Piątek, 19.07.2024, Imieniny: Alfred, Wincenty, Wlodzislaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

Powojenny Elbląg – ostatnia okazja do zwiedzania wystawy

07.05.2024, 11:12:51 Rozmiar tekstu: A A A
Powojenny Elbląg – ostatnia okazja do zwiedzania wystawy

Życie codzienne w powojennym Elblągu było trudnym i wymagającym doświadczeniem. Nie wszyscy mu sprostali, ale tuż po zakończeniu działań wojennych, wiosną 1945 roku, miasto zaczęło przyciągać nowych mieszkańców – dziś mówimy o nich pionierzy. Jak to miasto wyglądało? Co zastali nowi mieszkańcy? Już tylko przez dwa najbliższe miesiące będzie można zobaczyć wystawę „Oswoić miasto. Życie codzienne elblążan w latach 1945-49". Wstęp wolny.

 

 


Do prezentacji zagadnień związanych z powojennymi losami Elbląga wykorzystane zostały stoły multimedialne, piramidy holograficzne, podłoga multimedialna i makieta. Na wystawie pokazane są archiwalne fotografie i filmy, sprzęty, których używali elbląscy pionierzy. Jest również mapa z nazwami ulic przedwojennych,  z czasów PRL-u i obecne. Wszystko to tworzy klimat wejścia w świat sprzed niemal 80 lat i możliwość przyjrzenia się mu bliżej, dzięki nowej technologii.

 

- Wystawę, która otwarta została w czerwcu 2022 r., będzie można oglądać do połowy czerwca 2024 r. w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" w Elblągu na II piętrze – mówi Edyta Bugowska z Regionalnej Pracowni Digitalizacji, działającej w CSE „Światowid". – Otwierana jest ona na życzenie, wystarczy zadzwonić lub napisać maila w celu umówienia zwiedzania.

 

Odwiedzać wystawę mogą również grupy zorganizowane – młodzież szkolna, grupy seniorskie, kluby zainteresowań. W przypadku większych grup organizowany jest pokaz filmu, a podczas zwiedzania zapewniana jest pomoc opiekuna wystawy. Integralną częścią wystawy jest również aplikacja VR, umożliwiająca, w świecie wirtualnej rzeczywistości, wejście do atelier powojennego elbląskiego fotografa i wykonanie z nim odbitek w ciemni zakładu fotograficznego.

 

Umówienie terminu zwiedzania możliwe jest pod nr tel. 55 611 20 84 lub mailowo: rpd@swiatowid.elblag.pl.

 

 

CSE ,,Światowid"

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3116970062256