Sobota, 6.06.2020, Imieniny: Dominika, Laura, Norbert
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Jeden wielki bałagan! - mieszkańcy Elbląga komentują organizację zmian w komunikacji miejskiej

02.04.2012, 14:36:49 Rozmiar tekstu: A A A
Jeden wielki bałagan! - mieszkańcy Elbląga komentują organizację zmian w komunikacji miejskiej
Tymczasowy przystanek na skrzyżowaniu ul. Robotniczej i ul. Królewieckiej (fot. Aleksandra Żyła)

Od wczoraj, 1 kwietnia, obowiązuje nowy rozkład jazdy dla komunikacji tramwajowej i autobusowej w Elblągu. Zmiany wprowadzono w związku z przebudową dróg nr 503 i nr 504. Dzisiejszy poranek, 2 kwietnia, był sprawdzianem dla nowych zasad funkcjonowania komunikacji miejskiej. Sprawdzianem, który w opinii pasażerów wypadł raczej niekorzystnie. 

- O zmianach dowiedziałam się dopiero wczoraj z informacji w autobusie - mówi pani Edyta, którą spotkaliśmy na przystanku przy ul. Robotniczej. - Najbardziej martwię się o dzieci, które muszą dojechać do szkoły na drugi koniec miasta. Spisuję teraz informacje z rozkładu, bo przecież jeszcze dziś muszą jakoś z niej wrócić.

- Czytałam wcześniej w Internecie, że mają być wprowadzone zmiany w komunikacji, ale niewiele z tego zrozumiałam – komentuje Iwona, która w drodze do szkoły będzie musiała korzystać z tramwaju zastępczego. - Dopiero wspólnie z koleżankami i kolegami próbowaliśmy to rozczytać i pomóc sobie nawzajem, a teraz tutaj jeszcze przed szkołą przyszłam się zorientować, gdzie powinnam się przesiadać.

Elblążanie z którymi rozmawialiśmy zwracali uwagę, że autobusy zastępcze jeżdżą bardzo nieregularnie, a przez to przesiadki nie odbywają się płynnie. - Jeden wielki bałagan! Według rozkładu T3 powinien być 10 minut temu. Już wiem, że na pewno spóźnię się na badania, a co mają powiedzieć osoby dojeżdżające do pracy? - zauważa pani Ewa.

Największe problemy ze zorientowaniem się w nowych zasadach komunikacji mają osoby starsze. Do wielu z nich nie dotarły informacje zamieszczone na portalach internetowych, a te zamieszczone na przystankach są ich zdaniem nieczytelne.

- Mapki ze zmianami są też w autobusach, ale ciężko jest je zrozumieć - mówi pan Adam. - A próbowałem nawet kilka razy. - Mam problemy ze wzrokiem i nie widzę, co tam jest napisane. - dodaje pan Edward. - Chcę z ul. Robotniczej dojechać do Sądu i nie wiem czym. Chyba będę musiał podjechać 7 na ul. Tysiąclecia i dalej pójść na piechotę.

To właśnie osobom starszym najtrudniej jest odnaleźć się w nowych zasadach. Niektórzy zdążyli już doświadczyć ich szczególnie dotkliwie.  – O tym, że są jakieś zmiany dowiedziałem się dopiero wtedy, gdy wsiadłem do niewłaściwego autobusu – mówi pan Mieczysław. 

Wśród tych głosów znalazły się nieliczne opinie, że warto z zaciśniętymi zębami przetrwać niedogodności. - To dopiero pierwszy dzień tak naprawdę, kiedy funkcjonuje nowy rozkład. Z każdym dniem będzie coraz sprawniej -  zauważa pani Elżbieta. - Remont drogi musiał zostać kiedyś przeprowadzony.

Wielu Elblążan przyznawało też, że takich problemów nie byłoby, gdyby w okolicach przystanków przesiadkowych można było spotkać kogoś, kto o zmianach by informował. Jednak dziś rano, w godzinach od 8:00 do 9:00, w okolicach węzła przesiadkowego przy ul. Robotniczej zabrakło pracowników ZKM, którzy mieli udzielać informacji o komunikacji zastępczej.
 

Aleksandra  Żyła

Oceń tekst:

Ocen: 17

%58.8 %41.2


Komentarze do artykułu (58)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +33
  ~ klos
  Poniedziałek, 02.04

  SKANDAL!!! Pół miasta sparaliżowane. Rozkopali całe miasto ciekawe, czy skończą w tym stuleciu

 2. 2
  +7
  ~ Taki jakis tam
  Poniedziałek, 02.04

  No najlepiej, zeby wynajeli sztab ludzi i puscili ich po mieszkaniach z informacja dla kazdego z osobna. Przeciez bylo w TV, gazetach, necie. Chociaz z drugiej strony, co za idiota wymyslil remont 3 glownych ciagow komunikacyjnych naraz (503,504, Kosciuszki)

 3. 3
  +4
  ~ kris
  Poniedziałek, 02.04

  Ja wczoraj z saperow na zawade dotarlem w ponad godz :D chyba szybciej by mi piechota zajelo ;]

 4. 4
  +2
  ~ jan
  Poniedziałek, 02.04

  masakra!!! czy nie mogli tych robot drogowych podzielic na etapy??? Przeciez nie da sie teraz jezdzic po miescie

 5. 5
  +6
  ~ ;p;p;p
  Poniedziałek, 02.04

  Ludzie z natury są marudami, jak by nie remontowali drogi to by narzekali że nie remontują, a jak remontują to narzekają, że mają problem z dojazdem. 3 główne węzły robią na raz, bo teraz dostali na to dofinansowanie. Trzeba przeboleć i nie ma zmiłuj, po remoncie będzie lepiej i wygodniej. A że niektóży ludzie to gamonie to ciężko im wszystko zrozumieć. Ja np nie miałem problemu by się we wszystkim zorientować i co więcej zajęło mi to najwyżej 3 minuty...

 6. 6
  +3
  ~ CHICHRACZ
  Poniedziałek, 02.04

  ...a mnie to bawi.Siedzę w oknie i chichram, gdy widzę jak ludzie latają jak kot z pęcherzem.Raz w jedną,raz w drugą stronę.

 7. 7
  +1
  ~ wkurzony
  Poniedziałek, 02.04

  Niech sobie pod domem roakopia!!!!!

 8. 8
  +11
  ~ wergtsg
  Poniedziałek, 02.04

  przynajmniej na te piekne flagi ze slimakami mozna sobie w korku popatrzec :D rzeczywiscie Elblag przyspiesza :D

 9. 9
  +4
  ~ sd
  Poniedziałek, 02.04

  Pani Edyta z artykulu - nie wiem skad sie biora tacy ludzie, przeciez o zmianach trabiono juz od dawna.

 10. 10
  +2
  ~ sd
  Poniedziałek, 02.04

  Pani Iwona z artykulu - a co trudnego jest w przekazie? Wszystko jest piekne opisane i rozrysowane graficznie.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.