Wtorek, 11.08.2020, Imieniny: Luiza, Zuzanna, Wlodzimierz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Elblążanin oskarża Prezydenta o picie piwa w pracy. Wróblewski: Rozważam podjęcie stosownych kroków prawnych

02.07.2015, 07:00:12 Rozmiar tekstu: A A A
Elblążanin oskarża Prezydenta o picie piwa w pracy. Wróblewski: Rozważam podjęcie stosownych kroków prawnych

Otrzymaliśmy informację o przesłaniu do olsztyńskiej Prokuratury zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa przez Prezydenta Elbląga. Mieszkaniec naszego miasta odniósł się do sytuacji, jaka miała miejsce podczas Dni Elbląga. Oczekujący na  koncert Mroza, zgromadzeni przed sceną mieszkańcy, na wielkim ekranie oglądali jak Witold Wróblewski kosztuje nowej marki piwo elbląskiego Browaru, głównego sponsora imprezy. Sylwester Nadolski stwierdził, że był to czyn karalny. To nie jest jednak jedyna osoba, do  zachowania której autor pisma ma zastrzeżenia.

Sekretarzowi Miasta, Arturowi Zielińskiemu oraz "Rzecznikowi Medialnemu UM Elbląg", Łukaszowi Mierzejewskiemu, zarzucił poniżanie, a od Jerzego Wilka, Przewodniczącego Rady Miasta, żąda pieniędzy.  - Dodatkowo powiadamiam o wniesieniu oskarżenia przeciwko byłemu Prezydentowi, obecnemu Przewodniczącemu Jerzemu Wilkowi i żądam Publicznych Przeprosin oraz odszkodowania w wysokości 3 obecnych pensji p. Jerzego Wilka na DOM DZIECKA w Elblągu - czytamy w  piśmie.

Elblążanin nie podał jednak przykładów domniemanego „poniżania” oraz powodów, dla których miałby być przepraszany. Z pisma wynika, że Sylwester Nadolski  chciał zorganizować Festyn Charytatywny. Odnajdywał w tym szansę pokazania swoich umiejętności, które pomogą mu w prowadzeniu zakładanej Fundacji. Za brak powodzenia obwinia Urząd Miasta. Żąda za to zadośćuczynienia w kwocie 500 tys. zł.

Skontaktowaliśmy się z Prokuraturą w Olsztynie. - Potwierdzam, że takie zgłoszenie do nas wpłynęło. Zostało zarejestrowane 30 czerwca - przyznaje Zbigniew Czerwiński, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowy w Olsztynie

Zawiadomienie zostało źle zaadresowane co wydłuży czas jego rozpatrzenia. - Prokurator, który to dostanie, odeśle to do Elbląga, ponieważ zdarzenie miało mieć rzekomo miejsce w Elblągu i zgodnie z właściwością miejscową to Elbląg powinien taką okoliczność rozpatrywać. Właściwe jest miejsce popełnienia przestępstwa i dlatego zostanie skierowane to do Elbląga

-zaznacza  Zbigniew Czerwiński.

 

Z jakiego paragrafu może zostać rozpatrywany zarzut postawiony przez elblążanina?

Mogę przypuszczać, że pewnie Prokuratura w Elblągu rozpatrzy  paragraf 231 Kodeksu Karnego - przekroczenie uprawnień czy też niedopełnienie obowiązków. Spożywanie alkoholu w miejscu publicznym to jest raczej wykroczenie. Jednak to już  zależy od oceny prokuratora. Pewnie w ramach postępowania sprawdzającego zażąda dokumentacji z tego festynu, zabezpieczy materiał i oceni

- poinformował Zbigniew Czerwiński.

Skontaktowaliśmy się z rzeczniczką prasową Prezydenta, z prośbą o komentarz. Prezydent Witold Wróblewski następująco skomentował zaistniałą sytuację:

      „Ze zdziwieniem przyjąłem informację o złożonym na mnie doniesieniu do Prokuratury. Zawarte  w nim zarzuty nie mają bowiem nic wspólnego z prawdą. Podczas Dni Elbląga, których jak wielokrotnie informowaliśmy sponsorem strategicznym był elbląski browar, brałem udział w uroczystej promocji nowej marki elbląskiego piwa, podczas której Dyrektor elbląskiego browaru dokonał symbolicznego odszpuntowania  pierwszej beczki. Odbywało się to zresztą w specjalnie wydzielonej strefie, zgodnie z wymogami ustawy o organizacji imprez masowych, która zezwala na sprzedaż i podawanie niskoprocentowych napojów alkoholowych w takich miejscach.  Nie ma tu więc mowy o popełnieniu jakiegokolwiek przestępstwa, czy profanacji Urzędu, który sprawuję.

