Piątek, 7.10.2022, Imieniny: Petra, Fryderyka, Artur
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

Ostatni koncert cyklu Miasto.Gramy - Bibobit, Osiecka i EOK

16.08.2022, 01:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Ostatni koncert cyklu Miasto.Gramy - Bibobit, Osiecka i EOK
Fot. Kama

Letni cykl wydarzeń muzycznych Miasto.Gramy organizowany przez Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest? dobiega końca. Na finał w sobotę 20 sierpnia piosenki Osieckiej w rytmach funk i hip-hop zagra Bibobit wraz z Elbląską Orkiestrą Kameralną.


 
Przez całe lato muzykę na żywo usłyszeć można było w miejscach, w których w Elblągu dotychczas (lub dawno) nie gościła.
Organizatorzy cyklu Miasto.Gramy zaprosili słuchaczy na Targowisko Miejskie (grupa Ńoko), w pobliże Groty w Parku Planty (Nene Heroine) do Amfiteatru na Dolince (Nick Sinckler), na Przystań Grupy Wodnej (Róża, Wczasy, P.Unity, Sneaky Jesus i Michał Jan & Immortal Onion, spotkanie z Anną Gacek i KiŻ) oraz na Górę Chrobrego (Rasm Almashan).


Ostatnie wydarzenie Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest? zaplanowało na dziedzińcu Muzeum Archeologiczno-Historycznego. Finał w świetnym tanecznym klimacie zapewni poznański Bibobit, który razem z Elbląską Orkiestrą Kameralną zaprosi nas do świata Agnieszki Osieckiej przedstawionego na płycie "Co to za czas".


 
20 sierpnia, sobota godz. 19:00

Dziedziniec Muzeum Archeologiczno - Historycznego (Bulwar Zygmunta Augusta 1)
Wstęp wolny
 
BIBOBIT | OSIECKA to w równym stopniu przedsięwzięcie muzyczne jak i opowieść biograficzno – psychologiczna.
Laureaci konkursu Męskiego Grania z 2019r. - Bibobit wraz z kwartetem smyczkowym radykalnie wywrócili muzyczną stylistykę utworów mistrzyni słowa.


To wysokoenergetyczny, elektryzujący i (także dosłownie) poruszający spektakl. W tej podróży przez nowoczesny jazz, po elektronikę, słowo nie schodzi na drugi plan, tylko raczej staje się przepustką do wewnętrznego świata autorki. Osiecka jest w niej przewodnikiem we własnej osobie, bo to jej głos jest narratorem tego przedsięwzięcia. Na bazie koncertu powstał wydany w październiku, w 85-tą rocznicę urodzin Osieckiej album BIBOBIT/OSIECKA "Co to za czas". Album został ogłoszony trzecią najlepszą płytą z muzyką polską 2021 roku przez portal onet.pl. Wcześniej zdobył miano albumu tygodnia m. in. w RADIO 357, Radio Nowy Świat. Utwory pochodzące z tego wydawnictwa zagościły na stałe w Radio 357 i Radio Nowy Świat, a piosenkę „Życie nie stawia pytań" można także usłyszeć w playliście Rmf Classic.
Bibobit w 2019 roku zostali laureatami konkursu Męskie Granie YOUNG i uczestnikami 10-tej edycji trasy Męskie Granie.
Ich debiutancki album Podróżnik, na którym zaśpiewała także Urszula Dudziak, branżowy portal JazzPRESS określił „energetyczną petardą o sile bomby termobarycznej". Pod koniec ubiegłego roku ich wspólny utwór z Anią Rusowicz pod tytułem "Kropla" podbił serca słuchaczy Radia 357.
W Elblągu grali już kilkukrotnie za każdym razem wywołując reakcje (chyba) wyłącznie fantastycznej satysfakcji.
Elbląskiej Orkiestry Kameralnej lokalnym miłośnikom muzyki przedstawiać nie trzeba. Na zaproszenie grupy Bibobit wzbogacą nowoczesne aranżacje utworów o delikatne i ekspresyjne tło. Towarzyszenie muzycznej wizytówki Elbląga zapowiada nic innego jak wielkie emocje!
 
Cykl wydarzeń Miasto.Gramy współfinansowany jest przez Samorząd Miasta Elbląg.


Stowarzyszenie Kulturalne Co jest? i ELbląska Orkiestra Kameralna złożyły wnioski do głosowania w przyszłorocznym Budżecie Obywatelskim:
Inicjatywy Ogólnomiejskie - nr 11 Elbląskie Święto Muzyki (SK Co jest?)
Okręg 4 Małe Projekty:
Nr 1 - Elbląg Music Masterclasses (EOK)
Nr 4 - Kiosk Kultury (SK Co Jest?)
Zachęcamy do głosowania. Niech Elbląg w przyszłym roku znowu zagra w całym mieście! 
 

Wojtek Minkiewicz
Stowarzyszenie Kulturalne Co jest?

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1853079795837