Sobota, 3.12.2022, Imieniny: Franciszek, Hilary, Ksawery
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

Rzeka Kultury - koncert na wodzie i Grafatak

22.06.2022, 09:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Rzeka Kultury - koncert na wodzie i Grafatak

Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest? zaprasza na nietypowy koncert na rzece Elbląg i Bitwę na rysunki - Grafatak 25 czerwca w ramach imprezy Rzeka Kultury towarzyszącej obchodom Dni Elbląga.
 
Elbląg jest pięknie położony nad rzeką. Chcemy to wykorzystać i połączyć obcowanie ze sztuką i spojrzenie na nasze miasto z perspektywy rzeki. W sobotę 25 czerwca organizujemy nietypowy koncert. Na pływającej platformie wystąpi ukraiński piosenkarz i songwriter - Postman.


Formuła koncertu: artysta na specjalnej platformie odpływa z Przystani Grupy Wodnej (Wybrzeże Gdańskie 12, przy Moście Wysokim) i niespiesznie zmierza w kierunku Zalewu Wiślanego. Uczestnicy na rowerach wodnych, kajakach, łódkach - swoich lub wypożyczonych w Grupie Wodnej (można rezerwować) towarzyszą platformie i delektują się płynącym koncertem. Ostatecznie można iść wzdłuż brzegu, ale nie wszędzie się da i klimat jednak nie tak fajny jak na rzece. Całość potrwa około godziny i w tym czasie można prócz muzyki spojrzeć na miasto od strony wody czyli - jeśli ktoś nie korzysta z aktywności na wodzie, z zupełnie nowej perspektywy.


Koncertowi towarzyszyć będzie GRAFATAK - Bitwa na rysunki, czyli sztandarowa impreza organizowana przez Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest?
Artyści w ciągu trzech godzin malować będą na żywo obrazy na zadany temat, po czym zgromadzona publiczność wybierze najfajniejszą wykonaną pracę. Jej autor otrzyma nagrodę finansową oraz unikatowy puchar za każdym razem przygotowywany przez organizatorów w jednym niepowtarzalnym egzemplarzu.
 
Program Rzeki Kultury:
25 czerwca (sobota) - Przystań Grupy Wodnej
16:00 - start imprezy, wybór tematów do Grafataku
16:15 - rozpoczęcie "Bitwy na rysunki", rozpoczęcie "płynącego" koncertu Postman 
19:15 - zakończenie działań malarskich i Finał imprezy z głosowaniem publiczności
Uczestnictwo w imprezie jest bezpłatne (opłacie podlega wypożyczenie sprzętu pływającego dla chętnych na Przystani Grupy Wodnej).


POSTMAN
Muzyk, multiinstrumentalista, kompozytor, piosenkarz i songwriter. Od 2017 roku jeździ po całej Europie z koncertami, od Ukrainy po Holandię, grał jako support przed Warhaus, Seafret, Flunk, Pustkami czy duetem Paula i Karol, gościł na wielkich festiwalach (Zaxidfest, Hedonism, Wianki, Ars Cameralis, Opole Songwriters Festival) oraz w małych klubach – miasteczkach i wsiach.
Przed rokiem ukazała się druga studyjna płyta Postmana zatytułowana „City Freak". Artysta śpiewa w języku angielskim i ukraińskim. Postman jest jednym z najciekawszych przedstawicieli fali nowej ukraińskiej muzyki, jest też wnikliwym obserwatorem codziennego życia, wrażliwym na relacje międzyludzkie. Umiejętnie przenosi te obserwacje do tekstów swoich piosenek, które dopełnia muzyką, tworząc idealną całość. Ten koncert to coś dla fanów grania spod szyldu Boba Dylana.


 
Rzeka Kultury realizowane jest przy wsparciu finansowym Miasta Elbląg.


 
Następna impreza w ramach projektu Rzeka Kultury - 27 sierpnia (koncert Follow Rivers i Grafatak).

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2001240253448