Niedziela, 3.12.2023, Imieniny: Franciszek, Hilary, Ksawery
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Co na temat Kamionki sądzą mieszkańcy tej dzielnicy?

16.04.2019, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Co na temat Kamionki sądzą mieszkańcy tej dzielnicy?
fot. Patryk Mamczyński

Każda dzielnica ma swoje dobre i złe strony. W naszym cyklu przedstawimy, jak o swoich dzielnicach wypowiadają się mieszkańcy. Co o nich sądzą? Co mogłoby się zmienić? Z czego są zadowoleni? Przedstawimy, jak wygląda życie w poszczególnych częściach Elbląga.

Kamionka położona jest między Rakowem a Nad Jarem. Na jej terenie znajduje się m.in. Szkoła Podstawowa nr 14, Przedszkole nr 4, ośrodki zdrowia i sklepy wielobranżowe. Zabudowę tej dzielnicy w dużej części stanowią budynki wielorodzinne, wokół których nie brakuje miejsc do zabaw dla dzieci.

Sądzę, że jest to jedna z najcichszych dzielnic Elbląga. Nie można tu narzekać na hałas, spokój i cisza to dobre określenia. Nie brakuje nam też placów zabaw, które położone są tuż przy blokach. Mam też bardzo miłych sąsiadów, blisko bank, sklep, przystanek autobusowy, więc niczego mi nie brakuje

-mówiła Aleksandra Kowalczyk.

Mieszkańcy Kamionki mają dobre połączenie z centrum miasta dzięki autobusom linii: 7, 16, 18, 31. Ponadto w bliskim sąsiedztwie tej dzielnicy znajdują się również przystanki tramwajowe. Mieszkańcy Kamionki cenią sobie spokój i ciszę, jaka panuje na ich dzielnicy. Mimo bliskiego położenia kilku ruchliwych ulic, takich jak: Ogólna, Legionów, Niepodległości.

Mieszka mi się tu bardzo dobrze i nie brakuje mi niczego. Blisko mam wszystko, czego potrzebuje, a poza tym panuje tu cisza i spokój

- mówił Ryszard Pawlukiewicz.

- Niedługo mieszkam na Kamionce, ale mogę powiedzieć, że jest tu cisza, nie brakuje placów zabaw, ławek. Blisko są sklepy, apteka. A sąsiedzi są bardzo mili i pomocni -mówiła pani Marta.

Jak prawie każda dzielnica w Elblągu, Kamionka mimo swoich uroków posiada również wady. Mieszańcy zauważają, że przy osiedlowych śmietnikach wciąż zalegają odpady wielkogabarytowe, które swoje miejsce powinny znaleźć w specjalnie zabudowanych śmietnikach.

Oprócz tego, że wkoło śmietnika ciągle zalegają śmieci i po prostu jest brudno, nie mam nic do zarzucenia. Dzielnica jest spokojna, wszystkie sklepy są pod ręką. Tylko te śmietniki szpecą, choć wiem, że jest to wina głównie ludzi, którzy zamiast poukładać śmieci, uprzątnąć w jedno miejsce, wyrzucają gdzie popadnie. W ten sposób tworzy się bałagan

-mówiła pani Grażyna.

Mieszkańcy Kamionki wskazują również na problem dotyczący odpływu wody. Lokatorzy domów jednorodzinnych przy ul. Konopnickiej skarzą na wodę pochodzącą z opadów deszczu, która wciąż zalega na ich posesjach. Powodem tej sytuacji jest zbyt duży spad, jaki został stworzony, przy posesjach mieszkańców, podczas budowy drogi do ronda Tarnopol.

Spady odpływowe zrobiono w ten sposób, że woda leci na wjazd do garażu. W ulewne dni woda podmywa cały trawnik i wszystkie rośliny na posesji. Często też z tego powodu przed domem i garażem tworzy się błoto

- mówił pan Stanisław.

Niektórzy mieszkańcy wskazują, iż ścieżki rowerowe powinny być od strony ulicy.

Kilka razy wyjeżdżając z podjazdu, prawie bym potrącił rowerzystę, który pędził tuż przed maską mojego auta. Jako kierowcy nie jesteśmy stanie zobaczyć nadjeżdżającego rowerzysty. Uważam, że droga rowerowa powinna być od strony ulicy. Oszczędziłoby to wiele nerwów i byłoby bezpieczniejsze dla wszystkich uczestników ruchu

- mówił Zygmunt Junker.

Czy Kamionka to dzielnica zachęcająca do zamieszkania? Co na ten temat sądzą nasi czytelnicy?
 

Monika Siuciak
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Galeria / Co na temat Kamionki sądzą mieszkańcy tej dzielnicy? ( zdjęć 36 )
Dodano: 2019-04-16 | fot. Patryk Mamczyński
0

Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ Yeti
  Wtorek, 16.04

  SP 14? Kogoś poniosło...

 2. 2
  +9
  ~ Korfanty
  Wtorek, 16.04

  Mieszkałem 4 miesiące na Kamionce - cisza i spokój to prawda, duża polana by psa wyprowadzić - ale ludzie na tej dzielnicy wyjątkowo opornie sprzątają po swoich psach, przez co dzieci rezygnują z opalanek na polanie, a chodniki są brudne od psich odchodów szczególnie to widać gdy jest śnieg i roztopy. Sporo placów zabaw, kolejny minus to kierowcy parkujący na chodnikach czy poboczach wąskich uliczek osiedlowych (legionów bloki) mimo, że kawałek dalej jest wolny spory parking - ale przecież nie po to mam auto by przejść te 50 m.

 3. 3
  +2
  ~ Hanna
  Wtorek, 16.04

  Fajne miejsce do mieszkania, choć jeden taki na całą ulicę potrafi uprzykrzyć życie mieszkańcom kilku bloków...

 4. 4
  +1
  ~ Tomek
  Środa, 17.04

  Chyba SP 15

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2422800064087