Wtorek, 16.07.2024, Imieniny: Henryk, Wlodzimierz, Brunon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

Indeksy uczelni artystycznych dla uczennic Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym

18.06.2024, 16:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Indeksy uczelni artystycznych dla uczennic Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym

Z ogromną radością informujemy, że nasze uczennice z klasy IV Ada i Wiktoria Bizoń odniosły wielki sukces w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym.
 

 


Organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego jest Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie. Jest to bardzo wymagający i prestiżowy konkurs wyłącznie dla uczniów przedostatnich klas 4-tych wszystkich liceów sztuk plastycznych. Bierze w nim udział młodzież, która wyróżnia się wybitną umiejętnością obserwacji natury i jej artystycznej interpretacji oraz doskonałym warsztatem w dwóch spośród trzech dziedzin (rysunek, malarstwo i rzeźba). Konkurs składa się on z 3 etapów: wewnątrzszkolnego, makroregionalnego i ogólnopolskiego. Sama kwalifikacja do drugiego  - makroregionalnego etapu konkursu jest już wielkim wyróżnieniem.

 


W etapie ogólnopolskim biorą udział finaliści z czterech makroregionów, którzy zajęli miejsca od I do III oraz uczniowie z najwyższą punktacją w łącznej skali przeliczeniowej dla całego kraju.   

 


Miejscem III etapu konkursu był dom plenerowy warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w Dłużewie. Wydarzenie odbyło się w dniach 2-7 czerwca 2024 r. Konkurs, na etapie ogólnopolskim, polega na realizacji przez uczniów zadań warsztatowych z rysunku, malarstwa lub rzeźby; szkiców; kompozycji na zadany temat.

 


Ocenie Komisji podlegały prace plastyczne realizowane podczas Konkursu oraz autoprezentacja uczestnika Konkursu dotycząca jego twórczości i artystycznych zainteresowań.   

 


Komisja składała się z ośmiu jurorów spośród nauczycieli akademickich wskazanych przez rektorów uczelni artystycznych w Gdańsku  Katowicach,  Krakowie, Łodzi, Warszawie,   Wrocławiu, Poznaniu oraz Szczecinie.

 


Ada zmagała się w głównej kategorii rysunek, Wiktoria w malarstwie. Obie wykazały się niezwykłym talentem i determinacją, zdobywając indeksy na wyższe uczelnie artystyczne bez konieczności zdawania egzaminu wstępnego!

 


Serdecznie gratulujemy Adzie i Wiktorii ich wybitnych osiągnięć oraz życzymy dalszego rozwoju artystycznego i wielu kolejnych sukcesów!
 

 


Alicja Kwiatkowska, 
nauczyciel rysunku i malarstwa LSPGG

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ dumna
  Wtorek, 18.06

  Brawo Gratulacje

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0586538314819