Poniedziałek, 27.05.2024, Imieniny: Filip, Paulina, Marianna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

Za nami ostatnia w tym sezonie "Scena przy stoliku"

26.03.2024, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Za nami ostatnia w tym sezonie "Scena przy stoliku"

Już jutro – 27 marca – Międzynarodowy Dzień Teatru, a my w miniony poniedziałek pożegnaliśmy się ze „Sceną przy stoliku”. Tegoroczny sezon teatralny zamknęliśmy spotkaniem z twórczością Murray’a Schisgal’a. 

 

 

„Spróbujmy jeszcze raz”, w tłumaczeniu Bożeny Sławińskiej, to tekst znany polskiej publiczności i jest to tytuł cieszący się sporą popularnością. Ta przezabawna, brawurowa komedia w dwóch aktach, z których każdy jest oddzielną historią, opowiadającą o perypetiach par w średnim wieku.


Na scenie elbląskiego teatru Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu poznaliśmy historię bohaterów drugiej części, zatytułowanej „Żonaci kochankowie". On - znudzony mąż skupiający się na ignorowaniu marudzenia żony - Mikołaj Ostrowski i Ona - niespełniona gospodyni domowa, która stara się jeszcze raz pobudzić stygnące uczucia – Karina Węgiełek.  Pomóc w tym ma kontrowersyjny seksuolog, który swoje porady przekazuje za pośrednictwem nagranych taśm magnetofonowych (kto je jeszcze dziś pamięta).


Jesteśmy w mieszkaniu małżeństwa z 15-letnim stażem, dzieci poza domem a oni starają się uratować swoje małżeństwo. Które z nich kocha bardziej? Czy na tym „bardziej” można oprzeć misję ratunkową? Jaki tego był finał? Tradycyjnie okazało się, że w trakcie tych 15 lat brakowało przede wszystkim rozmowy. Jeżeli kochamy, to potrafimy wiele wybaczyć, ale czy wszystko?


Niech żałują ci, którzy nie zasiedli w teatralnych fotelach, bo można było się wzruszyć, pośmiać, pomyśleć, przeanalizować swoje, i nie tylko, życie.


Tekst usłyszeliśmy w brawurowej interpretacji Karina Węgiełek  i Mikołaj Ostrowski, o czym świadczyła reakcja widowni jak i tradycyjna po spektaklu rozmowa.


Szkoda tylko, że za role w „scenie przy stoliku” nie można przyznawać „Aleksandrów” – tradycyjnych już nagród przyznawanych elbląskim aktorom za najlepsze role: żeńską i męską.


W imieniu współorganizatora Elbląskie Towarzystwo Kulturalne dziękuję za współpracę przede wszystkim  Jolancie Nidzgorskiej a dziękuję za wrażliwość, odpowiedzialność, otwartość i sumienność.


Dziękuję dyrekcji Teatru, wszystkim występującym aktorom, obsłudze technicznej – słowem tym wszystkim, którzy sprawili, że „Scena przy stoliku” gromadziła tak liczną widownię.

 

 

 

 

Elbląskie Towarzystwo Kulturalne

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.7482590675354