Czwartek, 30.11.2023, Imieniny: Justyna, Andrzej, Konstanty
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Co na temat Śródmieścia sądzą mieszkańcy tej dzielnicy?

03.04.2019, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Co na temat Śródmieścia sądzą mieszkańcy tej dzielnicy?
fot. Patryk Mamczyński

Każda dzielnica ma swoje dobre i złe strony. W naszym cyklu przedstawimy, jak o swoich dzielnicach wypowiadają się mieszkańcy. Co o nich sądzą? Co mogłoby się zmienić? Z czego są zadowoleni? Przedstawimy, jak wygląda życie w poszczególnych częściach Elbląga.

Dzielnica ta mieści się w centrum miasta, które podzielone jest na Śródmieście i Nowe Miasto. Znajduję się tam m.in. Szkoła Podstawowa nr 23, Urząd Miasta Elbląg, Zespół Państwowych Szkół Muzycznych.

Naprawdę nam nic nie brakuje. Jest tu spokojnie, cicho, wszędzie blisko, bo przecież jesteśmy w centrum miasta. Wiele zielonych trenów zostało przekształconych w parkingi, ale trochę ich jeszcze nam zostało, więc nie jest źle

- mówiła mieszkanka ul. Słonecznej.

Mieszkańcy tej dzielnicy bardzo sobie chwalą lokalizację i zagospodarowanie terenu wokół bloków. - Na naszej dzielnicy jest naprawdę przyjemnie. Cisza, spokój, mamy wiele ławek, na których można przysiąść i odpocząć. Jak dla mnie idealnie - mówiła Irena Zenke.

Ja jestem bardzo zadowolona z naszej dzielnicy i z bardzo miłych sąsiadów. Nasze osiedle jest zadbane, niczego nam nie brakuje. Chodniki i drogi zrobione są tak, jak być powinny. Nie ma tu hałasu ani pijaków także nie można narzekać

– dodała Jadwiga Gabarska.

Niestety niektórzy mieszkańcy wskazują, że osiedle jest notorycznie zaśmiecane (głównie tereny przyblokowe pokryte trawą lub drobną roślinnością). Problem śmieci leżących przy blokach wpływa na estetykę tej dzielnicy.

Mieszkam tu od wielu lat i jest mi tu bardzo dobrze. Centrum miasta, a jednak cisza i spokój. Nasza spółdzielnia dba o teren wokół bloków. Szkoda tylko, że my mieszkańcy nie zawsze potrafimy zadbać o to, co dzieje się wokół naszych domów. Niektórzy śmiecą i nie sprzątają po psach, a przy zwróceniu uwagi słyszy się wyzwiska i obelgi. Mimo wszystko jest mi tu dobrze

- mówił pan Marian.

W okolicy Śródmieścia znajdują się przedszkola, żłobek i szkoły. Lokatorzy tej dzielnicy zwracają uwagę na fakt bliskiego położenia ośrodka zdrowia i laboratorium medycznego. Mimo sąsiedztwa ruchliwych ulic takich jak: 12 Lutego, Nowowiejskiej i Kosynierów Gdyńskich, dzielnica ta jest cicha i spokojna.

Nie mogę na nic narzekać. Jest tu cisza, spokój. Mamy tu kilka problemów, ale na każdej dzielnicy coś się dzieje. Na przykład jednym z problemów, dla niektórych, jest hałas dobiegający z garaży, z których to lokatorzy rankiem wyjeżdżają. Poza tym przy ul. Słonecznej auta parkują częściowo na chodniku, niszcząc go i utrudniając przy tym swobodne poruszanie się. Inną kwestią jest też nie segregowanie odpadów, ale na to tylko my, jako mieszkańcy mamy wpływ i my powinniśmy tego pilnować

- mówił Andrzej Mateusiak.

Dbałość o wspólne dobro, jakim jest przydomowe podwórko i to, co na nim się znajduje, jest jednym z życzeń mieszkańców każdej dzielnicy.

A co na temat Śródmieścia sądzą nasi czytelnicy?
 