Nie sposób zgodzić się również z pozostałymi zarzutami związanymi z rzekomym moim działaniem na szkodę miasta i mieszkańców. Pan Sylwester Nadolski   kilka miesięcy temu złożył wniosek o patronat honorowy nad organizowanym przez siebie festynem, niestety musiałem odmówić, gdyż nie byłem w stanie spełnić żądań organizatora. Nieobjęcie patronatem planowanej imprezy nie było jednak jednoznaczne z zakazem jej organizacji, o czym Pan Nadolski był wielokrotnie informowany.  Nadmienię tylko, że z uwagi na zachowania, które przejawia ten Pan w bezpośrednich kontaktach z urzędnikami trudno nawiązać z nim konstruktywną rozmowę, nie mówiąc już o nawiązaniu konkretnej współpracy.

Pragnę również podkreślić, że w związku ze zniesławieniem, pomówieniem oraz podważeniem autorytetu  sprawowanego Urzędu Prezydenta, którego dopuścił się Pan Sylwester Nadolski w swoim piśmie, rozważam podjęcie stosownych kroków prawnych.

Witold Wróblewski   Prezydent Elbląga”.

Poniżej przedstawiamy treść całego zgłoszenia przesłanego do nas przez  Sylwestra Nadolskiego.

"Zgłoszenie Popełnienia Przestępstwa                      Elbląg 29.06.2015

         Fundacja Artystyczna Akademia Marzeń DJ Poety Facebook, Firma SLY SN Project&Service Reprezentowane przez Przedsiębiorcę i Prezentera Muzycznego DJ Poetę Sylwestra Nadolskiego powiadamia Prokuraturę Rejonową w Olsztynie oraz Wicewojewodę województwa Warm - Mazur o popełnieniu Przestępstwa przez Urzędnika Państwowego, Prezydenta Miasta Elbląg P. Witolda Wróblewskiego. P. Witold Wróblewski reprezentujący stanowisko Publiczne Prezydenta Miasta Elbląga publicznie na Festynie Dni Elbląga którego był Organizatorem promował Alkohol na oczach Nieletnich, Rodzin z dziećmi, oraz dopuścił się czynu karalnego Pijąc Alkohol marki Specjal w godzinach Reprezentowania  Stanowiska Urzędnika Państwowego jako Prezydent Miasta Elbląga.

Powiadamiam także że P. Prezydent (Alkoholik) Zniszczył swoim brakiem zainteresowania i odrzucaniem  wniosków mieszkańców Rozwój Miasta Elbląga. Festyn Charytatywny Dziecięcy Świat Marzeń zorganizowany przez nie mogącego znaleść Pracy w Elblągu po przyjeździe z Holandi Sylwestra Nadolskiego (obecnego Przedsiębiorcę i założyciela Fundacji Artystycznej Akademia Marzeń DJ Poety Facebook , która jest na Etapie Formalności Prawnych i uzyskania nr. KRS) miał pokazać Umiejętności Organizacyjne i Wypromować Sylwestra Nadolskiego oraz pomóc w założeniu Działalności Gospodarczej i Promowaniu Miasta Elbląg.

Celem Zorganizowania Festynu Charytatywnego było Zebranie Firm, Instytucji, Szkół z Elbląga i Okolic oraz Promowanie Talentów Młodzieży i Dzieci na Scenie Pl. Jagielończyka. Każdy z biorących udział  Sponsor Partnerów i Instytucji, oraz Szkół Ofiarował: karnety na swoje usługi, karuzelę, gitarę, salę na próby, telebim, banery, wyroby cukiernicze, wyroby jubilerskie, catering, fryzjerstwo... (pełna dokumentacja zostanie dołączona do wglądu Prokuratora oraz Wicewojewody) łącznie udział wzięły ponad 63 elbląskie Firmy i Instytucje. Poszkodowany Sylwester Nadolski (oraz Ofiarodawcy) występuje o Odszkodowanie w kwocie 500 000 do UM Elbląg za:  Rozpad Zespołu Bald Duck I Przyjaciele (pierwszy Zespół Fundacji Akademia Marzeń DJ Poety i Firmy Sly SN Project&Service) poniżanie przez Sekretarza, oraz Rzecznika Medialnego UM Elbląg, Wycofanie Patronatu medialnego Radia Eska, TV Elbląskiej, Dziennika Elbląskiego, Plakatów firmy Akcent, wycofanie udziału w Akcji Charytatywnej Hotelu Żuławy, oraz Podważenie Wiarygodności nazwiska i osoby Sylwestra Nadolskiego w stosunku do biorących udział Ofiarodawców i Partnerów (straty poniesione przez Partnerów są nie do odzyskania)

