Piątek, 19.07.2024, Imieniny: Alfred, Wincenty, Wlodzislaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

„Spróbujmy jeszcze raz”

20.03.2024, 15:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
„Spróbujmy jeszcze raz”

Ten tytuł zakończy tegoroczny sezon teatralny „Sceny przy stoliku”, na który zapraszają Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu i Elbląskie Towarzystwo Kulturalne. Jak na finał przystało będzie to interesujący tekst Murray’a Schisgal’a  (tłumaczenie – Bożena Sławińska) w interpretacji aktorów elbląskiej sceny – Kariny Węgiełek i Mikołaja Ostrowskiego.

 


„Spróbujmy jeszcze raz”, to zabawna komedia w dwóch aktach, z których każdy jest oddzielną historią, opowiadającą o perypetiach par w średnim wieku. Poznamy tylko historię bohaterów drugiej części, zatytułowanej „Żonaci kochankowie. On - znudzony mąż skupiający się na ignorowaniu marudzenia żony i Ona - niespełniona gospodyni domowa, która stara się jeszcze raz pobudzić stygnące uczucia. 

 

Pomóc w tym ma kontrowersyjny seksuolog. Jaki będzie finał terapii? – tego dowiemy się już w najbliższy poniedziałek 25 marca 2024 r. w elbląskim teatrze.

 


Murray Schisgal, autor sztuki, to amerykański pisarz i scenarzysta. Urodził się w Brooklynie. Ukończył konserwatorium oraz szkołę prawniczą. Pracował jako nauczyciel, dorabiał jako muzyk. W latach 1944-1946 służył w amerykańskiej marynarce. Debiutował na scenie, jako dramatopisarz, najpierw w Londynie ("The Typist", 1961), a dopiero potem w Nowym Jorku (1963). Pierwszym sukcesem na Broadwayu stała się sztuka o pseudointelektualistach zatytułowana "Luv", która miała premierę w 1964 roku i za którą dostał nominację do „Tony Award” dla najlepszej sztuki oraz dla najlepszego autora roku. Sztuka stała się też w 1967 podstawą adaptacji filmowej, z udziałem Jacka Lemmona i Petera Falka. W tym samym roku Schisgal opracował scenariusz filmu, opartego na własnej sztuce "The Tiger MakesOut", w którym zadebiutował Dustin Hoffman. Schisgal był też jednym  z trzech scenarzystów słynnego filmu "Tootsie" (1982, nominacja do Oskara), w którym zagrał także małą rolę jednego z uczestników party. W Polsce znane są zwłaszcza jego sztuki, m.in. "Sie kochamy", "Spróbujmy jeszcze raz" czy "Zawiść”.

 


Zapraszamy 25 marca 2024 r. godz. 18.00 duża scena Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu (wejście od ul. Teatralnej) a na scenie Karina Węgielek i Mikołaj Ostrowski.

 


Bilety w cenie 10,00 zł do nabycia w kasie teatru.

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Jakotako
  Wtorek, 26.03

  Brak informacji o dniu Teatru.

 2. 2
  +2
  ~ Miejscowy
  Sobota, 13.04

  W tym teatrze nic się nie dzieje. Stare sztuki. Nie ma nowych. W majowy weekend nie ma nic co uczci 20 rocznice wejścia Polski do UE. Odklejone od miasta i od rzeczywistości. Dno i muł.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.569846868515