Poniedziałek, 15.08.2022, Imieniny: Maria, Napoleon, Stefan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Wystający bruk zmorą pieszych na Starówce

15.01.2008, 20:43:15 Rozmiar tekstu: A A A
Wystający bruk zmorą pieszych na Starówce

Po raz kolejny z prośbą o interwencję zgłosili się do nas mieszkańcy, tym razem elbląskiej Starówki. Problemem są ubytki i wystający ponad powierzchnię jezdni bruk na niektórych staromiejskich uliczkach.

Jak wiadomo, w Polsce ze względu na klimat nie można zastosować twardego asfaltu, bo zimą pękałby, a miękki po lecie miałby jeszcze więcej kolein. Podobne problemy mają miejsce na elbląskiej Starówce z tym, że tutaj problem dotyczy kostki brukowej, która gdzieniegdzie wychodzi ponad powierzchnię drogi. Zwłaszcza dla pieszych stwarza to spore niebezpieczeństwo.

Parę tygodni temu na ulicy Mostowej zauważyliśmy ubytek w kostce brukowej przy pomniku Jana Pawła II. Zainteresowani tym problemem zasięgnęliśmy opinii na ten temat w Urzędzie Miejskim. Jak się okazało, nowo przebudowana ulica nie została jeszcze przekazana do Zarządu Dróg Urzędu Miejskiego w Elblągu. - Stąd te braki i poprawki, które wciąż jeszcze mogą się przytrafić, zwłaszcza zważywszy na to, że kostka kładziona była w trudnych zimowych warunkach – tłumaczono nam w elbląskim magistracie. Planowo ulica Mostowa ma być w pełni gotowa i pozbawiona wszelkich wad pod koniec stycznia, kiedy to przekazana zostanie Zarządowi Dróg.

Problem z jakim zgłosił się do nas niedawno nasz czytelnik dotyczył tym razem wyremontowanych parę lat temu jezdni na ulicy Wodnej i Zamkowej. Po naszej kontroli, stwierdziliśmy, że rzeczywiście są puste miejsca na ulicy Wodnej, a na Zamkowej od strony Św. Ducha, pojedyncze kostki wystają ponad poziom jezdni. Dla samochodów nie stanowi to poważnego zagrożenia. Gorzej jest z pieszymi, którzy zwyczajnie poprzez nieuwagę mogą ulec wypadkowi.

- Codziennie dokonujemy oględzin elbląskich ulic, jednak czuwamy nad ponad 200 kilometrami ulic – poinformował nas Marek Pawlikowski, zastępca naczelnika Zarządu Dróg UM. – Nie jesteśmy w stanie kontrolować wszystkich ulic – dodał Pawlikowski. Zapewniono nas jednak, że wspomniane ulice zostaną sprawdzone i poprawione tak szybko, jak to tylko będzie możliwe.

Milan

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Bea
  Środa, 16.01

  To prawda, Stare Miasto miało być wizytówką miasta. Niestety tak nie jest. Chodniki zostały wyłożone kostką, która tylko z okna wygląda ładnie, gorzej gdy trzeba nią iść i to bez różnicy czy w butach na obcasie czy w płaskich- czuć wyraźnie każdy kamyk pod butami, gdyż są one bardzo ostre. Dokuczliwe bardzo są także ubytki kostki, o skręcenie nogi nie trudno. Och jak ja zazdroszczę ładnych i czystych starówek wrocławianom i toruniamom. Pozdrawiam

 2. 2
  0
  ~ Mieszkanka Starego Miasta
  Wtorek, 17.02

  Ja mam dosc bruku na starówce... Szlak mnie trafia jak mam sie po nim przejsc w obcasach... Pracuje w powaznej firmie i musze ladnie wygladac.... ale wyjsc z domu do pracy jest to dla mnie katorga... kostke to juz kilka razy zwichnelam przez te nierownosci... Zastanawiam sie jak te młode dziewczyny chodza wieczorami po Starowce w szpilkach? Naprawde to wielki wyczyn... Albo starsze babcie do kościoła?? Już nie raz widziałam przez okno jak sie przewracają biedaczki..... Przejscia dla pieszych chociaz powinny byc wyłozone czymś innym a nie jeszcze mniejsza kostka brukowa !!!!! Przeciez to jakas paranoja !!! Polbruk to byla tragedia ale BRUK to juz sie do nieczego nie kwalifikuje !!!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1777620315552