Wtorek, 16.07.2019, Imieniny: Henryk, Wlodzimierz, Brunon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Zakaz handlu w niedzielę jeszcze nie obowiązuje, ale „Społem” zamyka sklepy

11.11.2017, 15:00:21 Rozmiar tekstu: A A A
 Zakaz handlu w niedzielę jeszcze nie obowiązuje, ale „Społem” zamyka sklepy
fot. PSS Społem
Mimo, że ustawowy zakaz handlu w niedzielę jeszcze nie obowiązuje, sieć sklepów „Społem” zamyka swoje placówki handlowe w każdą niedzielę. Sieć wydała w tej sprawie specjalny komunikat.
 
O tej sytuacji informuje nas jedna z Czytelniczek, która mówi, że w niedzielę w sklepie sieci „Społem” nie można już zrobić zakupów.
 
- Byłam zaskoczona, ponieważ zawsze w niedzielę robiłam zakupy w tym sklepie przy ul. Słonecznej. Teraz sklep jest zamknięty a na drzwiach wisi kartka, że sklep będzie nieczynny w niedzielę do odwołania – pisze kobieta. – Na szczęście otwarte są jeszcze „Żabki”.
 
Sieć sklepów „Społem” wydała komunikat w tej sprawie: „Społem PSS w Elblągu informuje, że od niedzieli 05.11.2017 r. zmieniają się godziny otwarcia sklepów. W niedziele placówki handlowe Społem są zamknięte do odwołania. Zapraszamy na zakupy od poniedziałku do soboty”.
 
Wygląda na to, że „Społem” wyprzedziło znacznie rządowe prace legislacyjne nad ustawowym zakazem handlu w niedziele. Te bowiem utknęły w martwym punkcie i wiele wskazuje na to, że z pewnością nie będą obowiązywały od 1 stycznia 2018 r. 
 
AS

Oceń tekst:

Ocen: 8

%25.0 %75.0


Komentarze do artykułu (18)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +23
  ~ Ależ
  Sobota, 11.11

  Społem, społem i zaspolem do pracy. Takim podejściem klienci was omijać będą, a także ceny produktów u was to chyba przesada. Pazernosc was zgubi.

 2. 2
  +15
  ~ Klient
  Sobota, 11.11

  A zamknijcie się na zawsze, bez żalu.

 3. 3
  +10
  ~ I dobrze
  Sobota, 11.11

  Jest cały tydzień niwnakzwna robienie zakupów. A zapominający najlepiej przychodzą tuż przed zamknięciem i wtedy mondeale bo " klient aż pan". Tylko,że klienta też prawo obowiązuje. Ciemnota elbląska nie czyta regulaminów min.na parkingach w centrach handlowych,ogłoszeń,że zamknięte a potem awantury,że on przyszedł na zakupy czy do kina i dla niego wszystko musi być otwarte bo on" klient", psia mać. Zakupów w Vabanku też nie zrobimy w niedziele i ok.

 4. 4
  +16
  ~ Aaan
  Sobota, 11.11

  O ile reszta pójdzie tym śladem to ok. Ż drugiej strony jest to tak nieciekawa sieć że żalu nie będzie.

 5. 5
  --3
  ~ Robot
  Sobota, 11.11

  Ile wy żrecie, że nawet w na Niedzielę musicie za chlebem latać ? A może to wasz chłop was po Harnasia pędzi ?

 6. 6
  +11
  ~ A
  Sobota, 11.11

  A moze redaktorek dowie sie dokladnie czemu tak jest? moze ciecie kosztow? a moze inne przyczyny chetnie poznamy przyczyny czy moze jak zwykle w info sensacja dla sensacji. A jaki dalszy los po wypadku w sp19 czyjuz to redakcje nie interesuje moze to tez tylko chwilowa sensacja. Rzetelnosc dziennikarska.

 7. 7
  +10
  ~ Starówka
  Sobota, 11.11

  A przy ulicy Kowalskiej od stycznia likwidują sklep.

 8. 8
  +14
  ~ jan-49
  Sobota, 11.11

  pss spolem to juz trup ile ma teraz sklepow? kiedys tak mogli rzadzic a teraz nawet nikt nie zauwazy

 9. 9
  +13
  ~ Popatrzmy
  Sobota, 11.11

  Społem sklepy upadają ale biur przybywa i zwiększa się liczebność osób w tych biurach. Biurowiec musi chyba być dobudowany o piętra.

 10. 10
  +11
  ~ Logika
  Sobota, 11.11

  Samochody z olsztyna przyworza towary zamiast społem z pobliskich miejscowości sprowadzać. Ceny wtedy idą w górę bo transport kosztuje. Gnac Olsztyniakow, mają swoje Mazury to niech z nimi robią interesy. Elbląg to Pomorze.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.