Poniedziałek, 26.02.2024, Imieniny: Bogumil, Aleksandra, Miroslawa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Po tych zmianach kierowcy gubią się i jeżdżą na pamięć! Nowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu Dąbka - Pionierska

30.08.2017, 12:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Po tych zmianach kierowcy gubią się i jeżdżą na pamięć! Nowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu Dąbka - Pionierska
Fot. Ryszard Biel

Z naszą redakcją skontaktował się Czytelnik, który zwrócił uwagę na nowe oznakowanie skrzyżowania ulicy Płk. Dąbka z Pionierską. Po ułożeniu nowej nawierzchni asfaltowej i przesunięciu zatoki autobusowej za skrzyżowanie, w miejscu tym wprowadzono nową organizację ruchu i wymalowano na jezdni zmienione oznakowanie poziome. Jak to zazwyczaj bywa większość kierowców nie zwraca uwagi na zmiany i porusza się na pamięć. To przyczynia się do powstawania groźnych sytuacji na drodze.

Na ul. Płk. Dąbka dobiega końca inwestycja związana z poprawą bezpieczeństwa ruchu drogowego i przebudową ul. Płk. Dąbka na odcinku od al. Piłsudskiego do ul. Królewieckiej. Warte prawie 2 mln zł zadanie obejmowało wymianę i wzmocnienie konstrukcji nawierzchni jezdni na pozostałych, brakujących odcinkach ul. Płk. Dąbka, przebudowę ulicy w obszarze zjazdu do nowego budynku sądu, przebudowę ulicy w obszarze skrzyżowania ul. Płk. Dąbka z ul. Cichą i ul. Brzozową oraz w obszarze skrzyżowania ul. Płk. Dąbka z ul. Pionierską.

W ramach robót oprócz ułożenia nowej nawierzchni asfaltowej, na obu wspomnianych skrzyżowaniach zainstalowano też nowoczesną sygnalizację świetlną. Na tym u zbiegu ul. Dąbka z Pionierską, dodatkowo przesunięto za skrzyżowanie zatokę autobusową (po stronie zachodniej). Po wykonaniu tych prac, w ostatnich dniach na skrzyżowaniu ustawiono nowe znaki pionowe i namalowano poziome, wprowadzając tym samym nową organizację ruchu. Ze zmianą spotkają się zarówno ci jadący w stronę centrum, jak i ci kierujący się w przeciwnym kierunku czyli w stronę osiedla Zawada. Na skrzyżowaniu wytyczono dodatkowy pas do skrętu w lewo, a co za tym idzie przeformatowano pozostałe pasy zmieniając nieco ich położenie.

Do tej pory jadąc lewym pasem, kierowcy mogli zarówno skręcić w lewo z Dąbka w Pionierską, jak i pojechać na wprost. Środkowy pas umożliwiał jazdę wyłącznie na wprost, natomiast prawy pozwalał skręcić w prawo. Po zmianach, z lewego pasa skręcimy tylko w lewo, środkowym pojedziemy na wprost, a prawym możemy jechać zarówno prosto jak i skręcić w prawo. 

Do naszej redakcji zadzwonił Czytelnik, który zwrócił uwagę, że większość kierowców nie przestrzega nowego oznakowania i jeździ w tym miejscu na pamięć. Aby prawidłowo przejechać na wprost skrzyżowanie, kierowcy trzymając się swojego pasa, muszą pokonać je niewielkim łukiem. Jak wynika z naszych obserwacji, większość kierujących nie patrzy jednak na znaki i najczęściej przecina jezdnię, co przyczynia się do groźnych sytuacji kolizyjnych i wymuszeń pierwszeństwa. Elbląscy policjanci apelują więc do kierowców o zwrócenie uwagi na nowe oznakowanie skrzyżowania oraz rozważniejszą jazdę. 

- Najważniejsze, aby właśnie nie jeździć „na pamięć” -€“ mówi podkom. Tomasz Krawcewicz, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. -€“ Zmiany w organizacji ruchu były, są i będą. Zasady ruchu drogowego i przebudowy są po to by było bezpieczniej oraz po to, by udrożnić odcinki dróg i skrzyżowania. Tak uczyniono i w tym miejscu.

Przypominamy więc, aby jeździć wyznaczonym pasem ruchu oraz, aby bezpośrednio na skrzyżowaniu nie zmieniać pasa ruchu, którym jedziemy. Zabraniają bowiem tego przepisy.


Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 20

%100.0 %0.0


Galeria / Zmiany w organizacji ruch Płk.Dabka - Pionierska ( zdjęć 16 )
Dodano: 2017-08-30 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (39)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +12
  ~ kierowca
  Środa, 30.08

  Sam wczoraj miałem nie miłą sytuację, brakowało kilku centymetrów, żeby inny kierowca jadący na pamięć przy stacji BP uderzył mi bok auta... Gimby

 2. 2
  +7
  ~ co za młoty
  Środa, 30.08

  Ci ludzie to parówy niemiłosierne, na nic nie patrzą

 3. 3
  +8
  ~ Inna sprawa
  Środa, 30.08

  Wyremontowana fontanna przed katedrą znowu w remoncie. Bubel wykonawczy i tyle.

 4. 4
  +36
  ~ Tucznik
  Środa, 30.08

  Może należałoby najpierw skutecznie usunąć stare pasy z jezdni albo chociaż nowe namalować na jakiś czas na żółto albo postawić znak o zmianie organizacji ruchu? Sam tam jeżdżę i stare i nowe pasy są tak samo widoczne, więc ciężko zorientować się, które obowiązują. Jak zwykle ktoś zrobił robotę nie używając mózgu i tereaz czepiają się kierowców.

 5. 5
  +35
  ~ jjj
  Środa, 30.08

  takie kretynskie rozwiazania drogowe tylko w Elblagu!!!!

 6. 6
  +30
  ~ jan
  Środa, 30.08

  ustawic tymczasowo pacholki zeby kierowcy przyzwyczaili sie do nowej organizacji ruchu!!! NATYCHMIAST zetrzec stara farbe z jezdni

 7. 7
  +31
  ~ do tych co to wymyślili
  Środa, 30.08

  Co za matoły to wymyśliły!!!!!!!!!!!!!!!!

 8. 8
  +26
  ~ de.....le
  Środa, 30.08

  Ten czyj to pomysł powinien być zwolniony lub powinno mu się zabrać uprawnienia

 9. 9
  +24
  ~ kierowca
  Środa, 30.08

  I co na to pan wróblewski???? Amatorszczyzna nie prawda panie prezydencie!!!!!!!!!!!!!!!

 10. 10
  +10
  ~ Kierowca
  Środa, 30.08

  Co oni zrobili przeciesz nie da się jedzic jak juz robili mogli zrobić to normalnie a nie namazgali jak dzieciaki kreda. Droga była dobra zerwali położyli odnowa ale żeby chodniki zrobić nowe to. Nie ma komu człowiek idzie i się zabija a co mówiąc jechać rowerem skndal wstyd na całego estydze się tego miasta

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.96964192390442