Sobota, 6.06.2020, Imieniny: Dominika, Laura, Norbert
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Miasto wolało zwężyć jezdnię, niż załatać dziurę

16.03.2012, 12:06:57 Rozmiar tekstu: A A A
Miasto wolało zwężyć jezdnię, niż załatać dziurę
fot. Rafał Kadłubowski

Od ponad 2 tygodni na jednym z pasów ul. Płk. Dąbka w okolicach skrzyżowania z ul. Brzozową, stoi pachołek, który odgradza ponad półmetrowej długości i szerokości dziurę w jezdni. - Miasto poszło na łatwiznę i zamiast załatać dziurę, wolało zamknąć połowę jezdni – denerwuje się pan Andrzej, elbląski kierowca, który codziennie przejeżdża tym odcinkiem do pracy.

- Dwukrotnie byłem świadkiem bardzo niebezpiecznych sytuacji spowodowanych zamknięciem odcinka jezdni ul. Płk. Dąbka. Za pierwszym razem jadący tym pasem kierowca, w ostatniej chwili zauważył pachołek i wjechał przed moje auto, niemal nie uderzając je bokiem. Widziałem również, jak jadący ulicą autobus potrącił przeszkodę. Czy do takich sytuacji musi dochodzić? - zastanawia się nasz czytelnik. - Czy nie łatwiej byłoby od razu załatać ten wybój?

Jak twierdzi elblążanin, sporej wielkości dziura znajduje się w tym miejscu już od ponad 2 tygodni. Jedynym działaniem miasta było w tym wypadku zabezpieczenie wyrwy pachołkiem i odgrodzenie go od jezdni taśmą. Jest to tym bardziej zastanawiające, że pogoda sprzyja prowadzeniu prac naprawczych jezdni w ciągu dnia. To zaledwie jeden z wielu przykładów dziur, które straszą po zimie kierowców w całym mieście. Mamy nadzieję, że miasto szybko zareaguje na ten stan rzeczy i jeszcze w tym miesiącu wszystkie dziury, wyboje i spękania znikną z elbląskich ulic.
 

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%100.0 %0.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 )


Komentarze do artykułu (44)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +24
  ~ maniek
  Piątek, 16.03

  Denerwuje mnie arogancja urzedników ws. łatania dziur. konopnicka, pl. słowianski ( szczyt to ul. dojazdowa, zagonowa) i podejrzewam wiele wiele innych dziura na dziurze , postawione znaki (ograniczenie do 30 z wybojami). Głosowałem na nowaczyka - pierwszy i ostatni raz ( za czasow sloniny przynajmniej robili remonty). Paranoja. Tłumaczenie iz w kwietniu nastapi modernizacja ulic, nie obchodzi mnie to!!!. kto zaplaci za remont podwozia, urwane koła i inne sprawy

 2. 2
  --26
  ~ do maniek
  Piątek, 16.03

  kolego pozwol, ze cos tobie wyluszcze: bystry to ty nie jestes i nie bedziesz. 1. remonty sa i beda, niebawem bedziesz pisal i piszczal, ze za duzo. 2. za remonty zaplaci ubezpieczycie, ale najpierw bys musial zlozyc odpowiednie papiery (domyslam sie, ze nie zrobisz tego bo zabraknie szarych komorek). 3. a kolo dupy mi to lata na kogo glosowales i na kogo nie bedziesz. jak dla mnie mozesz isc pod reke z Rembelskim, nawet do Pasleka.

 3. 3
  +22
  ~ aga
  Piątek, 16.03

  to są jakieś kpiny!! nigdzie na swiecie nie ma takich dróg jak u nas,za co my płacimy podatek drogowy w cenie paliwa -za co!!

 4. 4
  +17
  ~ kierowca
  Piątek, 16.03

  czas na zmiany w zarządzie dróg i transportu, oni nas pozabijają, to co sie wyrabia to słow brak aby to określić, w innych miastach nie ma takich rzeczy,

 5. 5
  --15
  ~ grzes
  Piątek, 16.03

  Pan Andrzej kierowca jęczy bo ma to na swojej drodze do pracy. Panie Andrzeju takich miejsc w Elblągu jest kilkanaście, na części są pachołki a na dużej większości jest ich brak. Jakby Pan Andrzej wpadł w taką dziurę i rozwalił pół podwozia to by jęczał że nikt jej nie oznakował. A tyle razy wszyscy mówią co roku że takie prace można prowdzić jeżeli temperatura w nocy nie spada poniżej +5stopni bo inaczej to można sobie 10 razy robić w ciągu roku.

 6. 6
  +14
  ~ 123
  Piątek, 16.03

  Nowaczyk, ostatnia kadencja.

 7. 7
  +11
  ~ t
  Piątek, 16.03

  to co sie dzieje na drogach to brak slow niech nowaczyk sobie jeszcze samolot kupi i wyremontuje um bo to dla nieo wazniejsze skandal

 8. 8
  +10
  ~ m
  Piątek, 16.03

  co za barany..

 9. 9
  +12
  ~ wertyu
  Piątek, 16.03

  Ten pachołek stoi tam już od dawna i stwarza zagrożenie. Nawet nie raczyli na tym pachołku zamontować żółtego sygnału świetlnego

 10. 10
  +16
  ~ dmfmgm
  Piątek, 16.03

  W ramach protestu proponuję by w godzinach popołudniowych zablokować wszystkie drogi wyjazdowe z Urzędu Miasta tak aby prezydent oraz pracownicy UM po skończonej pracy nie mogli wyjechać samochodami do swoich domów. Kto z was jest gotów by wziąć udział w takiej akcji????

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.