Środa, 19.02.2020, Imieniny: Arnold, Konrad, Marceli
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Czy na elbląskim osiedlu Zatorze rzeczywiście grasuje pedofil?

24.02.2015, 12:00:24 Rozmiar tekstu: A A A
Czy na elbląskim osiedlu Zatorze rzeczywiście grasuje pedofil?

W ostatnim czasie sieć obiegła informacja o pedofilu z Zatorza. Wiadomo, jak to jest na profilach społecznościowych, takie informacje rozchodzą się w tempie błyskawicznym. Większość mieszkańców połączyła fakty ze sobą i wywnioskowała, że chodzi o Elbląg. Jednak tak nie jest. 

 
Nasza redakcja w zeszłym tygodniu również była informowana o tym fakcie. Jednak zanim roześlemy coś do wszystkich znajomych czy napiszemy artykuł należy sprawdzić wszelkie informacje u policji, dzielnicowych czy też dyrekcji szkoły. 
 
Informacja, która obiegła internet w tempie błyskawicznym zawierała szereg informacji. Pedofil, kręcący się po Zatorzu, poruszający się samochodem koloru prawdopodobnie zielonego, kręcił się koło szkoły podstawowej nr 13 i zaczepiał dziewczynki z klas 4-6. Ponadto z tej informacji dowiadujemy się, że mężczyzna pytał dzieci o drogę, chciał aby z nim wsiadły do auta i pokazały, gdzie znajduje się dany punkt. W wiadomości także czytamy, że informacja jest potwierdzona, szkoła zgłosiła sprawę na policję, w związku z tym w okolicy szkoły miały się pojawić dodatkowe patrole policyjne oraz straży miejskiej. 
 
Zanim postanowiliśmy napisać o tym fakcie artykuł postanowiliśmy sprawdzić wszelkie informacje, aby nie mieć wątpliwości. W związku z tym skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Komendą Miejską Policji w Elblągu. 
 
Nie wpłynęło do nas żadne zawiadomienie w tej sprawie. Dzielnicowi osiedla również nie dostali takiej informacji. Ponadto skontaktowali się ze szkołą podstawową nr 14 w Elblągu, ponieważ SP 13 nie ma w naszym mieście. Dyrekcja nie potwierdziła tych informacji
 
- poinformował nas Krzysztof Nowacki, oficer prasowy policji w Elblągu
 
Postanowiliśmy jednak pójść dalej śladem informacji oraz udostępnień na profilu społecznościowym Facebook. Dotarliśmy do ciekawych faktów. Mianowicie okazuje się, że sprawa wcale nie dotyczy Elbląga, a Olsztyna, ale też nie do końca w taki sposób, jak przekazuje informacja z portalu społecznościowego. 
 
Na olsztyńskim osiedlu Zatorze nie kręci się pedofil, szkoła w Olsztynie również nie zgłosiła informacji na policję, o którą Pani pyta. Informację otrzymaliśmy od jednego z rodzica. Obecnie prowadzimy czynności dotyczące zgłoszeń obnażania się przez nieustalonego mężczyznę, który porusza się zielonym pojazdem w pobliżu miejsc grupowania się dzieci na terenie powiatu olsztyńskiego.  W zgłoszeniach wymieniane były różne marki pojazdów, których cechą wspólną był zielony kolor. Na chwilę obecną trwają czynności w kierunku ustalenia marki pojazdu, jego właściciela oraz osoby kierującej pojazdem
 
– informuje nas asp. Krzysztof Bisior, z Wydziału Prewencji KMP w Olsztynie.
 
