Czwartek, 25.07.2024, Imieniny: Kinga, Krystyna, Olga
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

Scena przy stoliku. „Słoneczna linia” w wykonaniu elbląskich aktorów (zdjęcia)

01.03.2024, 09:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Scena przy stoliku. „Słoneczna linia” w wykonaniu elbląskich aktorów (zdjęcia)
Fot. Dominik Żyłowski

Ostatnia „Scena przy stoliku” w Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu pokazała jak trudno jest rozmawiać i zrozumieć rozmówcę. Mimo upływu lat nie uczymy się sztuki dyskusji a przecież u podstaw konfliktów międzyludzkich leży niezrozumienie.  

 

 

 

„Słoneczna linia” jest właściwie komedią, ale czasami trudno jest się śmiać przez pryzmat własnych doświadczeń. Bohaterowie – małżonkowie – idąc obok siebie wyznaczają zupełnie inne kierunki tego wędrowania, choć celem jest chęć porozumienia się. Czy jest to możliwe? Czy całonocna kłótnia – dyskusja - zmieni ich postrzeganie partnera?. Chcą osiągnąć porozumienie, ale żadna ze stron nie chce ustąpić. Najważniejsze jednak jest chyba to, że tak do końca nie wiedzą, co jest przedmiotem sporu a tocząca się dyskusja przypomina tylko zasłonę dymną. Nie zapominajmy też tytułowej słonecznej linii, której nie chcą przekroczyć bojąc się, że po jej przekroczeniu może nie być powrotu. Podział Wernera „słoneczną linią” na pół pokazuje jak trudno jest nam zaakceptować zmienność i odmienność poglądów, spojrzenia na życie swoje i partnera. Czy mają wspólny cel? Czy jest nim dziecko? – na te pytania każdy z widzów musiał odpowiedzieć sobie sam.

 

 


Tekst Iwana Wyrypajewa, w tłumaczeniu Agnieszki Lubomiry Piotrowskiej, usłyszeliśmy w interpretacji Patrycji Bukowczan i Filipa Warota aktorów elbląskiego teatru . Ona – bardziej emocjonalna, ekspresyjna; On – spokojny, zdystansowany. 
Tekst „Słonecznej linii”  w ich interpretacji  dawał nam widzom szansę na przejrzenie się w symbolicznym lustrze. Liczna widownia podziwiała kunszt aktorski elbląskich artystów. To za ich sprawą tekst ten stał się dla nas bardziej zrozumiały.

 

 


Autorem zdjęć jest Dominik Żyłowski a zdjęcia pokazują jak ważne są drobiazgi, np. "grające" stopy.

 

 

Źródło: Elbląskie Towarzystwo Kulturalne

 

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 ) Fot. Dominik Żyłowski


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.5762131214142