Sobota, 9.12.2023, Imieniny: Aneta, Leokadia, Wieslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

"Rondo jest nowe, a już wygląda fatalnie". Czytelnik zwraca uwagę na problem przy Łęczyckiej

10.08.2018, 09:00:52 Rozmiar tekstu: A A A
"Rondo jest nowe, a już wygląda fatalnie". Czytelnik zwraca uwagę na problem przy Łęczyckiej
Fot. Ryszard Biel

Wysepek na dojeździe do ronda praktycznie już nie widać, są całkowicie zarośnięte. Mam nadzieję, że na ich posprzątanie nie będziemy czekali tak długo, jak na samo rondo - mówi Czytelnik info.elblag.pl. Mężczyzna zwraca nam uwagę na "zielony" problem w okolicach nowego ronda na skrzyżowaniu ulic: Łęczycka, Rawska i Grottgera. Co na to Miasto?

Wysepki znajdujące się przy dojazdach do ronda są całkowicie zarośnięte. To nowa inwestycja, a już wygląda fatalnie. To wstyd dla miasta. Kiedy to miejsce zostanie doprowadzone do porządku. Mam nadzieję, że nie będziemy czekać na to tak długo, jak na samo rondo

- mówi mężczyzna, który o sprawie powiadomił redakcję info.elblag.pl.

Przypomnijmy. Na zmianę organizacji ruchu na skrzyżowaniu Łęczycka- Rawska- Grottgera elblążanie czekali bardzo długo. W ubiegłych latach, mieszkańcy, a także elbląski radny, wielokrotnie zwracali uwagę na to, że jest to jedno z niebezpieczniejszych miejsc, że dochodzi tu do wielu kolizji i wypadków. Rozwiązaniem problemu miała być budowa ronda. Ratusz długo zasłaniał się brakiem pieniędzy na ten cel, te jednak znalazły się w tym roku. Prace ruszyły w maju, a pod koniec czerwca kierowcy mogli już korzystać z nowego ronda.

Inwestycja kosztowało ok. 100 tys. zł. Zakres robót obejmował: zawężenie wlotów na skrzyżowaniu do jednego pasa ruchu, zmianę lokalizacji istniejących przejść dla pieszych w obrębie skrzyżowania z pełnym oznakowaniem pionowym i poziomym, likwidację części wysepek z wykonaniem w ich miejscu nawierzchni bitumicznej oraz wykonanie nowych nawierzchni chodnikowych w obrębie skrzyżowania i zmianę organizacji ruchu na skrzyżowaniu na ruch okrężny.

Teraz, na co zwraca uwagę nasz Czytelnik, konieczna jest również pielęgnacja roślinności na wysepkach. Czy miasto planuje zająć się tym problemem? Zapytaliśmy o to przedstawiciela ratusza.

W przyszłym tygodniu pracownicy Zarządu Zieleni Miejskiej w Elblągu wchodzą na ten teren. "Wysepki" zostaną wypielone, założone tam zostaną nowe trwaniki

- zapowiada Łukasz Mierzejewski z biura prezydenta miasta Elbląga.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 14

%85.7 %14.3


Galeria / Rondo Łęczycka ( zdjęć 12 )
Dodano: 2018-08-10 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +12
  ~ Zauważmy
  Piątek, 10.08

  Czy ktoś naprawdę w rym mieście wykonuje swoje obowiązki. Czy trzeba wszystko palcem pokazywać jak te rondo. W Elblągu stoją drzewa które nie miały liści i co zieleń miejska czeka aż samo się przewróci.natychmiast nie za tydzień weźmiecie się za te rondo.

 2. 2
  +9
  ~ Ano
  Piątek, 10.08

  Gdyby ta sytuacja była koło um ratusza to już by tam prace ruszyły. Wstyd.

 3. 3
  +9
  ~ Jan
  Piątek, 10.08

  Jechałem rano - wykoszone. O co chodzi?

 4. 4
  +12
  ~ Charlie
  Piątek, 10.08

  Potwierdzam - wykoszone dziś rano. Przy takiej pogodzie ciężko jest pielęgnować zieleń. "Fatalnie" (jak w tytule) to robić zamieszanie wokół niczego.

 5. 5
  --4
  ~ ZaskoczonyJestem
  Piątek, 10.08

  To mi nie wyglada na rondo osemkowe. Ladnie ktos w chu.ja przywalil:D o co kaman?

 6. 6
  --10
  ~ chudy :-)
  Piątek, 10.08

  Moim zdaniem jest w Elblągu jest o wiele ładniejszych rond bo te przy łęczyckiej robione było nadop... ol.

 7. 7
  +12
  ~ Dziadekosiemdziesięciolatek.
  Piątek, 10.08

  Zamiast narzekać dzisiaj rano obkosiłem ten odcinek, a jutro będę sprzątał rondo na Agrykola i Kościuszki. Usunę najpierw flagi, bo to profanacja i znicze, bo rondo to nie cmentarz.

 8. 8
  +4
  ~ zx
  Piątek, 10.08

  Dla mnie nie pojęte. Od Łęczyckiej, zwężono jezdnie i jest jeden wjazd na rondo i zjazd. Od Grottgera, poszerzono dobudowując prawoskręt, podobnie z Rawskiej. A przecież z drugiej strony ronda były gotowe pasy do jazdy na wprost, i skrętu. To mi pachnie Prokuratorem.

 9. 9
  --1
  ~ obywatel
  Sobota, 11.08

  Wieczni malkontenci żyjący z zasiłków

 10. 10
  +1
  ~ Kondek
  Sobota, 11.08

  Prawdopodobnie przedstawiciel Ratusza nie pofatygował się by ocenić po zakończeniu budowy Ronda jak ono wygląda i jego wysepki ??? Na dzień dzisiejszy należało by położyć dywan z trawy i na bieżąco jego kosić.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3641049861908