinęło się blisko 5 tysięcy pacjentek, w tym 2 350 przez ginekologię i 2 310 przez położnictwo. Wykonano tam 2 861 zabiegów, w tym 57 onkologicznych. W szpitalu wojewódzkim na świat przyszło 1 398 noworodków.

Mamy bardzo szeroką gamę tego, co robimy, robimy ginekologię onkologiczną, operacje laparoskopowe, uroginekologię. Zakres zabiegów jest u nas pełen. Taki, jaki można zaoferować w obecnej dobie, bo przecież moja ukochana medycyna cały czas się zmienia

– mówi Hanicenta Rzepa.

Ordynator oddziału, przekonuje, że sukces opiera się na trzech filarach. Pierwszym jest personel. Położne, które są bardzo oddane profesjonalne, pracowite i tworzą pewną atmosferę w oddziale. Lekarze, których jest dwudziestu asystentów, 14 to osoby już ze specjalizacją, a 6 to osoby w trakcie specjalizacji. Drugim filarem jest baza.

Bardzo ułatwił nam pracę wybudowany w 2013 roku blok operacyjny. Przedtem mięliśmy dwa lub trzy dni operacyjne, musieliśmy się dzielić starym blokiem. W tej chwili mamy własny. To jest niezwykle ważne. Tak samo, jeśli chodzi o wyposażenie oddziału. Mamy nowy ultrasonograf, o dużych możliwościach diagnostycznych, bardzo pomocny i w ginekologii i położnictwie. Prawdopodobnie dostaniemy nowy, ulepszony histeroskop, czyli aparat, który pozwala prowadzić nieinwazyjne zabiegi ginekologiczne, tzw. jednego dnia

– wylicza Hanicenta Rzepa.

Niebagatelne znaczenie ma również wyremontowany oddział ginekologii, który daje pacjentom komfort pobytu.

Na szczęście okazało się, że po porodzie jestem w dobrym stanie. Okazało się, że nie mam problemów, ale mam trochę wrażenie, że są problemy z komunikacją. Co zmiana to inna wersja. Trochę się stresowała. To jest jeszcze do dopracowania, ale wiadomo, wszyscy jesteśmy tylko ludźmi. Ogólnie mogę pochwalić oddział

– mówi Dorota Smoleń, mama Michała, który urodził się w 35 tygodniu ciąży.

W rankingu "Wprost" bardzo wysoko oceniono również pracę elbląskiego oddziału w zakresie leczenia zmian w piersiach oraz w leczeniu wypadania żeńskich narządów płciowych i nietrzymania moczu. Elbląski oddział zajął 3 miejsce.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 6

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ allllllll
  Środa, 24.05

  Brawo,gratulacje pani Hiacynto.Tez uważam ze jest dobrym lekarzem.Szkoda ze nie przyjmuje na NFZ.

 2. 2
  +2
  ~ noman
  Środa, 24.05

  nie żadna Hiacynta, tylko HANICENTA...

 3. 3
  +2
  ~ ptaszyna
  Środa, 24.05

  Hiacynta, ebłam!

 4. 4
  +1
  ~ xb
  Czwartek, 25.05

  wcale nie jest tam tak różowo jakby się wydawało!

 5. 5
  +1
  ~ Adminek
  Czwartek, 25.05

  Bardzo chwale sobie ten szpital mile pielegniarki jak i lekarze szybka decyzja i skuteczna . Rodzilam w 35 tyg i teraz moge sie cieszyc moim dzieckiem w domu poprzez prawidlowe podjecie decyzji. Bardzo dziekuje pani ordynator oddzialu za podjecie decyzji o rozwiazaniu ciazy ktora byla fakt dla mnie koszmarem ale jedyne wyjscie zeby mojemu dziecku nic sie nie stalo :)

 6. 6
  +2
  ~ Babe
  Czwartek, 25.05

  Byłam pod ogromnym wrażeniem podczas mojego krótkiego pobytu na oddziale ginekologicznym. Dziękuję lekarzom i pielegniarkom.

 7. 7
  +2
  ~ mam
  Czwartek, 25.05

  Czemu nie piszecie o przypadkach zaniedbań przy porodzie, o przedmiotowym traktowaniu człowieka? o ciężko chorych dzieciach po niedotlenieniu mózgu, które rodziły się tam? to są prawdziwe fakty! Dla lekarzy poród to moment, a dla rodzica całe życie opiekowania się chorym dzieckiem lub opłakiwania jego śmierci.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3601410388947