Dodatkowo powiadamiam o wniesieniu oskarżenia przeciwko byłemu Prezydentowi obecnemu Przewodniczącemu Jerzemu Wilkowi i żądam Publicznych Przeprosin oraz odszkodowania w wysokości 3 obecnych pensji p. Jerzego Wilka na DOM DZIECKA w Elblągu.

Prezenter Muzyczny

DJ Poeta Prezes Fundacji Akademia Marzeń DJ Poety Facebook

Sylwester Nadolski" 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 54

%88.9 %11.1


Komentarze do artykułu (63)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +46
  ~ SNAKE
  Czwartek, 02.07

  jak widać oszołomów nie brakuje ;)

 2. 2
  +46
  ~ zibi
  Czwartek, 02.07

  pan Sylwester to chyba za długo w tej Holandii siedział, odlot ma z władzuchną chyba rozmawiać nie potrafi, za bardzo artystyczny... według jego wizji ,to wychodzi na to , że pól Elbląga promowało alkohol na dniach Elbląga

 3. 3
  +33
  ~ pil
  Czwartek, 02.07

  haha następny Pan L.....

 4. 4
  +34
  ~ załamany
  Czwartek, 02.07

  Przecież to jakiś kretyn. Nawet porządnie zdania nie umie sklecić a donosy pisze do prokuratury. Już wiem czemu Duda wygrał...

 5. 5
  +44
  ~ Derpechol
  Czwartek, 02.07

  Panie Nadolski, proponuję podjąć specjalistyczne leczenie i zamiast "Potęgi podświadomości" zaopatrzyć się w jakiś słownik języka polskiego...

 6. 6
  +44
  ~ izka
  Czwartek, 02.07

  byłam na dniach Elbląga i byłam także świadkiem jak Pan Prezydent Wróblewski był przy otwarciu beczki z nowym gatunkiem piwa Specjal. Uważam to za oczywiste ze jako pierwszemu dali właśnie Panu Prezydentowi posmakować ich nowość. Dziwi mnie fakt jak człowiek który prowadzi fundacje dla dzieci (jak wynika z tekstu ) może pisać w żalu czy złości takie brednie.Tyle złości nienawiści płynie w jego krwi - nie mogę uwierzyć w tą fundacje !!!

 7. 7
  +42
  ~ Fundatorka
  Czwartek, 02.07

  Pan Nadolski swoją nieporadność w zakładaniu fundacji chce zrzucić na władzę??? To jakaś paranoja. Zakładałam fundację osobiście i żaden Urzędnik Państwowy mi w tym ani nie pomagał ani nie przeszkadzał. Panie Nadolski proponuję znaleźć dobrego psychologa, a nie adwokata.

 8. 8
  +82
  ~ kugf
  Czwartek, 02.07

  hehe wilki i wróble (balerony) mysla ze sa ponad wszystko w miescie

 9. 9
  +34
  ~ jan-49
  Czwartek, 02.07

  kolejny nawiedzony idiota który myśli co tutaj zrobić żeby się nie narobić a dobrze zarobić i wyludzic pieniądze na jakas tam fundacje powrocil z Holandii a co tam było tak zle?czy tez mieli dosyć już cwaniaka i musial wiac do polski a teraz będzie wszystkich oskarzal i zadal odszkodowan dobry sposób na zycie

 10. 10
  +17
  ~ cieciorka
  Czwartek, 02.07

  To jest kolejne kuriozum! Czy mam rozumieć, że to efekty i wielki sukces referendum w 2013 roku gdzie do dziś metody wieczne jak Lenin są kopiowane przez kolejnych obywatelskich działaczy społecznych...? Na miłość boską skąd ta cyfra "...występuje o Odszkodowanie w kwocie 500 000..." dlaczego od razu nie żądać 1 miliona przynajmniej okrągła cyfra? Inna sprawa, że widzę z tyłu wielu doradców w tym marketingowym zabiegu...Mam nadzieję, że tu jeszcze może pomóc dobry lekarz nie sad, prokuratura czy policja.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.