Środa, 24.07.2024, Imieniny: Kinga, Krystyna, Olga
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

Świętowali 15 lat pracy artystycznej Marty Drózdy-Kulkowskiej z Chórem Cantata

13.06.2024, 23:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Świętowali 15 lat pracy artystycznej Marty Drózdy-Kulkowskiej z Chórem Cantata
Fot. AK

Od 15 lat dyrygentem Chóru Cantata jest Marta Drózda-Kulkowska. Dziś (13 czerwca) uczczono ten jubileusz koncertem, który odbył się w Galerii El. - Chór istnieje od 38 lat. To kawał historii Elbląga. Jestem dyrygentem, który najdłużej współpracuje z Chórem Cantata – mówiła.

 


Chór Cantata istnieje od 38 lat. W tym czasie wiele się zmieniło. Od 15 lat punktem stałym jest Marta Drózda-Kulkowska. - W tym czasie zarówno ja, jak i cały zespół, rozwijamy się i cały czas prezentujemy coraz wyższy poziom na swoich koncertach – mówiła z dumą Marta Drózda-Kulkowska.

 


Skład chóru przez lata stale się zmieniał. - Chóry amatorskie mają to do siebie, że skład ciągle rotuje – przyznała Marta Drózda-Kulkowska. - Jedne osoby przychodzą, drugie odchodzą. Ale dzięki temu nasza chóralna rodzina jest bardzo duża.
Z biegiem lat zmieniała się także ilość chórzystów. - Skład osobowy bywał różny – dodała Marta Drózda-Kulkowska. - Był okres, gdy tych osób było więcej. Było tak, że było ich mniej. Pandemia odbiła piętno na nas wszystkich. I tak też było z naszym chórem. Po pandemii część osób zrezygnowała i odeszła.
 

 

We wrześniu – październiku 2023 r. ogłosiliśmy nabór do chóru i przyszło dość dużo nowych osób. Jesteśmy bardzo otwarci na nowe osoby i w ciągu roku artystycznego dochodziły do nas także pojedyncze osoby. Na dzisiejszym koncercie wystąpił liczny skład, którego dawno nie było

– zaznaczyła Marta Drózda-Kulkowska.

 


Podczas dzisiejszego koncertu wystąpiło aż 30 osób. - Trzy osoby nie mogły dziś wziąć udziału w koncercie z powodów osobistych – dodała Marta Drózda-Kulkowska. - Dawno nie pracowałam z tak dużą grupą.

 


Kto nie uczestniczył w koncercie niech żałuje. To była prawdziwa muzyczna uczta. - Po przestoju pandemicznym dość długo pracowaliśmy przede wszystkim nad muzyką artystyczną, klasyczną, sakralną – stwierdziła Marta Drózda-Kulkowska.
 

 

Wspólnie podjęliśmy decyzję, aby dzisiejszy koncert był radosny, energetyczny, dlatego przygotowaliśmy muzykę rozrywkową, ale z wydźwiękiem artystycznym. Zaprezentowaliśmy specjalne aranże, które zostały dla nas przygotowane

– opowiadała Marta Drózda-Kulkowska.

 


Czego można życzyć Marcie Drózda-Kulkowskiej? - Na pewno kolejnych 15 lat z Chórem Cantata. Aby ta przygoda dalej trwała – powiedziała. - Można nam życzyć, abyśmy tworzyli piękne koncerty, projekty, dzieła muzyczne, bo to jest najważniejsze w tym co robimy.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Galeria / 15- lecie Chóru ( zdjęć 28 )
Dodano: 2024-06-13 | Fot. AK
0

Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ er-ce
  Niedziela, 16.06

  Cudowny koncert.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.6950821876526