Warto zastanowić się czasem, zanim udostępnimy coś na profilu społecznościowym. Jak pokazuje wyżej opisana historia, informacje rozchodzą się w tempie błyskawicznym, a zbieżność nazw osiedli spowodowała, iż większość elblążan uznała, że chodzi o nasze miasto. 
Ines Kuraś

Oceń tekst:

Ocen: 38

%86.8 %13.2


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +12
  ~ xwwwww
  Wtorek, 24.02

  ci z fejsbuka to w większości oszołomy

 2. 2
  +10
  ~ obi wan
  Wtorek, 24.02

  Nie ma szkoły nr 13 na Zatorzu i to powinno od razu zakończyć sprawę

 3. 3
  +13
  ~ BEZ ŚCIEM proszę
  Wtorek, 24.02

  Informacje upublicznił serwis elbląg(tu dwucyfrowa liczba), opatrując ja wstępem, że jest to sygnał od czytelnika. Bez sprawdzenia u źródeł czyli w KM Policji w Elblągu lub dyrekcji szkoły nr 14, bezkrytycznie, na zasadzie "jedna pani powiedziała...", niczym z kolejki u fryzjera. Serwis ów ma ambicje byc dobrze poinformowanym w sprawach na poziomie tabloidu. Jednak nie pierwszy to raz, gdy jego wydawca radośnie wypuszcza w świat niesprawdzone lub zmyślone informacje. A wystarczyłoby prześledzic olsztyńskie wiadomości z GO, TVP Olsztyn czy Radia Olsztyn aby nie siac paniki w Elblągu. Bo nie jest to dziennikarstwo pisane lotnym piórkiem ale tępym dłutem. No i nie jest to dziennikarstwo.

 4. 4
  +1
  ~ abc
  Wtorek, 24.02

  To prawie jak tzw. odruch Pawłowa. Psy można przyzwyczaić do tego, że zawsze przed podaniem im karmy zadzwonimy dzwoneczkiem. Później wystarczy zadzwonić dzwoneczkiem nawet bez podania karmy i już psy się ślinią. Podobnie jest z plotkami u ludzi. Wystarczy anonimowo rzucić jakąś plotkę i już ludzie oczekują sensacji. Nawet opowiadając o tym pedofilu, nie wiadomo czy ludzie się tym martwią czy bardziej nawet ekscytują, że coś się dzieje, mimo że to bzdura. Jeśli nie wiemy konkretnie kto jest (z nazwiska) źródłem informacji i czy mamy zaufanie do tej osoby, że zwykle mówi prawdę, to nie traktujmy tego poważnie.

 5. 5
  +5
  ~ obserwator
  Wtorek, 24.02

  Myślałem ,że Info elbląg ma swój rozum i nie zajmuje się powtarzaniem plotek wymyślonych przez obłąkanego " dziennikarza " z tamtego portalu z dwucyfrową liczbą . Żeby być dziennikarzem trzeba mieć do tego kwalifikację i wykształcenie , a wspomniany powyżej samozwaniec nie spełnia ani jednego z tych warunków .

 6. 6
  +4
  ~ BEZ ŚCIEM proszę
  Wtorek, 24.02

  Z OSTATNIEJ CHWILI; KM Policji w Olsztynie podała, że zatrzymano 28 letniego mieszkańca Kętrzyna, który obnażał się przed uczniami szkoły podstawowej nr 13 na ul. Puszkina na olsztyńskim Zatorzu i innymi. (za internetowym serwisem Olsztyn com.pl, 24.02, godz. 18.00).

 7. 7
  +5
  ~ prawda
  Wtorek, 24.02

  A to dziwne, ze 24 się pomuylił. Przeciez jego wydawca/naczelny do stary kry.......sta z wieloma wyrokami. Nie sprawdzil u kolegów po fachu?

 8. 8
  +4
  ~ marecki
  Wtorek, 24.02

  teraz wiecie jakie prawdy pisze e24.

 9. 9
  +4
  ~ LuckyLuck
  Środa, 25.02

  Czyli śmierdzący Elbląg24 wypisuje bzdury!

 10. 10
  +3
  ~ jjj
  Środa, 25.02

  tak jest jak sie kret..yni dorwa do internetu

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.