Środa, 7.12.2022, Imieniny: Agata, Ambrozy, Marcin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

„Balladyna” w nowej odsłonie

30.09.2022, 15:10:00 Rozmiar tekstu: A A A
„Balladyna” w nowej odsłonie

Są takie spektakle, które w sposób szczególny pokazują magię teatru. Takim bez wątpienia jest elbląska realizacja „Balladyny”, która oczaruje widzów przepięknymi kostiumami, intrygującą charakteryzacją oraz zachwyci genialną muzyką wybitnego kompozytora. Do tego znakomita gra aktorów poprowadzonych przez reżysera, którego chciałby mieć u siebie praktycznie każdy teatr w Polsce. Już w najbliższą niedzielę ten wyjątkowy spektakl na scenie Teatru Sewruka w Elblągu.

 


Historię rywalizacji uosabiającej dobro Aliny i okrutnej, opanowanej żądzą władzy Balladyny nie trzeba chyba nikomu przypominać. “Balladyna” to klasyczny dramat, w którym postaci świata rzeczywistego przeplatają się z magicznymi zjawami z baśni. Elbląska realizacja to klasyka, ale w nowej odsłonie.

Spektakl swoją premierę w Teatrze Sewruka miała w 2014 roku. Najpopularniejszy dramat Juliusza Słowackiego wyreżyserował Janusz Wiśniewski, który jednocześnie jest scenografem i autorem kostiumów. Autorem muzyki jest Jerzy Satanowski, jeden z najbardziej uznanych polskich kompozytorów muzyki teatralnej i filmowej.

 

 

Niedziela, 2 października, godz. 17:00

 

Teatr im. Aleksandra Sewruka
 

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2988629341125