Środa, 25.05.2022, Imieniny: Joanna, Zuzanna, Milena
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SŁUŻBA ZDROWIA

Biskup Jezierski nabożeństwem w kaplicy elbląskiego szpitala, uczcił Światowy Dzień Chorych

11.02.2016, 14:50:40 Rozmiar tekstu: A A A
Biskup Jezierski nabożeństwem w kaplicy elbląskiego szpitala, uczcił Światowy Dzień Chorych
Fot.Ryszard Biel

Jan Paweł II ustanowił w 1992 r., że 11 lutego obchodzony będzie Światowy Dzień Chorych. Intencją papieża było objęcie modlitwą wszystkich cierpiących. W Elblągu, w jednym ze szpitali, uczczoną ten dzień nabożeństwem.

Punktualnie o godz. 12.00, Biskup Elbląski, ks. dr Jacek Jezierski, odprawił mszę w kaplicy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblagu. Nabożeństwo odbyło się w intencji pacjentów i ich bliskich.
 

Od kilku lat roczna liczba osób hospitalizowanych w WSZ w Elblągu utrzymuje się na poziomie ponad 42 tysięcy. Drugie tyle pacjentów przyjmują szpitalne poradnie

– mówi Anna Kowalska, rzecznik WSZ.

W minionym roku chorych hospitalizowano w WSZ na 23 oddziałach, a prawie 45 tys. pacjentów zostało przyjętych przez przyszpitalne poradnie zdrowia. - Przeprowadzono prawie 14 tys. zabiegów operacyjnych, w tym 20 procent były to zabiegi onkologiczne – precyzuje Anna Kowalska. - Najwięcej było ich na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej oraz na Urologii.

Zauważalny jest wzrost pacjentów onkologicznych. - Zmienne jest to, jak bardzo w ciągu ostatnich 5 lat wzrosła nam liczba chorych onkologicznie. W minionym roku na Oddział Onkologiczny i Dzienny Oddział Chemioterapii trafiło ponad 9 tys. pacjentów. To aż 21,5 proc. wszystkich hospitalizowanych. Dla porównania w 2010 r. mieliśmy ich  ok. 5,5 tys., czyli 15% wszystkich naszych pacjentów – zauważa Anna Kowalska. - Oprócz tego od lat, niezmiennie, najwięcej pacjentów trafia do nas na dwa oddziały internistyczne, na kardiologię, ginekologię i położnictwo  oraz na urologię.

Jak sytuacja wygląda w Szpitalu Miejskim im. Jana Pawła II?

W 2015 r., w szpitalu, przyjęliśmy ponad 8 tys. 800 osób. Natomiast w przychodniach ponad 17 tys. 100 osób. Najwięcej pacjentów przyjmujemy na oddziale chorób płuc, oddziale chorób zakaźnych oraz w zakładzie opiekuńczo-leczniczym

– mówi Katarzyna Ptasiak, rzeczniczka Szpitala.

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 ) Fot.Ryszard Biel


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Pacjentka
  Piątek, 12.02

  Dziękuję rzeczniczce praw pacjenta szpitala wojewódzkiego za profesjonalną pomoc i pozdrawiam :))

 2. 2
  0
  ~ Psiogłowy
  Poniedziałek, 15.02

  raczej światowy dzień zdzierania z chorych, he,he. hochsztaplerskie gęby o kaprawych oczkach. Nie wierzcie tym buhajom w koloracie.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.86971497535706