Monika Siuciak
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Galeria - "Co na temat Śródmieścia sądzą mieszkańcy tej dzielnicy? " ( zdjęć 24 )
Dodano: 2019-04-03 | fot. Patryk Mamczyński
0

Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --9
  ~ mieszkanka
  Środa, 03.04

  Najgorsza dzielnica w mieście, dzielnica dla starych ludzi, zero placów zabaw, tylko parkingi wiecznie budują a nikt nie pomyśli o dzieciach. Porażka!!!!!!!!!!

 2. 2
  +3
  ~ Byłem mały, jestem duży
  Środa, 03.04

  Gdy byłem mały, Śrudmieście Elbląga mieściło się w kwadracie ulic 1go Maja- Hetmańska. Przez lata Śródmieście " się przesówa" tam gdzie są ludzie.

 3. 3
  +6
  ~ Mini ORLIK potrzebny
  Środa, 03.04

  W pobliżu jest 7 szkół. To zaniedbane boisko trawiaste w parku Władysława IV , dwukrotnie trafiło do Budżetu Obywatelskiego, celem jego zagospodarowania na tzw.mini-orlik. Niestety, jakiś urzędas w Um stwierdził, że tam....tzn.w parku będzie ....parking . A młodzież nadal bedie wystawać pod Biedronką i w okolicy szkoły, jarać papierosy. Wczoraj przechodził patrol policji i Straży Miejskiej przy szkole od strony ul. Bażyńskiego, zero reacji mundurowych na młodzież palącą różne wynalazki za płotem.

 4. 4
  +6
  ~ Do @mieszkanka
  Środa, 03.04

  Ty wiecnie młoda nie będziesz, też będziesz kiedyś stara.

 5. 5
  --2
  ~ Jaś Fasola
  Środa, 03.04

  A co kogo obchodzi co ja myślę i sądzę?

 6. 6
  --1
  ~ mieszkanka
  Środa, 03.04

  Ale dzieci bedą zawsze, mysle o dzieciach ,gdzie maja sie bawic? na parkingach?????????

 7. 7
  +4
  ~ iza
  Środa, 03.04

  A mi się nie podoba że miasto coś zaczyna robić i nie kończy - wyburzyli stare rudery na rogu ulic Słoneczna Kosynierów - i bardzo dobrze bo od kiedy nie było tam handlu były to noclegownie dla bezdomnych - ale co z terenem po tych ruderach ? zostawili to wszystko w d... mając - ludzie autami jeżdżą po chodniku bo parkują tam swoje samochody - wielokrotnie byłam ponaglana żebym szybciej szła bo nie może wjechać/wyjechać ; kilka razy widziałam jak wyjeżdżając z stamtąd w kierunku Słonecznej dziecko idące chodnikiem byłoby potrącone :( smutne Sprawa była zgłoszona do dróg i mostów - bez odpowiedzi :( Może czekają aż komuś się coś stanie :( Jeśli miałby być tam parking to zróbcie wjazd od kosynierów i postawcie słupki

 8. 8
  0
  ~ B.B.
  Środa, 03.04

  Śródmieście jest atrakcyjnym miejscem do zamieszkania ze względu na to, że wszędzie jest blisko. Jednak warto zwrócić uwagę na ulicę Pilgrima za pawilonami handlowymi, nawierzchnia od wielu lat nadaje się do remontu ( dziura na dziurze). Z ulicy i parkingu korzysta wielu elblążan ( w tym również władze miasta), którzy dojeżdżają do pawilonów handlowo-usługowych. Dodatkowo warto zwrócić uwagę, że teren zielony przed pawilonami jest bardzo atrakcyjny i warto pomyśleć żeby przystosowany go dla osób starszych lub matek z małymi dziećmi. Ale największą bolączką tego terenu jest bród, odnoszę wrażenie, że ekipy sprzatające bywają w tym miejscu bardzo rzadko.

 9. 9
  0
  ~ Mieszkaniec Hetmańskiej
  Czwartek, 04.04

  Cisza, spokój, a mimo tego wszędzie blisko :) cenie sobie tą dzielnicę, sporo parków, placów zabaw, dwa kroki na starówkę. Nic tylko brać dziecko w wózek i spacerować :)

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3619699478149