Wtorek, 16.08.2022, Imieniny: Nora, Joachim, Roch
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

Zdobywcy nagrody Fryderyka zaśpiewają w Elblągu!

28.06.2022, 11:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Zdobywcy nagrody Fryderyka zaśpiewają w Elblągu!

W niedzielę 3 lipca gościem muzycznego cyklu Miasto.Gramy organizowanego przez Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest? będzie grupa wokalna Art'n"Voices - zdobywcy Fryderyka 2021 w kategorii Najlepszy Album: Muzyka Współczesna. Zapraszamy na koncert do Centrum Sztuki Galeria EL.


Miasto.Gramy to wymyślony przez Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest? cykl koncertów, które prócz miejsc z żywą muzyką kojarzonych, odwiedzają również te zupełnie pod tym względem nieoczywiste. Za nami koncerty na Targowisku Miejskim, przy Grocie w Parku Planty, na Przystani Grupy Wodnej, a wkrótce między innymi w Parku Dolinka, na schodach przed SSP nr 3 czy na Górze Chrobrego.

Więcej o całym przedsięwzięciu tutaj

Tym razem przenosimy się do Centrum Sztuki Galeria EL, gdzie w pięknych i bardzo odpowiednich do tego typu wydarzenia okolicznościach posłuchamy wyjątkowej grupy - Art'n'Voices Vocal Ensemble.

Zespół Wokalny ART'N'VOICES - laureaci Fryderyka 2021 w kategorii Najlepszy Album; Muzyka Współczesna – od 10 lat działa na polskiej scenie muzycznej.

W jego skład wchodzą muzycy od lat związani ze sceną chóralną Trójmiasta i Wejherowa oraz Akademią Muzyczną w Gdańsku. W swoim dorobku zespół posiada również dziesięć nagród Grand Prix na zagranicznych i polskich festiwalach oraz 4 autorskie płyty.

Najnowszy album zespołu "Midnight Stories" wydany przez wytwórnię DUX otrzymał nagrodę Fryderyk 2021 w kategorii Najlepszy Album: Muzyka Współczesna.

"Midnight Stories" to 12 utworów inspirowanych tematyką nocy stworzonych specjalnie dla zespołu przez czołowych polskich kompozytorów młodego pokolenia

Oktet specjalizuje się w wykonywaniu muzyki a capella.

W swoim repertuarze posiada muzykę różnych epok, jednak przeważają w nim kompozycje muzyki współczesnej, których znaczna część została napisana specjalnie dla zespołu.

Art'n'Voices z powodzeniem koncertuje w całym kraju i Europie, występując na wielu festiwalach. Odbył dwie zagraniczne trasy koncertowe w Prowansji i Kraju Basków, zyskując uznanie środowiska muzycznego i publiczności.

3 lipca (niedziela) godz. 19:00
Centrum Sztuki Galeria EL
Wstęp wolny

 

Następne wydarzenia muzyczne w ramach Miasto.Gramy:


24 lipca - Nick Sinckler (USA, pop funky) | Amfiteatr Park Dolinka
30 lipca - Rasm Almashan (orient, etno) | Góra Chrobrego

 

 

Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest?

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1268720626831